Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ar išliks Širvintų baseinas?

Prieš pusę metų skaitytojų inicijuotos Krašto naujienos kėlė klausimą – kas ir kada remontuos Širvintų baseiną? Tą kartą Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Elena Davidavičienė sakė, kad bus atliekami būtiniausi einamieji remonto darbai, kai tik leis gamtinės sąlygos ir bus rengiami pastato renovacijai reikalingi dokumentai, kai bus patvirtintas biudžetas (http://xn--kratonaujienos-s0c.lt/2012/11/kas-pagydys-sirvintu-baseina/).

Biudžetas patvirtintas, gamtinės sąlygos leidžia, noro gelbėti baseiną taip pat yra, tačiau Širvintų sporto mokyklos, o tame tarpe ir baseino, ateitis pakimba ant plauko. Tad šiandien turėtume klausti – ar ateityje turės Širvintos baseiną?

Paskutinio Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu Tarybos narys Kęstutis Pakalnis kelis kartus garsiai atkreipė dėmesį į Širvintų sporto mokyklos būklę. Jis pakvietė merą, kitus savivaldybės vadovus atidžiai ir kritiškai įvertinti situaciją: “ar matėt skyles po langais”, – posėdyje mero, sakančio, kad žino baseino situaciją, klausė K. Pakalnis.

Supratome, kad laikas iš naujo apžvelgti susiklosčiusią situaciją. Sužinoję, kad Širvintų savivaldybės vadovai apsilankė Sporto mokykloje, pirmiausia situaciją pakomentuoti paprašėme mero ir Administracijos direktorės.

Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius

Širvintų rajono meras V. Jasiukevičius: situacija sudėtinga

Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius situaciją įvardino, kaip labai rimtą:

“Turi atvykti ekspertas ir įvertinti Sporto mokyklos pastato būklę – ar verta jį renovuoti ir, jei verta, kaip renovuoti. Tuomet rinksimės Savivaldybės vadovai, jei reikės – ir Tarybos nariai, ir tarsimės, žiūrėsime, ką ir kaip daryti.

Naujo pastato statybos ir pilna renovacija gali kainuoti apie 12-16 mln.litų. Tai dideli pinigai ir paėmus paskolą, gyventojams būtų per didelė našta. Jei planuotume renovuoti iš ES lėšų, tai turėtų būti 2014-2020 metų ES struktūrinės paramos panaudojimas, šiuo metų valstybė ruošia gaires, kai bus paruošta, galėsim kažką nuspręst. Eilėje laukia l/d Saulutė, Kalnalaukio gatvė, Čiobiškio pagrindinė mokykla, Širvintų Lauryno – Stuokos Gucevičiaus gimnazijos II etapas – vidaus remonto darbai.

Mūsų noras sutvarkyti Sporto mokyklą – didelis, pavasarį kažką palopysim, kiek įmanoma ir priimsime sprendimą.

Tačiau jei ekspertai pasakys, kad pastatas nerenovuotinas, teks su tuo susitaikyti. Tokiu atveju galvosime apie salių komplekso išsaugojimą”, – sakė meras.

Širvintų rajono savivaldybės Administracijos direktorė Elena Davidavičienė

Administracijos direktorė E. Davidavičienė: pastato būklę reikia įvertinti

Širvintų Administracijos direktorė Elena Davidavičienė situaciją pakomentavo taip: “Kaip jau esame informavę, Sporto mokyklai priklausančio pastato neatidėlioti paprastojo remonto darbai atliekami savo jėgomis. Šiomis dienomis Infrastruktūros skyriaus atsakingi specialistai vykdo apklausą kompetentingos institucijos teikiamų paslaugų pirkimui dėl Sporto mokyklai priklausančio pastato būklės įvertinimo ir būtiniausių remonto darbų nustatymo”, – sakė E. Davidavičienė ir pažadėjo po dviejų savaičių suteikti daugiau informacijos apie įvykių eigą. Su nekantrumu lauksime.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Pakalnis

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys, Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininkas Kęstutis Pakalnis: privalome apsirūpinti tinkamomis vaikų užimtumo sąlygomis

Paklausėme ir Tarybos nario Kęstučio Pakalnio – “jau kelintą kartą iš jūsų girdime, jog Širvintų sporto mokyklos, baseino situacija labai rimta. Tarybos posėdžio metu inicijavote patalpų apžiūrą su Savivaldybės vadovais. Ką galėtumėte pasakyti?”

