Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Atidaryti Musninkų bendruomenės namai

Neringa Tuškevičienė (nuotraukos autorės)

Saulėtą gegužės 24-osios popietę prie Musninkų ambulatorijos pastato rinkosi musninkiečiai ir svečiai. Kelerius pastaruosius metus Musninkų bendruomenė ir gyventojai laukė šios dienos – pagaliau oficialiai atidaryti naujieji Bendruomenės namai. Čia laisvalaikį galės leisti jaunas ir senas, mažas ir ūgtelėjęs.

Simbolinį Bendruomenės namų raktą bendruomenės pirmininkei įteikė statybų rangovas – UAB “Šimista” vadovas Arvydas Miselis. Musninkų parapijos klebonas Virigilijus Balnys pašventino patį pastatą ir jo vidų. Simbolinę juostą į naujuosius Bendruomenės namus perkirpo Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, Musninkų seniūnijos seniūnė Birutė Jankauskienė ir Musninkų kaimo bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė. Būtent ši moteris rašė projektą ir buvo gautas finansavimas – 291 tūkstantis litų – Bendruomenės namų remontui ir baldams. Per gražią mokinių iškeltą juostų arką visi sugužėjo vidun pasmalsauti. Mažieji drąsiai ropštėsi ant treniruoklių, kuriais domėjosi ir suaugusieji.

Visi svečiai buvo pakviesti į Kultūros namų salę. Čia vyko dviejų ypatingų progų minėjimas – Bendruomenės namų atidarymas ir Musninkų kaimo bendruomenės 10 metų sukaktis.

„Čia Lietuva, čia lietūs lyja…“ susirinkusiuosius skambia daina sveikino vakaro vedančioji, Musninkų kultūros namų direktorė Dalia Kiaulevičiūtė ir jos auklėtinis – Musninkų žvaigždė Domas Rolis, sulaukę audros aplodismentų. Šventėje dalyvavo daug garbių svečių – Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, mero pavaduotojas Andrius Jozonis, mero patarėja Jurgita Pukaitė, Širvintų VVG pirmininkė Vita Janavičienė, Musninkų vaikų dienos ventro įkūrėjai B. ir G. Sakalauskai, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos direktorius Vladas Trakimavičius, kraštietė, gydytoja Jadvyga Raudeliūnienė, Kernavės, Vileikiškių, Kiauklių, Juodiškių, Družų bendruomenių atstovai, šventės rėmėja – „Saulėtekio“ direktorė Leokadija Lebedinskienė. Kiekvienas svečias ir viešnia atvyko su dovanomis ir linkėjimais. Vieni linkėjo, kad naujieji namai būtų atviri visiems, kiti – kad aplink būtų vien geri žmonės, džiaugėsi, kad dėl tokių iniciatyvių bendruomenių ir jų narių galima tikėtis, jog jaunimas sugrįš į kaimą. Kernavės bendruomenė dovanojo medelį, laistytuvą ir kastuvą, kad medelis būtų pasodintas ir prižiūrėtas, o Juodiškiai dovanojo dainą – Tango. Skolingi neliko ir Musninkų bendruomenės nariai. Pirmininkė Jadvyga Kielienė kiekvienam padovanojo po atminimo skulptūrėlę ir bendruomenės moterų veltą obuoliuką.

Scenoje kolektyvą keitė kolektyvas: Alfonso Petrulio gimnazijos šokėjai, vadovaujami mokytojos Daivos Balandienės, Kultūros namų kapela, pagyvenusių žmonių ansamblis. O vedančioji Dalia išdavė didžiulę sveikatos paslaptį. Anot jos, viską niokojantis cholesterolis kaupiasi delnuose, tad tie, kas dažnai džiaugiasi ir daug ploja – gali išvengti šios baisos šio šimtmečio ligos. Gal dėl to, o gal, kad kolektyvai išties profesionaliai pasirodė, bet aplodismentai salėje netilo.

Musninkų bendruomenės draugų ratas sparčiai plečiasi. Dar visai neseniai buvo bendraujama tik su aplinkinėmis bendruomenėmis. O šiandien į šventę atvyko ir kitos valstybės atstovai – bendruomenės draugai iš Turkijos. Tai Baltijos – Turkijos asociacijos BALTURKA nariai. Jų dovanos buvo ypač gausios – ir daina, ir eilės, ir šokis, kuris tiek sužavėjo salę, kad visi plojo atsistoję. Beje, šie svečiai atvyko pirmą, bet tikrai ne paskutinį kartą. Jau šį birželį numatyta bendra Turkijos ir Musninkų literatūrinė popietė jaunimui.

Visą šventę vainikavo bendruomenės dovana visiems musninkiečiams ir svečiams – Edmundo Kučinsko koncertas. Dainininkas flirtavo su salėje esančiomis moterimis, juokavo su vyrais ir visus kvietė „spausti gazą, nes širdyje dar ne ruduo…“

* * * * * * *

Musninkų kaimo bendruomenė įkurta 2003 m kovo 8.

Bendruomenei vadovavo Jadvyga Kielienė, Jonas Obolevičius, Elena Lekavičienė ir vėl Jadvyga Kielienė.

Pradžioje buvo 21 narys, dabar jų – 59.

Pavadinime yra žodis “kaimo”, nes bendruomenė jungia ne tik Musninkų miestelio, bet ir aplinkinių kaimų žmones.

Projektai: “Vasaros spalvos. Gražinkime savo miestelį”, “Našlių vakaronė” virto švente “Pabūkime kartu”, “Pažinkime savo kraštą”, “Viešosios internetinės prieigos taškas”, jaunimo ugdymo projektas “Į sveikatos olimpą per sportą”, “445 Musninkų miestelio metinės”, “Vėjo jėgainės energijos panaudojimas”, o kiti projektai dar vykdomi.

* Bendradarbiaujant su Baltijos labdaros fondu Heifer, gyventojams išdalinta 12 karvių, 10 veršelių, būrys triušių, 1700 kg sėklinių bulvių, 1200 vnt. braškių daigų ir 400 vnt. Aviečių daigų.

*Dalykinės kelionės į Prancūziją (2 žmonės), į Italiją (9 žmonės), laukia kelionė į Turkiją.

*Įsigyta muzikos instrumentų už 20 000 Lt, kompiuterinė įranga.

* Organizuotos 2 stovyklos, kuriose nemokamai atostogavo 70 vaikų.

* Musninkų kaimo bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė ypatingai daug gražių žodžių skyrė Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorei Elenai Davidavičienei, kuri visada išklauso, pataria, palaiko.

 

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


penki − du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]