Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Musninkiečių klausimai Savivaldybės vadovams liejosi lyg iš gausybės rago

Neringa Tuškevičienė

(nuotraukos autorės)
 

Visą šių metų balandį vyksta Širvintų rajono savivaldybės vadovų susitikimai su rajono gyventojais. Susitikimų metu rajono bendruomenėms teikiamos Širvintų rajono savivaldybės tarybos, Rajono mero ir Savivaldybės direktoriaus 2012 metų veiklos ataskaitos.

Jau vyko susitikimai su Čiobiškio, Jauniūnų gyventojais. Trečiasis susitikimas – Musninkuose. Gyventojus atstovavo Musninkų seniūnijos seniūnė Birutė Jankauskienė, kiti seniūnijos darbuotojai, trijų bendruomenių atstovai: Musninkų kaimo, “Spindulio”  ir Vileikiškių. Šį kartą musninkiečius aplankė Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, Administracijos direktorė Elena Davidavičienė, Administracijos direktorės pavaduotoja Rasa Tamošiūnienė ir Mero patarėja Jurgita Pukaitė.

Išklausę mero ir administracijos direktorės ataskaitas, musninkiečiai jiems pabėrė daugybę klausimų.

Mokyklos daugiabučio šildymas

Šiais metais Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje bus rekonstruojama šildymo katilinė. Iki šiol kartu su gimnazija buvo šildomas ir šalia esantis daugiabutis. Tačiau mokykla gali teikti tik vaikų ugdymo paslaugą. Teikti šildymo paslaugą mokykla neturi teisės, nes neturi tam reikalingos licencijos. Savivaldybė kartu su namo gyventojais turės nuspręsti dėl tolimesnio pastato apšildymo.

Šiais metais bus galvojama ir dėl seniūnijos pastato šildymo, nes katilinė yra labai sena. Keisti katilinės įrangą atsieis pigiau, nei remontuoti senąją.

Vanduo

Mero teigimu, tikimasi, kad 2014-2020 metų periodui sumažės ES reikalavimai ir bus galima įdiegti vandens valymo sistemas. Nes vanduo labai prastos kokybės. Šiuo metu Musninkuose geležies kiekis geriamajame vandenyje yra beveik 7 kartus didesnis už normą. Gyventojai juokauja, kad mažakraujystė jiems negresia.

Vileikiškiams nusimato galimybė jau kitais metais turėti švarų vandenį. Šiais metais projektuojama, kitąmet jau turėtų prasidėti darbų vykdymas.

Keliai

Savivaldybė “spaudžia” Kelių direkciją, kad būtų suprojektuotas kelio ruožas per Musninkų gyvenvietę (Kernavės gatvė) – suprojektuoti ir padaryti šaligatviai, apšvietimas, lietaus nuotėkos.  Jau Kelių direkcija buvo pažadėjusi, kad darbai vyks. Deja, jie nevyksta. Savivaldybė rašo raštus, bet atsimuša kaip į sieną. Čia pat nuspręsta kreiptis ir gyventojų vardu. Surašomas raštas ir surenkami parašai. Meras įpareigojamas gyventojų parašus perduoti Kelių direkcijai.

Ypatingai sudėtinga situacija atokesnėse gyvenvietėse. 2012 metais Musninkų seniūnijos kelių priežiūrai buvo skirta 150 tūkst. Lt. Viso rajono mastu, tai nėra maža suma (rajono keliams pernai skirta kiek daugiau nei 1 milijonas Lt), tačiau jos tikrai nepakanka.

Sunkiausia situacija yra keliai į vienkiemius. Lėšų nėra, gyventojai skundžiasi ir laukia. Kai kurie bando savo jėgomis kelius tvarkytis. O Kriūnų kaimo gyventojai juokavo: “mes problemų su keliu neturime – mes ir kelio net neturime”. Administracijos direktorė pažadėjo asmeniškai išsiaiškinti šio atgimstančio kaimo kelio problemą ir dar šį mėnesį pateikti gyventojams atsakymą. Dabar svarbiausia nustatyti, kurioje vietoje tas kelias turėtų būti.

Vaistinė

Prieš pusantrų metų musninkiečiai rinko parašus prašydami Savivaldybės suteikti patalpas Musninkų vaistinei. Neva jau būta net ir norinčių bei galinčių vaistinę atidaryti. Be jokios abejonės, vaistinė Musninkuose būtų naudinga gyventojams. Tačiau kol kas nėra žmogaus ar įmonės, turinčios visus reikiamus leidimus prekiauti medikamentais. Meras pažadėjo, kad atsiradus tokiam žmogui, tuojau pat bus surastos patalpos ir jam išnuomotos.

Meras priminė, kad Širvintose yra 7 vaistinės,dėlto Savivaldybės vaistinė dirbo nuostolingai ir yra perkelta į polikliniką. Taip pat priminta ir tai, kad Musninkų ambulatorija dirba nuostolingai, tad ir čia reikės kažką galvoti.