“Širvintų sporto mokyklos, baseino rekonstrukcija, apskritai sportinės bazės sutvarkymas Širvintose buvo vienas iš prioritetinių mano planų. Visada sakiau ir sakysiu – vaikų užimtumas turi būti pagrindinis visų galvos skausmas. Kaip šiandien auginsime vaikus, kiek į juos investuosime, taip gyvensime rytoj. Tad turime suteikti visas sąlygas vaikams mokytis, grūdintis, sportuoti, kurti, siekti. Savo kadencijos metu pradėjau nuo Meno mokyklos, nes jos būklė buvo dar blogesnė. Kita plano dalis turėjo būti Sporto mokykla ir sportinės bazės įrengimas. Gaila, kad prieš rinkimus meras Vincas Jasiukevičius kaip vieną iš didžiausių savo laimėjimų įvardino stadiono projekto sustabdymą. O juk ir pradinis finansavimas buvo gautas… Tačiau labai džiaugiuosi, kad nors dabar atsigręžta į Sporto mokyklos renovavimo klausimą. Gal bendromis pastangomis galėsime išspręsti šią problemą. O spręsti reikia neatidėliojant – patalpų būklė tragiška. Ne tik estetiškai. Langai kabo ant nežinia ko, ventiliacijos sistemoje renkasi kondensatas ir bėga per lubas atgal į patalpas, sienos supelijusios, lauko sienos sueižėjusios, plytos ištrupėjusios. Nedaug trūksta iki nelaimės, ką jau kalbėti apie estetinį pasigėrėjimą – juk patys plaukiojame baseine, mūsų vaikai plaukioja, sportuoja supelijusiose salėse, ant trenerių darbo stalų per lubas varva vanduo.

Dėsiu visas pastangas, kad Širvintos turėtų normalią, padorią Sporto mokyklą ir baseiną. Tai prioritetinis mano darbas”, – sakė K. Pakalnis.

Širvintų sporto mokyklos direktorius A. Kmitas

Širvintų sporto mokyklos direktorius A. Kmitas – laukiam, ką nuspręs ekspertai ir mūsų valdžia

Širvintų sporto mokyklos direktorius Algimantas Kmitas Krašto naujienoms patvirtino Savivaldybės vadovų ir tarybos nario žodžius – po Tarybos posėdžio buvo atvažiavusi komisija – Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, Administracijos direktorė Elena Davidavičienė, jos pavaduotoja Rasa Tamošiūnienė, Infrastruktūros skyriaus vedėjas Robertas Bartulis ir Tarybos narys Kęstutis Pakalnis. Apžiūrėjo patalpas. Vienas langas ypatingai blogos būklės. Nuspręsta jį išimti, atstatyti sienos konstrukciją ir įmontuoti atgal. Tai Sporto mokykla padarys savo lėšomis, o Savivaldybė vėliau kompensuos suderintą darbų sąmatą.

Na, o toliau bus matyti, ką nuspręs ekspertai ir mūsų valdžia”, – sakė Sporto mokyklos vadovas.

Taigi, Širvintų baseino ateitis kybo ant plauko. Juk gali būti, kad ekspertai pasakys – pastato renovuoti ekonomiškai neverta, nes naujo pastato statybos kainuotų pigiau. Ar rasime galimybių pastatyti naują namą baseinui?

Jau netrukus žinosime visus atsakymus ir galimus sprendimus. Likite su Krašto naujienomis!

Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. sara, vale ir pranas sako:

  Saunuoliai. Grazi iniciatyva.

 2. stai sako:

  Pamirsote pasigirti – puikus straipsnis, bravo Vilma!!!

 3. Taigi sako:

  Mieste apgailėtina Plento gatvės tako būklė, ypač nuo žiedo prie BP degalinės iki Lukoil’o. Ir tas takas kažkoks neužbaigtas. Tokiu taku būtų visai smagu aplink Širvintas apeiti ar dviračiu apvažiuoti. Baseinas – vienintelė patraukli vieta mieste, kur galima užsiimti sportu. Čia yra ir salės, ir pirtys, ir baseinas. Gali su šeima visą pusdienį praleisti ir dar gali būti maža laiko. Tik akis bado vargana pastato būklė. Takai aplink baseiną tokio senumo, kaip ir pats pastatas, per langus žiemą šaltis į patalpą virsta, dušai netaupūs… Žodžiu, įstaiga pati negali uždirbti tiek, kad galėtų įgauti žmonišką pavidalą. Sveikatinimo metais didesnis dėmesys turėtų būti šiai mokyklai, nes čia žmonės atstato darbingumą ir taiso sveikatą.

 4. Dar sako:

  stuokos stadione karves galima ganyti, šitas pastatas irgi sugriuvo…juodas pesimizmas

 5. Jau seniai laikas sako:

  Vienintelė vieta, kur galima pasportuoti, pailsėti ir sveikatą pastiprinti. Širvintose tai bene vienintelė vieta, kur galima nusiprausti, pasinaudoti pirtimis ir pasimaudyti. Daug jaunimo sportuoja sporto salėje, paskui maudosi ir užsuka į kavinę. Šitokio kompleksinio laisvalaikio praleidimo šiandien rajonas negali užtikrinti jokioje kitoje vietoje. Čia sveikatą stiprina ir neįgalieji, senyvo amžiaus žmonės. Grįžę iš sanatorijų ar gydymo įstaigų žmonės noriai tęsia reabilitacinį gydymą baseine.Manau būtų tikslinga dėti visas pastangas, kad baseinas išliktų.

 6. Gal sako:

  Gal pagaliau bus atkreiptas demesys! O tai geda pries visa Lietuva.

Jūsų komentaras:


penki + = keturiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]