Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

A. Jozonis. Širvintų Savivaldybės metų apžvalga – apie nepopuliarius sprendimus, nuveiktus darbus, gėdingus skandalus

Širvintų rajono vicemeras Andrius Jozonis. Foto: V. Valiukevičienė

2012 metai baigėsi, o pranašystės neišsipildė. Vieni pranašavo pasaulio pabaigą, kiti dar didesnį ekonominį nuosmukį mūsų šalyje, na o man teko girdėti apie valdančiosios koalicijos pabaigą Širvintų rajono savivaldybėje. Tik šį kartą aš ne apie tai.

Kaip įprasta, metam pasibaigus atsigręžiame ir apžvelgiame, kas nuveikta, aptariame svarbiausius metų įvykius, įvertiname pasiektus rezultatus ir planuojame ateities darbus.

Mūsų savivaldybei metai buvo sudėtingi, biudžetas mažas kaip niekad, o atliekamų funkcijų skaičius didėja, tačiau nepaisant to, atlikome daug svarbių ir reikšmingų darbų, kuriuos norėčiau suskirstyti į dvi kategorijas. Vieni – populiarūs, kuriais galima pasigirti ir su pasididžiavimu juos pristatyti ne tik savo kraštiečiams, bet ir svečiams. Kiti kur kas sudėtingesni, dėl kurių tenka daug aiškintis ir išklausyti įvairiausių nuomonių bei priekaištų.

Apie pastaruosius. Man šiek tiek keista, kad kai kurios problemos buvo išspręstos tik neseniai, o buvo galima tą padaryti kur kas anksčiau, pavyzdžiui, tuomet, kai biudžetas buvo 13 milijonų litų didesnis, kas sudaro 37 procentus šių metų biudžeto. Bet kam priimti nepopuliarius, tačiau tampančius našta savivaldybei sprendimus, jei nereikia taupyti? O taupyti reikia! Tą daryti reikia sukeliant mažiausią diskomfortą rajono žmonėms. Toks buvo vienas pagrindinių principų, atliekant darbus, kurie sulaukė neigiamos reakcijos.

Kitas principas – tai, kad savivaldybė yra savivaldybė ir ji turi atlikti savo funkcijas, kurios yra apibrėžtos LR Vietos savivaldos įstatyme, ir trečia – reikia nepamiršti vienodų kriterijų taikymo principo. Štai todėl praeitais metais buvo apjungtos dvi įstaigos, atliekančios tas pačias funkcijas tame pačiame pastate. Buvo uždarytos dvi pradinės mokyklos, kuriose mokėsi po du ar tris vaikus. Mano manymu, tokioje mokykloje vaikai socialiai izoliuojami, kadangi neturi progos būti ir bendrauti su bendraamžiais. Nustatyti kriterijai, kuriais remiantis bus paskirstomi pinigai biudžetinėms įstaigoms. Pagaliau bus aišku, kodėl viena mokykla gauna daugiau, o kita – mažiau, pagaliau kultūra bus mažiau skriaudžiama, lyginant su švietimo įstaigomis. Taip pat šiais metais pradėtas Širvintų vaistinės optimizavimo procesas, kadangi įmonė jau ne pirmus metus nesugeba konkuruoti su kitomis vaistinėmis ir patiria nuostolį. Manau, kad visų šių „blogų“ darbų pagrindinė priežastis viena – masiškai mažėjantis gyventojų skaičius ir „senėjantis“ rajonas.

Bet kokiu atveju, privalu pasidžiaugti gražiais darbais. Savaime suprantama, tai investiciniai projektai, kuriuos visi galime matyti ir mėgautis jų teikiama nauda. Pabrėšiu tik tai, kad dauguma projektų buvo vykdoma mūsų rajono kaimuose, ką padiktavo nacionalinė strategija. Taip pat infrastruktūros darbai, kuriems finansavimas nėra pakankamas ir greičiausiai niekada nebus pakankamas. Šiais metais buvo organizuoti ne tik tradiciniai kultūros renginiai, tačiau prisiminta ir miesto derliaus šventė bei žirgų lenktynės, taip pat moterys buvo maloniai nustebintos kovo 8-ają organizuotu renginiu. O rezultatus siūlau įvertinti patiems, peržiūrėjus trumpą 2012 metų apžvalgą.

Aš manau, Širvintų rajono savivaldybės darbo rezultatai yra geri. Tiesiog trūksta viešinimo, kadangi Savivaldybės specialistė, atliekanti šią funkciją, yra motinystės atostogose, o pakaitinis darbuotojas nėra priimamas taip taupant lėšas. O vienintelis laikraštis mūsų rajone, kaip žinia, yra politizuotas ir praėjusiais metais elgėsi amoraliai, nepagrįstai kritikavo savivaldybės darbą, atsisakydavo spausdinti savivaldybės vadovų nuomonę po to, kai šiuos apšmeiždavo, na, o viršūnė buvo pasiekta, kuomet buvo retušuojamos nuotraukos, kuriose matydavosi bent vienas iš savivaldybės vadovų.

