Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų ligoninėje nebeliks budinčio chirurgo

Asociatyvinė nuotrauka. Sugipsuota ranka. www.atn.lt

 

Dar visai neseniai pradėjome mokytis gyventi, tai yra gydytis be Širvintų ligoninės chirurgijos skyriaus. Visi dideli ir rimto gydymo reikalaujantys ligoniai buvo vežami į Vilniaus ar Ukmergės ligonines. Pripratome, ne kur dingsi. Planines operacijas galima suplanuoti ir toliau nuo namų, kai nutinka rimta nelaimė, jau nelabai svarbu, kur veža – kad tik padėtų. O nutikus smulkiai bėdai padėdavo Širvintų ligoninėje likęs budintis chirurgas – ranką sugipsuodavo, prakirstą smakrą susiūdavo – ir namo paleisdavo.

Tačiau nuo Naujų metų Širvintų ligoninėje budinčio chirurgo nebebus. Taigi, net supūliavusios rakšties traukti teks važiuoti į didžiuosius miestus. Kaip ir nieko baisaus – jei automobilį turi, jei artimi žmonės šalia ir visada pasirengę padėti. O jei ne? Jei gyveni kokiame tolimame kaime, jei mašinos nevairuoji, o kaimynystėje tik seni senukai belikę?

Pusė bėdos kaip ir išsprendžiama – kas benutiktų, pirmosios pagalbos teikimui atvažiuoja Greitoji pagalba. Ji ir į Vilnių ar Ukmergę nuveš, jei laukti pirmos darbo dienos, kai dirbs Pirminio sveikatos priežiūros centro chirurgas, nesaugu. Bet kas po to? Tarkime, lūžo ranka šeštadienio vakarą. Poliklinika nedirba. Greitoji pagalba nuveža į Ukmergės ligoninės priėmimo skyrių. Ten jums suteikia pagalbą, sugipsuoja ranką ir… paleidžia namo. O kaip grįžti? Autobusu? Vėlų vakarą iki Širvintų nelabai atsikapstysi, o jei dar nuo Širvintų tarkim į kokią Labūnavą?

Kalbame su Širvintų ligoninės vyriausia gydytoja Dalia Alekniene:

Ar tiesa, kad nuo Naujų metų Širvintų ligoninėje nebebus budinčio chirurgo?

Taip, tiesa. Labai apmaudu, bet dėl toliau vykdomos sveikatos reformos budinčio chirurgo Širvintų ligoninėje nuo Naujų metų nebus. Žmonės galės kreiptis pagalbos į Ukmergės arba Vilniaus ligonines.

O kaip iš ten grįžti, jei, tarkim, nuvežė greitoji?

Mums dėl to taip pat neramu – kas bus su ligoniais, kurie neturi galimybės grįžti patys ar juos parvežtų artimieji? Deja, Greitoji pagalba ligonio namo jau neparveš.

Mes kreipėmės į naująją valdžią, naująjį Sveikatos ministrą, išsiuntėme raštus. Gal ateityje kas nors pasikeis, gal kada nors vėl turėsime bent budintį chirurgą. To labai norėtume. O kol kas gyvensime taip, kaip diktuoja reforma.

Ačiū už atsakymus.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. ?? sako:

    Ar cia irgi Pinskuviene kalta?

  2. musė sako:

    Va čia jau baisu. Jei žmogus neturi pinigų, Širvintas galima iš bėdos ir arkliu pasiekti, o Ukmergės ar Vilniaus jau nepasieksi. Grįžtam į balanos gadynę. O juk kai skauda, kiekviena minutė virsta valandomis. Linkiu visiems sveikatos.

Jūsų komentaras:


× šeši = keturiasdešimt aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]