Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Sausio 13-ją netekome 15 lietuvių, o vien per pastaruosius metus – tiek, kiek gyvena Utenos mieste. J.Barbaravičienės prisiminimai

Sausio 13 – oji. Po tankų vikšrais ir nuo priešų kulkų žuvo 15 Lietuvos sūnų ir dukrų. O vien per 2012 metus  emigravo tiek žmonių, kiek gyvena Utenos rajone. “Mes patys save naikiname?” – klausė Šv. Mišiose pamokslo metu dekanas Leonas Klimas.- Ar šiandieną stotume ginti Nepriklausomybės ir būtume tokie vieningi, kaip anuomet,- sausio 13 – ąją?

Sunku atsakyti, bet man atrodo, kad stotume. Lietuviai ne kartą įrodė, kad sunkią akimirką sugeba būti vieningi ir ryžtingi.

 Praėjo du dešimtmečiai, mintys vėl nuklysta į tuos baisius laikus. Tai nebuvo vienos dienos košmaras. Budėjimai prie Seimo, prie savivaldybės tęsėsi ne vieną dieną. Tuo metu buvau pirmosios Širvintų rajono savivaldybės Tarybos narė, Seimo nario Benedikto Rupeikos padėjėja. Tai jis buvo mūsų vienintelis ryšys su sostine ir mūsų ruporas. Skambindavo vos ne kas valandą, informuodavo apie viską, kas vyksta Vilniuje. Negalėjome miegoti, buvome tiesiog suaugę su televizoriumi. Tą baisią naktį, šgirdusi paskutiniuosius diktorės E. Bučelytės žodžius, griebiau telefoną ir paskambinau  tuometiniam Širvintų rajono savivaldybės tarybos pirmininkui Kazimierui  Visackui. Skubėjome į savivaldybę. Susirinkome deputatų kambary, pasiskirstėme budėjimą, tarėmės, kaip ryte sukviesti mitingą. Naktį mieste buvo įrengti garsiakalbiai. Tuo metu dirbau Širvintų radijo laidų redaktore.  Lygiai 8 valandą  išėjau i eterį. Ryto tylą nutraukė grėsmingas „Dėmesio, kalba Širvintos!“. Turėjau po ranka parengtą tekstą,  bet rankos drebėjo, sunku buvo kalbėti apie tai, kaip tankai traiškė žmones… Į gyventojus kreipėsi K. Visackas  ir pakvietė į protesto mitingą.  9 val. prie savivaldybės pastato susirinko daug žmonių. Visų veiduose – susirūpinimas ir nerimas. Mačiau verkiančius žmones. Kai kurie jų tiesiog po mitingo išvyko budėti prie Seimo.

Atsilaikėme, išgyvenome tuos košmaro laikus. Dabartinis jaunimas apie juos žino iš knygų, kino filmų. O mes viską matėme, buvome liudininkai. Tai sunku pamiršti ir vargu ar kas ištrins iš atminties.

Tad dekano Leono Klimo pamokslo metu išsakytos mintys verčia susimąstyti. Gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kodėl skaudiname vieni kitus, žudome, kodėl negalime gražiai ir taikiai sugyventi, mylėti artimą?

J. Barbaravičienė

V. Valiukevičienės nuotraukose: 2013 01 13 – šv Mišios Širvintose, Sausio 13-osios aukoms atminti. Prie altoriaus su vėliavomis budintys Širvintų šaulių 10-sios kuopos jaunieji šauliai, šv.Mišių akimirkos bei žmonės, giedantys Lietuvos himną.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. geda sako:

  Jei būčiau sveikas, būčiau ir bažnyčioje ir minėjime buvęs. mano dienos lovoje. langas, radijas ir internetas mano visas gyvenimas. prie parlamento ir aš buvau. o sveikinimo, žodžio reikia. kol sveiki nesuprantate to VALDŽIA.
  Jadvygai ir Vilmai ačiū, jūsų žodžiai mane guodė, jaučiausi tokią dieną ne vienas.

 2. Pastaba- gedai sako:

  Gal tokią dieną nereikia kažkokių sveikinimų…Reikia tiesiog pabūti kartu tiems, kuriems ta diena reikšminga, be gražių kalbų, be pompastikos, tiesiog pabūti… prisiminti, patylėti, pasimelsti … Jei būtum turėjęs(turėjusi) norą būti bažnyčioje, būtum pamatęs(pamačiusi), kad valdžia buvo…Taip kaip ir sausio 13 prie parlamento- irgi buvo…

 3. geda sako:

  nėra mero sveikinimo su sausio 13, jokio žodžio. gėda! Pakalnis visada pasveikindavo. žiūrėjau ir savivaldybės svetainėje. tik kelios žvakelės visoje savivaldybėje matosi. liūdesys. o bažnyčioje buvo valdžia?

 4. Jo sako:

  Valiukeviciene tik buvai misiose ir jau nuotraukos saunu.

Jūsų komentaras:


septyni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]