Kalbant apie 2012 metų įvykius, tikriausiai, turėjo didžiausią reikšmę visai Lietuvai ir daugiausiai dėmesio susilaukė skandalingai nuskambėję LR Seimo rinkimai. Deja, į skandalo sūkurį papuolė ir mūsų kraštas. Tiesa pasakius, kaip vienam iš Savivaldybės vadovų, kartais buvo gėda prieš žmones, jog mūsų Savivaldos taryboje yra žmogus, kuris taip nuoširdžiai dalino Lietuvos Respublikos Konstitucijos knygeles mokyklą baigusiems jaunuoliams, tačiau po Seimo rinkimų Konstitucinis teismas nusprendė, jog jis negali dėti rankos ant LR Konstitucijos Seimo tribūnoje ir ištarti iškilmingus priesaikos žodžius.

Kaip ten bebūtų, rinkimai įvyko, nacionalinė valdžia visiškai pasikeitė, mūsų vienmandatėje rinkiminėje apygardoje tradiciškai nugalėjo Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė. Galiu pasidžiaugti, kad tai žmogus, kuris puikiai išmano savivaldos reikalus ir skiria mūsų rajonui kur kas daugiau dėmesio, nei prieš tai Širvintų-Vilniaus vienmandatėje apygardoje išrinktas Seimo narys.

Pasikeitus nacionalinei valdžiai, savivaldybės planai nesikeičia. Šiais metais planuojame įgyvendinti jau pradėtus projektus, planuojame pradėti, jei viskas pasiseks, didelį projektą Širvintų miestelyje, kurio metu turėtų būti pagerinta Širvintų tvenkinio būklė, taip pat pradėti vandens gerinimo projektus mažesnėse mūsų rajono gyvenvietėse. Taip pat planuojame patikrinti kelias Savivaldybei priklausančias įmones, siekiant efektyvinti jų veiklą. Manau, jog pavyks pasistūmėti jaunimo centro steigimo reikaluose, galbūt parengsime techninį projektą. Taip pat sieksime, kad daugiabučių renovavimo klausimas, pasikeitus strategijai, „pajudės iš mirties taško“. Toliau gerinsime rajono infrastruktūrą, kiek tą leis finansinė padėtis. Taip pat nepamiršime dialogo su naujai išrinktais nacionalinės valdžios atstovais, siekiant naujų plėtros galimybių. Na ir daugelis kitų darbų laukia šiais, 2013 metais.

O Jums, brangūs kraštiečiai, linkiu šiais metais daugiau svajoti, nes dalis svajonių tampa tikrove ir be abejo laimės, sveikatos ir  meilės…

 Širvintų rajono savivaldybės vicemeras Andrius Jozonis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. xxx sako:

  Nieko,gero-neizvelgiu

 2. like sako:

  Puikus politologo Sūrskio komentaras. Kada puslapis turės “like” komentarams?

 3. Politologas Surskis sako:

  Šis vyrukas gal ir turi potencinių galimybių padaryti politinę karjerą bent jau rajone, tik gaila, kad eina labai prastą politinę mokyklą. Ką jis gali išmokti ir ko mokosi iš mero ar direktorės? Politinės veidmainystės, melavimo, oponentų niekinimo, stagnacijos, autokratinio valdymo? Ir iš jo straipsnelio matosi, kad jis kursą įsisavina neblogai. Tie patys kaip ir mero pasigyrimai, svaičiojimai ir nė žodžio ką padarė jis pats, kokių iniciatyvų ėmėsi. Nesimato ir savito socialdemokratų frakcijos veido rajono taryboje. Tai nuolankioji koalicijos frakcija, jie vieningai šoka pagal valstiečių dūdelę. Matosi, kad ir šis politikas greitai taps pilku Radionovo tipo politiniu klapčiuku.

 4. tiesa sako:

  Už jauną komunistą blogiau tik senas komunistas

 5. ? sako:

  kas tie jie? ir kur ta tiesa?

 6. Krastietis sako:

  Bent vienas politikas musu rajone su “KIAUSAIS”! Zerk jiem tiesa i akis! Saunuolis Andriau!

 7. to jo sako:

  o ten matai ne balvonų kur nors? jis dar jaunas dar išmoks

 8. Krastietis sako:

  Puikus straipsnis, palaikom jaunuoli.

 9. Jo sako:

  Balvonas!!!

Jūsų komentaras:


vienas × = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]