Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Musninkuose iškilo naujas kryžius

Neringa Tuškevičienė

photo (2)
Mažame Širvintų rajono Musninkų miestelyje pastatytas naujas ąžuolinis kryžius. Idėja atstatyti tarpukariu buvusį kryžių kilo musninkiečiui Alvydui Roliui.
2011-ųjų žiemą privačiame restauratoriaus Juozo Kalinausko ąžuolyne buvo nupjauti 2 seni ąžuolai, skirti dviems kryžiams. Miške darbavosi pats savininkas Juozas, Joanitų vienuolyno kunigas vienuolis Jonas, Alvydas ir Vygintas Roliai. Ąžuolų būta išties didelių. Musninkams skirto kryžiaus aukštis 9 metrai, o apačios skersmuo siekia metrą.

Todėl abu kryžiai išpjaustyti miške. O tada jau pervežti į restauratoriaus Juozo sodybą Musninkų seniūnijoje ir ten dailinti. Ąžuolas kryžiui pastatytas viršūne į apačią. Kaip “Krašto naujienoms” papasakojo kryžiaus autorius Juozas Kalinauskas, tai labai sena technologija, sauganti nuo lietaus kaupimosi šakose.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

J. Kalinauskas. Foto: bernardinai.lt

“Kryžius dar nėra baigtas, – mums atviravo Juozas Kalinauskas, – jis dar statymo procese. Pastatytas tik  stuburas. Yra minčių žemiau padaryti Prisikeliančio Kristaus figūrą. Bet kartu nesinorėtų kryžiaus apkrauti. Viena yra kryžius horizontalioje padėtyje, o visai kas kita, kai jis stovi. Dar reikės pagalvoti, o gal žmonėms kokių minčių kils” -atviravo pašnekovas.

Visas finansines išlaidas dalijasi Alvydas Rolis ir Juozas Kalinauskas. O jų išties pakanka. Vien kryžiaus pjedestalui sunaudota daugiau nei 20 cemento maišų, kad kryžius stovėtų aukščiau, atvežta 16 priekabų žemių. Vyrai džiaugiasi, kad Musninkuose yra gerų žmonių ir ypač daug padeda pati seniūnija. Dar reikia žolytę pasėti, gėlių pasodinti ir tuomet jau bus galima ruoštis kryžiaus šventinimo iškilmėms. Skaitytojams norime priminti, kad Musninkų bažnyčios altorių taip pat restauravo nagingos Juozo Kalinausko rankos.

Antrasis kryžius pastatytas Šv. Jono kongregacijos Vilniaus vienuolyne. Gegužės 11 d. Jono broliai kviečia visus į šio kryžiaus šventinimo ceremoniją ir kartu padėkoti už 20 metų Šv.Jono bendruomenės buvimą kartu.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

  1. pritariu 2 sako:

    as irgi pritariu. labai smagu kad pritariu ir grazeka kaimas.

  2. pritariu sako:

    kaip gražu, kai žmonės supranta, kaip svarbu puoselėti kaimą.

  3. smagu sako:

    Grazu, kai grazeja kaimas

Jūsų komentaras:


devyni − = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]