Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintiškiai galės siūlyti vietą I.Šeiniaus paminklui

Šių metų kovo 6 dieną Širvintose susikūrė iniciatyvinė grupė, kuri nutarė kreiptis į Kultūros ministeriją raštiškai dėl rašytojo, publicisto, diplomato I.Šeiniaus atminimo įamžinimo. Idėja pastatyti Širvintose paminklą šiam rašytojui gimė mokytojos D.Miliukienės galvoje. Atsirado bendraminčių ir jau žengti pirmieji žingsniai idėjos įgyvendinimo link.

Antrą kartą iniciatyvinė grupė susirinko balandžio 17 d. Savivaldybės architektė D.Kunevičienė pristatė idėjas, kaip galėtų atrodyti paminklas I.Šeiniui – ar tai būtų monumentas, ar biustas, ar paminklinis akmuo.

Be jokios abejonės teks kreiptis į dailininkų sąjungą, skulptorių sekciją, skelbti viešą konkursą. Bet  pirmiausia rajono taryba per artimiausią posėdį, balandžio 25 d., turėtų pritarti siūlymui, kurį iniciatyvinės grupės vardu pateiks Savivaldybės kultūros ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus specialistė L.Kirtiklienė. Ir tik tuomet, kai taryba pritars I.Šeiniaus atminimo įamžinimui sukuriant ir pastatant paminklą Širvintų mieste, bus galima siūlyti miesto visuomenei pareikšti savo nuomonę šiuo klausimu.

Širvintiškiai galės ir paremti paminklo statybą pinginėmis lėšomis, ir pasiūlyti  vietą jam.

Didžiausią dalį pinigų tikimasi gauti iš Kultūros ministerijos. Gal parems Rašytojų sąjunga, Švedijos ambasada, Užsienio reikalų ministerija. Susitikimo metu bene ilgiausiai ir buvo diskutuojama dėl vietos būsimam paminklui. Buvo pateikti įvairūs siūlymai: dabartinės skulptūros ,,Siela“ vietoje, skverelyje šalia savivaldybės, I.Šeiniaus gatvėje, skvere priešais stotį, prie buvusio ,,Snoro“ bankelio ir t.t.

Aišku viena, kad paminklas rašytojui turi stovėti miesto centre ir anot iniciatyvinės grupės garbės pirmininkės D.Miliukienės, paminklas tarytum turėtų pasitikti miesto svečius kaip  geras šeimininkas. Ji priminė, kokiose vietose pastatyti paminklai rašytojams Anykščiuose – A.Baranauskui ir A.Vienuoliui, Papilėje – S.Daukantui, Šiauliuose – P.Višinskiui.

Susitikimo pabaigoje grupės narė, I.Šeiniaus atminimo puoselėtoja mokytoja R.Vareikienė akcentavo, kad būtinai reikia klausti visuomenės nuomonės šiuo klausimu. Taigi prašytume širvintiškių nebūti abejingais miesto  gražinimo, kultūros ir literatūros paveldo išsaugojimo ateities kartoms klausimais.

 

Ligita Varaneckienė

 

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni + = septyniolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]