Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Seimo nario pažymėjimo netekusi Ž. Pinskuvienė neatvyko į teismo posėdį

Penktadienį Žinių radijas pranešė, netrukus portaluose sumirgėjo informacija, kad Seimo narės pažymėjimo netekusi „darbietė“ Živilė Pinskuvienė neatvyko į savo baudžiamosios bylos posėdį Vilniaus apygardos teisme.

Ž. Pinskuvienė buvo paduota į teismą dėl šmeižto už tai, kad per Širvintų rajono tarybos posėdį galimai apšmeižė Širvintų rajono administracijos direktorę – Eleną Davidavičienę.
Širvintų rajono apylinkės teismas gegužės 14 dieną Ž. Pinkuvienę išteisino. E. Davidavičienė parašė apeliacinį skundą Vilniaus apygardos teismui.

E. Davidavičienė kreipėsi į teismą, kai 2011 metų rugsėjo 29 dieną Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu, svarstant posėdžio darbotvarkės klausimą „Dėl Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančių bendrovei „VAATC“ akcijų perdavimo Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriui“, Ž. Pinskuvienė viešai pareiškė, kad „šiandien nebijodama ir žiūrėdama direktorei tiesiai į akis, nebijodama net teismo, galiu Jus pavadinti, kad esate vagis“.

E. Davidavičienė mano, kad šiais žodžiais tarybos narė paskleidė apie ją tikrovės neatitinkančią informaciją ir pakirto pasitikėjimą ja.

Tuo tarpu Širvintų teismas nusprendė, kad vertinant visą kalbą ir jos turinį „darbietės“ Ž. Pinskuvienės pasisakymas neturėjo pažeminti nukentėjusiąją ir pakirsti pasitikėjimą ja bei neigiamai paveikti tolimesnę jos veiklą.

„Iš kaltinamosios kalbos matyti, kad ji neapkaltino nukentėjusiosios padarius praeityje nusikaltimą – vagystę, o šį žodį pavartojo siekdama atkreipti savivaldybės tarybos narių dėmesį į jos nuomone neteisėtą sprendimą – akcijas perduoti administracijos direktorei, o ne savivaldybės administracijai. Iš kalbos teksto matyti, kad kaltinamoji siekė, jog būtų priimtas kitoks tarybos sprendimas, o ne pažeminti nukentėjusiąją“, – rašoma teismo sprendime.

“Teismo vertinimu, Ž. Pinskuvienės kalba nesukėlė nepasitikėjimo nukentėjusiąja, nes kalboje aiškiai nurodyta, kad jeigu bus priimtas toks sprendimas, direktorę bus galima vadinti „vagimi“, o „meras ir direktorė atsidurs prokuratūroje“, nes siūlomas tarybos sprendimas prieštarauja įstatymų nuostatoms.” – rašo Lietuvos rytas savo internetinėje svetainėje.

„Kaltinamoji paaiškino, kodėl direktorę bus galima pavadinti vagimi, t. y. iš kalbos konteksto negalima daryti išvados, kad direktorė yra padariusi praeityje vagystę. Taigi, vertinant kalbos turinį, tikslą bei kryptingumą, t.y. siekį atkreipti tarybos dėmesį ir pasipriešinti, kaltinamosios nuomone, neteisėto tarybos sprendimo priėmimui, darytina išvada, kad kaltinamoji nesiekė apšmeižti direktorę. Taigi, Ž. P. veikoje nėra objektyviųjų požymių ir tyčios, kurie yra būtini šios nusikalstamos veikos požymiai“, – rašoma Širvintų teismo sprendime.

“Širvintų teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad kaltinamoji ir nukentėjusioji yra politikės, dirbančios politikoje ne pirmus metus. Vadovaujantis EŽTT jurisprudencija politikų kritikos ribos yra daug platesnės, nei privačių asmenų ir politikai turi tolerantiškiau į ją reaguoti, o kartais pateisinami politikų atžvilgiu išsakyti net labai aštrūs pasisakymai.

Į Ž. Pinskuvienės bylos nagrinėjimą Vilniaus apygardos teismas rinksis lapkričio 29 dieną. Kadangi penktadienį posėdyje nepasirodė nei Ž. Pinskuvienė, nei jos advokatas, teismas nusprendė, kad nagrinėti bylą nėra galimybės.

Su savo advokatu į teismą Vilniuje atvykusi E. Davidavičienė teismą įspėjo, kad lapkričio 29 dieną vyks Širvintų rajono tarybos posėdis, tiek ji, tiek Ž.Pinskuviemė yra tarybos narės, ir turi jame dalyvauti.” – rašo Lietuvos rytas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

10 Komentarai (-ų)

 1. Zibalui sako:

  Buvau tamstos mok. Visada buvot man pavizdziu! Na ,bet dabar visai jusu nesuprantu.

 2. Ne sako:

  Manau ant pinskaus

 3. Dainius sako:

  Turbut ant kamscio uzlipo.

 4. Goga sako:

  Tu turbut pencininkas.

 5. goga sako:

  Krasivaja devushka

 6. Maryte sako:

  Turbut prasidejo atpildo diena.

 7. Petras sako:

  Galvot ,reik turet kuogalvti.

 8. Budulis sako:

  O kaip Davidavicienes vaikai? Ar pagalvojai, zyvcai?

 9. Vale sako:

  Sutinku reklamos cia mazai.

 10. Tai jau sako:

  Tai ko cia eit juk cia ne televizija.

Jūsų komentaras:


+ du = vienuolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]