Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kandidatai bandė užtikrinti teisėtus rinkimus

Praėjus pirmajam Seimo rinkimų turui televizija, radijas, interneto svetainės per kiekvienas žinias skelbė rajonų, kuriuose buvo vykdyti pažeidimai pavadinimus. Širvintų pavadinimo taip ir neišgirdome. Tačiau norime skaitytojus informuoti, kad mūsų rajone vyko ne mažesni “kriminalai”. Buvo ir skundų, pranešimų, kreipimųsi. Pateikiame vieną iš jų, skirtą Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui.

Kad nebūtume apkaltinti neteisėta agitacija, vis dar kandidatuojančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatės vardą ir pavardę paslepiame. Atsiprašome kandidatės.

Kreipimęsi rašoma:

 ”Pranešame, kad vykdydami LR Seimo rinkimų įstatymo nustatytą teisėtą rinkimų agitaciją, iš rinkėjų nuolat girdime apie rinkimų metu vykdomą rinkimų rezultatų  klastojimą bei rinkėjų papirkinėjimą.

2011m.  į savivaldybių tarybas Širvintų rajone buvo organizuotos vadinamosios „karuselės“ arba „perduok kitam“, t.y. rinkimų biuletenių išnešimas iš rinkimų apylinkių patalpų. Papirktasis rinkėjas gavęs biuletenį, jį paslėpdavo kišenėje tarp savo daiktų, o išėjęs iš balsavimo kabinos  į balsadėžę įmesdavo suklastotą biuletenį. Į iš anksto sutartą vietą nunešdavo rinkimų apylinkės antspaudu patvirtintą originalų biuletenį. Jame „karuselių“ organizatoriai pažymėdavo partiją ir reikalingą reitingą, t.y. prabalsuodavo, taip užtikrindami savo partijai ir kandidatams balsus. Biuletenis buvo įduodamas kitam rinkėjui. Pastarasis į balsadėžę įmesdavo jau originalų užpildytą biuletenį, o  atnešdavo tuščią. Už kiekvieną sekantį iš rinkimų apylinkės atneštą biuletenį mokėta po 20 Lt (šiais metais jau žadama po 30 Lt).

Skaičiuojant rinkėjų balsus, keliose Širvintų rajono apylinkių balsadėžėse buvo rasta po kelis falsifikuotus biuletenius, tai rodo, kad buvę keli „karuselių“srautai. Komisijos nariai bei stebėtojai dėl patirties stokos ar nesitikėdami demokratiškuose rikimuose įžvelgti klastotės, nesuprato, iš kur atsirado balsadėžėje netikri biuleteniai . Tai buvo traktuojama kaip nevykęs rinkėjų pokštas. Netikri biuleteniai buvo sunaikinti kaip šiukšlės. Pavykus per praeitus rinkimus organizuoti neteisėtą balsavimą (dažniausiai įtraukiant asocialius gyventojus), likti nepastebėtiems ir nenubaustiems pažeidėjai planuoja plėsti neteisėtą baudžiamąją veiką, ieško potencialių „dalyvių“. Apie planuojamas organizuoti rinkimų „karuseles“ kalba ir kandidatus į LR Seimą narius  įspėja daugelis piliečių, kuriems rūpi teisėti ir demokratiški rinkimai.

Kreipiamės į VRK su siūlymu pritaikyti papildomas apsaugos priemones rinkimų biuleteniams. Biuletenių popierius turėtų būti spalvotas, o ne baltas. Biuletenių klastotojams būtų sudėtinga rasti panašaus atspalvio popierių. Stebėtojams ir rinkimų apylinkių komisijų nariams būtų paprasčiau pastebėti į balsadėžę įmesta suklastotą biuletenį ir sustabdyti rinkėją, kuris nori  išsinešti originalų biuletenį ir perduoti jį policijai. Taip pat prašome užtikrinti, kad visose rinkimų apylinkėse būtų permatomos balsadėžės, informuoti rinkimų apygardų, apylinkių komisijas, už rinkimų teisėtumą atsakingus pareigūnus apie galimą rinkėjų papirkinėjimą ir rinkimų rezultatų klastojimą. Pritaikius šias prevencines priemones, bus užkirstas kelias neteisėtai baudžiamajai veikai, galinčiai turėti įtaką  rinkimų rezultatams.”

Kreipimąsi pasirašė **** **********, Česlav Jakovič, Violeta Podolskaitė, Aušrinė Maižiešienė.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. skroblas sako:

  15min.lt vyksta balsavimas ar DP saziningai laimejo I rinkimu tura. Tai 36 proc. nubalsavo kad NE!

 2. aurimui sako:

  Sita veikeja per kiekvienus rinkimus garsiausiai rekia. Pati visus rajono pijokus papirkineja ir pati ant kitu saukia. Baisesnio pdaro neteko matyti.

 3. Aurimas sako:

  juk buvo minimos ir Sirvintos paziurekit kada ikeltas issamus straipsnis:
  http://www.balsas.lt/naujiena/625194/sirvintu-rajone-skandalas-del-rinkeju-persekiojimo

  greitai reaguota..

 4. neleido sako:

  komisijos pirmininke, kuri tam paciam darbininku vezime vaziuoja

 5. baronka sako:

  bet tiksliai, tylu buvo, lyg pas mus nei vieno “Darbininko” nebuvo, niekas nieko nevežė, nepapirkinėjo. Vis laukiau, kad ir Širvintas paminės, kažkas gal “neleido”

Jūsų komentaras:


šeši + = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]