Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

S. Kirtiklis: žmogus yra ten, kur ir privalo būti

Sigitas Kirtiklis – naujas veidas Širvintų politikų sąraše. Vos prieš mėnesį jis tapo TS-LKD Širvintų skyriaus pirmininku. Nors partijos sąrašuose jau daug metų, Sigitas Kirtiklis labiau buvo žinomas, kaip rajono socialinių sričių aktyvus veikėjas.

Sigitas Kirtiklis. Nuotrauka iš asmeninio S. Kirtiklio archyvo

Apie naująjį posūkį veikloje ir kalbamės su Sigitu Kirtikliu:

Sveikiname tapus TS–LKD Širvintų skyriaus pirmininku. Tam ruošėtės, ar toks įvertinimas buvo netikėtas?

 -Ačiū už sveikinimus.

Jeigu ruošimąsi tapti partijos pirmininku galiu įvardinti, kaip ilgametį buvimą greta, kartu su šia politine jėga, kaip krikščioniškų tiesų, konservatyvizmo principų, vertybių, moralinių nuostatų priėmimą ir palaikymą, gyvenimą jomis, tada tikrai taip, ruošiausi.

TS–LKD „pažįstu“ nuo mažens: prasidėjus Sąjūdžio judėjimui, atgimimui, kai tėvai aktyviai dalyvavo įvairiuose mitinguose, akcijose, tautinėse šventėse ar Sausio 13-osios dienos įvykiuose. Iš jų įgavau supratimą ir vertybines nuostatas, kuriomis pats vadovaujuosi ir atrandu TS–LKD partijoje.

Tik prasidėjus Širvintų TS–LKD skyriaus pirmininko kandidatų paieškai grupėse, sulaukiau žinių, kad ten svarstoma mano kandidatūra, skyriaus nariai siūlo mane į pirmininko pareigas. Iš tiesų buvau nustebintas tokio įvertinimo ir pripažinimo. Atsisakyti negalėjau, tiksliau, galėjau, bet parodytas bendrapartiečių pasitikėjimas, padrąsinimas įpareigojo ir privertė susimąstyti apie save, kaip skyriaus pirmininką, atstovausiantį vienai didžiausių politinių jėgų Lietuvoje.

 

Minėjote, kad paveldėjote struktūriškai sutvarkytą skyrių, kokį jūs planuojate įdėti indėlį į skyriaus veiklą, į ką labiausiai orientuositės?

- Tikra tiesa. Prieš mane buvęs skyriaus pirmininkas Kęstutis Urbonavičius puikiai sudėliojo skyriaus struktūrą. Jis įkūrė grupes tose vietose, kur narių turime daugiausia, o jos savo ruožtu išrinko seniūnus, per kuriuos informacija iš centro žymiai greičiau patenka nariams. Aiškiai apibrėžė ir sudarė skyriaus pirmininko pavaduotojų pareigybes. Nuolat organizuodavo skyriaus tarybos susirinkimus, sutvarkė dokumentaciją ir pan.

Mano, kaip naujo skyriaus pirmininko, užduotis, pirmiausia, perimti ir išlaikyti tai, kas buvo padaryta. Neseniai buvome susirinkę su pavaduotojais ir aptarėme skyriaus veiklos kryptis, prioritetus šiems metams: TS–LKD ideologijos sklaida, aktyvus bendravimas su skyriaus nariais rajone, susitikimai su Seimo nariais ir kt. Ypatingą dėmesį norėčiau skirti moralios politikos formavimui tiek skyriaus viduje, tiek rajone. Kaip tai aš suprantu? Dabartiniu metu jėgų turime semtis iš savo tautos praeities, energijos – iš noro siekti idealų, kūrybingumo ir dorovės. Turime dirbti, augti ir klestėti siekdami idealo ir taip tapdami moralia bendrija.

 

Ką manote apie politinę situaciją Širvintose, kaip vertinate jūsų skyriaus įtaką Širvintų rajono esamai situacijai ir plėtrai?

- Politinė situacija rajone šiuo metu, mano galva, yra pakankamai stabili: įgyvendinami šios kadencijos pradėti ir buvusios kadencijos suplanuoti darbai. Kitas dalykas, ar esantys valdžioje Tarybos nariai pakankamai išnaudoja šią situaciją sprendžiant klausimus, planuojant darbus, kurie kartojasi kadencija iš kadencijos: jaunimo politikos įgyvendinimas, turizmo plėtra, verslo investicijos ir t.t. Šios problemos kartas nuo karto, tarsi, apžiūrimos nupučiant dulkes ir vėl atgal sudėliojamos prisidengiant menku finansavimu, krize ar dar kokiomis aplinkybėmis. Mano giliu įsitikinimu, nemaža dalis tokių klausimų būtų išspręsta atsisakius perdėto biurokratizmo, savo, kaip politiko ar valstybės tarnautojo per didelio orumo saugojimo, baimės būti nepakančiam apsimetinėjimui, veidmainystei.