Nemokamos medicininės paslaugos

Gyventojus domino, kodėl Vilniuje studentas nemoka už danties plombavimą, o Širvintose moka net ir už danties rentgeną. Ligonių kasos tvirtina, jog už odontologo naudotas medžiagas moka visi nuo 16 metų. Bet ten pat patikslinama, kad moksleiviams, studentams, besimokantiems dieniniuose skyriuose (iki 24 m), socialiai remtiniems asmenims už medžiagas mokėti nereikia. Pažadėta išsiaiškinti ir atsakyti. Atsakymą mes pateiksime savo skaitytojams, juk tai aktualu kiekvienam, auginančiam vyresnio amžiaus mokinuką.

Kiti klausimai

Kalbėta ir dėl bešeimininkių gyvūnų – šunų, katinų. Jie iš dangaus nenukrenta, bet žmogus privalo pasirūpinti jais. O tai pakankamai brangi procedūra. Vileikiškiuose yra šuniukai, kurių šeimininkas mirė ir jie bastosi po gyvenvietę. Siūlyta patiems ieškoti jiems naujų šeimininkų. Yra norinčių ir galinčių juos nušauti, bet žmonės bijo, nes gautų baudą.

Šiukšlės. Viena didžiausių problemų – nepaimamos šiukšlės, nes neprivažiuoja technika. Ateičiai galvojama, kad reikėtų mažesnės technikos, kuri privažiuotų prastais keliais. Žmonės dar nemoka rūšiuoti šiukšlių. Tuomet jos grąžinamos atgal ir jas kažkas turi sutvarkyti. O tai vėl papildomos išlaidos. Išeitis neprivažiuojamų sodybų šeimininkams ir tiems, kurie šiukšlių sukaupia mažesnius kiekius – “Ecoservise” maišai. Pirkdamas maišą žmogus sumoka ir už šiukšlių išvežimo paslaugą.

Melioracija. Ji yra, bet jau užžėlusi, sugriuvusi. Bus bandoma kartu su ūkininkais tartis ir bendromis jėgomis tvarkyti melioracijos griovius.

Vileikiškiuose yra keli vyrai, ardantys senas mašinas metalui. Jie teršia kaimynų daržus tepalais. Ruošiamasi kreiptis į Aplinkos apsaugos ministeriją. Vileikiškiečiai “paguodė” musninkiečius – tuoj ši problema persikels  jiems, nes pagrindinis automobilių ardytojas išsikrausto gyventi į Musninkus.

Apšvietimas. Joks fondas nefinansuoja gyvenviečių apšvietimo. Tad šiandien situacija tokia ir ji nesikeis. Nebent kitais metais per Vietos veiklos grupę kas nors pavyktų.

Lakstantis jaunimas. Nupirktais ardymui automobiliais jaunimas laksto Pigašių kelių – “damušinėja” mašinas. Ne vienas virto. Jie kelia pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Įdomiausia tai, kad per pastaruosius 2 metus, pasak įgaliotinio A. Gelažausko, nebūta nė vieno pranešimo apie eismo įvykius minėtame kelyje.

Transportas vaikų dienos centrui. Vileikiškiai norėtų dažniau vaikus nuvežti į baseiną, į Vilnių, į kitus dienos centrus. Patarta bendradarbiauti su mokykla. “Nes mokyklos autobusai skirti bendruomenės poreikiams. Juk vaikai tie patys,” – paaiškino administracijos direktorė.

Klausimų susirinkusieji turėjo begales. Viskas aptarta. Apibendrinant galima teigti, kad didžiausia problema – finansai.

Vietoj epilogo

Mes labai mėgstame dejuoti, kad valdžia nieko nedaro, arba daro ne taip kaip mums norėtųsi. Pykstame, kad patekę į savivaldą žmonės užmiršta, ką yra žadėję. Tačiau, kai žmonės, mūsų vadinami išrinktaisiais, atvyksta pas mus pasikalbėti, pasitarti, išklausyti, mes neriame į krūmus, nerandame drąsos ateiti ir tiesiai paklausti, o gal pasiūlyti, kaip vieną ar kitą dalyką spręstume mes patys. “Nieko tuo nepakeisiu” – pasiteisiname ir burbame sau toliau. Norėtųsi rajono gyventojus paskatinti – aktyviai dalyvaukite susitikimuose, klauskite, siūlykite ir – jei matote už ką – girkite bei  kritikuokite. Tik taip pasieksime, kad mūsų rajone būtų gera mums ir mūsų vaikams.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. taip, sako:

    labai teisingas epilogas. Labai.

  2. Va sako:

    Va taip ir turėtų būti: ne dejuoti ir “už nugarų špygas rodyti”, o susėdus spręsti ” ką ir kaip”. Plojimai susirinkusiems, kalbantiems, ieškantiems sprendimų

Jūsų komentaras:


aštuoni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]