Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

DP ir TT jungimasis prasidėjo. PAPILDYTA. S. Kirtiklio komentaras

Sekmadienį mįslių etapas baigėsi – sprendimas jungtis priimtas. Darbo partija ir partija Tvarka ir teisingumas sukirto rankomis. Dabar laukia ilgas derinimo ir derinimosi procesas. Žiniasklaida mirga nuo prognozių, spėlionių ir svajonių. Analizuojamas kiekvienas ištartas žodis, kablelis ar pauzė. Kas vadovaus naujajai partijai, koks bus jos pavadinimas, kiek naujų narių ji įgis ir kiek esamų pasitrauks, kokią įtaką valstybės valdymui turės naujoji partija, kaip atrodys jungtuvės toliau nuo sostinės? Šie ir kiti klausimai be paliovos aptarinėjami įvairiausiose auditorijose. Reikia pripažinti – tai pats ryškiausias šių metų politinis įvykis Lietuvoje.

Krašto naujienos artimiausiu metu pateiks mūsų rajono politikų komentarus – skaitykite, reikškite savo nuomonę, būkite išgirsti ir išgirskite kitus!

Pirmasis komentarą pateikė Širvintų rajono savivaldybės Tarybos narys, LiCS Širvintų skyriaus pirmininkas Kęstutis Pakalnis. Pateikiame jį skaitytojams.

Kęstučio Pakalnio komentaras:

K. Pakalnis

Kalbant apie situaciją Lietuvos mastu, matosi, kad tai labiau viršūnių interesų tenkinimas, o skyriuose bus įvairiai. Daug abiejų partijų narių yra nepatenkintų. Manau, o ir politologai sako, kad gali būti daug nubyrėjimo. Rinkėjų atžvilgiu, manau, išdavystės nebus – išrinktas Seimo narys juos atstovaus tinkamai.

Rajone – taip, įdomi dėlionė, nes Tvarkos ir teisingumo atstovai priklauso valdančiai koalicijai, Darbo partijos – opozicijai. Tai dabar jie visi kartu ateis į koaliciją – ar į opoziciją? Kas kurį patrauks? O gal atsiras kitas „vadas“ su savo pozicija?

Įdomu prisiminti – kol buvau Darbo partijoje, vyko teisminiai procesai tarp Tvarkos ir teisingumo ir Darbo partijų narių. Tuo metu priešpriešinėse stovyklose esantys žmonės sakė – „jau aš tai niekada į kitą partiją neisiu“. Ir dabar – likimo išdaiga. Kas aukščiau – moralė, principinės nuostatos, ar paklusimas kažkieno valiai? O gal vėl viskas bus nurašoma politikai ir „taip reikia“?

Gavome ir TS-LKD Širvintų skyriaus pirmininko Sigito Kirtiklio komentarą. 

S. Kirtiklis

Apskritai, partijų susijungimas yra teigiamas ir sveikintinas dalykas, nes labiau suvienijamos politinės jėgos, rinkėjams paprasčiau pasirinkti, Seime ar rajono taryboje priimti sprendimus ir pan. Kaip sakoma, vienybėje jėga.

Kitas klausimas, ko siekia susijungdamos partijos? Ar stiprinti jėgas ir kaip galima geriau atstovauti Lietuvos rinkėjams, ar tenkinti savo vidinius poreikius: išvengti atsakomybės, paslėpti taip vadinamus nešvarius reikalus susijungus ir įkūrus naują partiją, ar kt.

Kalbant apie situaciją Širvintų rajono taryboje, kur Darbo partiją turi 6 mandatus, o Tvarka ir teisingumas 1, nelabai realu tikėtis esminių pokyčių. Juo labiau, kad Darbo partija yra opozicijoje, o Tvarka ir teisingumas priklauso valdančiajai daugumai. Kol kas nieko konkrečiau pasakyti negalima, nes laukia pakankamai ilgas ir, manau, nelengvas jungimosi procesas. Jau dabar girdimas pavienių žmonių, priklausančių vienai ar kitai partijai, nepritarimas jungimuisi.

Vėlgi, tai bus savotiškas demokratijos išbandymas partijų viduje, kaip lyderiai sugebės išaiškinti savo partiečiams šio susijungimo svarbą, naudą, būtinumą ir pan.

Laikas parodys šio susijungimo deklaruojamas ir šešėlines priežastis. Palaukime ir pamatysime. Juo labiau, kad kol kas viešumoje nesigirdi nei Darbo partijos, nei Tvarkos ir teisingumo Širvintų skyriaus oficialių pozicijų, o burti iš kavos tirščių kas, kaip  bus, politikos analitikų darbas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. netiesa sako:

  >Pasirodo tiesa

  Iš tikruju. Atsiprašau. Bet iš ten pat aš ištraukiau ir Astiką. Kažkokia koše toj TT.

 2. Pasirodo tiesa sako:

  http://www.tvarka.lt/lt/skyriai -paspaudus vilniaus apskritis

 3. netiesa sako:

  Kas yra ta Kobaka?

 4. Oho sako:

  Tu man panasus i Kobaka

 5. netiesa sako:

  Kur tu Jeseviciu matai? Paspausk ant nuorodos ir pamatysi kas yra TT sirvintu skyriaus pirmininkas. Nebent Astiko nepazisti, ben skaityti tai moki?

 6. Pasirodo tiesa sako:

  Tavo nuorodoi-PARTIJOS STRUKTURA,Skyriai,Vilniaus apskritis ,Sirvintos matau pirmininka Jeseviciu?

 7. netiesa sako:

  >akylasis Oho
  Jus netiesus. Manau ši nuoroda yra patikimesne negu avantiuristo Jesevičiaus nusišnekėjimai.

  http://tvarka.lt/sirvintos_skyriai

 8. akylasis Oho, sako:

  Skaitote gi viską nuo pradžių iki galo (o gal tik politinius str?) A. Astikas, kaip informavo K. Jesevičius, išmestas iš partijos :D

 9. Oho sako:

  “Tvarka ir teisingumas 1″

  Neįvelė Kirtiklis klaidos? Redaktore neskaitė Kirtiklio komentaro? Kaimo lygis. Brokasant broko.
  Atsiprašau Lics ruporiuko…

 10. Vanda sako:

  Geras komentaras

 11. /-/-/- sako:

  ekspertas ant visu klausimu.

 12. taip sako:

  Šiuo atveju ne mero patarėja patarineja merui, bet vyras patarinėja mero patarejai.

 13. Oho sako:

  Atsiprasau. Darbieciu taryboje 6. Katu su TT bus 8. Vistiek per mazai valdyti vieniems.

 14. Oho sako:

  Sirvintose su Darbo partija (kalbu apie taryba) tik rajono morales etalonas Alfredas Astikas eis i koalicija. Taip ir reikalaus naujas derinys. DP – 4 atstovai. TT (ar jie vis dar TT?) vos 2. Kartu iseina 6. Teks tenkintis opozicija. Bet gi Astiko baznytine zmona yra mero patareja? Ar gales jinai patarineti toliau? PROBLEMA/DILEMA…

Jūsų komentaras:


devyni − aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]