TS–LKD skyrius šią kadenciją turi tris atstovus Savivaldybės taryboje. Vienas iš jų – meras, gerai žinomas rajono gyventojams, rinkimuose savarankiškai dalyvavęs Vincas Jasiukevičius, aktyviai atstovaujantis konservatorių partijai. Kiti nariai: Irena Vasiliauskienė – Socialinės, sveikatos apsaugos ir šeimos komiteto pirmininkė, Daiva Sakalauskienė – Socialinės, sveikatos apsaugos ir šeimos komiteto bei Kontrolės komiteto narė. Reikia objektyviai prisipažinti, kad nuveikti beveik poros metų darbai nėra labai dideli, tačiau laiko dar yra, o Tarybos narių patyrimas vis didėja. Manau, kad ateityje padėtis keisis į gera: neišsprendžiamų problemų rajone mažės. Žinoma, kaip teigia F. Alberoni, „Karti tiesa, kurią atminti privalome visi: bet koks sumanymas, net pat tauriausias, net ir pats naudingiausias bei mažiausiai savanaudiškas, visuomet gimdo pavydą, pagiežą, priešiškumą, neapykantą. Kas imasi veiklos, privalo ruoštis kovoti su mažiausiai prognozuojamais bei labiausiai įsislaptinusiais priešais“.

 

Vos tapęs pirmininku, turėjote galimybę susitikti ir aptarti skyriaus veiklą su TS–LKD pirmininku A. Kubiliumi. Gal galite pasidalinti viena kita mintimi, susitikimo įspūdžiais?

- O, tikrai, tai buvo malonus netikėtumas, krikštas – sulaukiau oficialaus kvietimo susitikti su buvusiu ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi. Iš tikrųjų, kas labiausiai sužavėjo ir padarė įspūdį bendraujant su šio žmogumi, tai paprastumas, nuoširdumas, domėjimasis esama situacija Širvintose. Pirmininkas pabrėžė, kad TS–LKD partija, jos vadovybė, būdama šiame Seime opozicijoje, daugiau laiko skirs skyrių stiprinimui, tiesioginiam bendravimui, įvairiems susitikimams, dalyvavimui rajone vyksiančiuose renginiuose.

Turiu pripažinti, kad televizijoje suformuotas sauso, nesukalbamo, netgi nelabai malonaus A. Kubiliaus įvaizdis, tikrovės visiškai neatitinka. Manau, kad rajono gyventojai ir patys tuo galės įsitikinti būsimų TS–LKD pirmininko vizitų Širvintų mieste ir rajone metu.

 

Esate veiklus, jūsų pavardę galima rasti įvairiuose socialiniuose, jaunimo, globos projektuose. Ar politika neatims pernelyg daug jūsų dėmesio?

-Manau, kad žmogus yra ten, kur tuo metu privalo būti ir daro tai, ką tuo metu turi daryti. Socialiniame rajono gyvenime tikrai aktyviai dalyvauju ir dalyvausiu tiek dirbdamas tiesioginį  valdytojo darbą Širvintų parapijos globos namuose, tiek bendraudamas su žmonėmis įvairiais klausimais. Daug socialinio darbo patirties, teisinės nuovokos įgijau dirbdamas Širvintų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriuje, kur tiesiogiai galėjau matyti žmonių bėdas ir bent iš dalies padėti jas spręsti.

Su vaikais, jaunimu ryšiai taip pat nenutrūko: dažnai susitinku su jais, diskutuojame, sprendžiame jiems iškylančius galvosūkius. Esu visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ narys, Širvintų šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ekonominės tarybos pirmininkas.

Visos šios veiklos papildo viena kitą, susilieja, persipina ir jas visas galima rasti politikoje analizuojant ir sprendžiant socialinius, jaunimo, vaiko teisių, švietimo ir panašius klausimus. Manau, kad reikės pakeisti požiūrį ir į tuos pačius dalykus žvelgti per politinę prizmę, tai yra, kaip įvairiomis sistemomis ir priemonių visuma, pasiekti kuo palankesnių sąlygų asmeninei žmogaus brandai ir sėkmingai integracijai į visuomenę.

Noriu pakviesti abejojančius, bet jaučiančius viduje, kad TS–LKD partija tinkamiausiai atstovauja jo interesams, o jos vertybinės nuostatos atitinka asmens nuostatas, prisijungti ir kartu kurti moralią, atsakingą, teisingą politiką.

Noriu pakviesti neapsisprendusius, ieškančius, kur galėtų panaudoti savo potencialą, įgūdžius, energiją, prisijungti prie mūsų ir keisti tas mūsų gyvenimo sritis, kurios labiausiai turi būti keičiamos.

Noriu pakviesti ir oponentus bendrai veiklai, sprendimų paieškai, diskusijai kur būtų vadovaujamasi ne emocijomis, trumpalaikiu populizmu, o išmintimi, turima patirtimi, geranoriškumu, noru veikti ne tik savo partijos labui.

Ačiū už pokalbį. Sėkmės!


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. taip, gali. sako:

  O taip, tiesa. Visai pamiršau. Yra gi meras :) ir dar mažiausiai dvi tetos.

 2. ? sako:

  kodel uzribyje? kad ir dabar ant pjedestalo. kas gi valdo rajona?

 3. taip, gali. sako:

  Tereikia apvalyti skyrių, ir į tarybą rinkti tokius kaip S. Kirtiklis. Tai nelengva, bet to nepadarius TSLK Širvintose visuomet liks politikos užribyje.

 4. ar sako:

  Ar gali buti morali politika?

 5. šita gi sako:

  komanda tai nekokia Taryboje…

Jūsų komentaras:


× aštuoni = penkiasdešimt šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]