Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Išeitis – gatvių apšvietimo modernizavimas

smart ligt Ignalinoje

Modernizuotas apšvietimas – ateitis, tikėkimės nelabai tolima

Apie gatvių atšvietimą Širvintų mieste ir rajone kalbamės su Širvintų rajono Administracijos direktore Elena Davidavičiene. 

Problemą iškėlė skaitytojai – jau senokai mieste ir rajone tamsiu paros metu neįjungiamas nei vienas šviestuvas. Gyventojai skundžiasi, kad jiems dėl to kyla problemų. O nuo tamsos niekur nedingsi – yra gyventojų, kurie tokiu metu grįžta iš darbo.

Anksčiau publikuotame straipsnyje išsiaiškinome, kokiu metu ir kiek laiko šviestuvai dega: https://www.krastonaujienos.lt/2013/06/tema-kelia-skaitytojai-gyventojus-vargina-tamsios-gatves/

Tada pasiteiravome, kiek pinigų pavyksta sutaupyti tokiu metodu. Ir kiek kainuotų, jei Širvintų mieste degtų bent 5 šviestuvai, o gyvenvietėse po 1.

Administracijos direktorė E. Davidavičienė skaičių neįvardino. Tačiau paneigė teoriją, kad tokiu būdu taupoma. Jos žodžiais, apie taupymą negali būti ir kalbos, siekiama nors kaip nors išgyventi:

“Atsakyti tiesiogiai į Jūsų pateiktą klausimą yra keblu, nes tai būtų tik nieko nereiškiantys skaičiai. Apie taupymus net nėra kaip pasakyti, nes galime kalbėti tik apie tai, kad išgyvename su tokiomis lėšomis, kokias turime. Taip paprastai įjungti ar išjungti apšvietimo lempas yra nepaprastas procesas, nes visa apšvietimo sistema yra pasenusi, nepritaikyta šiuolaikiniam gyvenimui ir šiuolaikiniam valdymui.

Nuolat yra nagrinėjami Širvintų rajono ir miesto gatvių apšvietimo modernizavimo variantai, bet vis pasiliekama prie esamos situacijos dėl labai brangių investicijų. Labai tikiuosi, kad 2014 – 2021 metų veiklos periode atsiras galimybės finansinei paramai gauti dėl Širvintų rajono ir miesto gatvių apšvietimo modernizavimo. Taigi, atsižvelgiant į esamą gatvių apšvietimo tinklų pajėgumus, galimybes skirti rajono biudžete gatvių apšvietimui lėšas ir priimti atitinkami sprendimai tik dėl racionalaus gatvių apšvietimo”.

Tapo įdomu, kokia situacija Lietuvoje. Jau anksčiau užklausėme kitų Vilniaus apskrities savivaldybių dėl gatvių apšvietimo situacijos. Pamėginome pasidomėti ir apšvietimo modernizacijos stadija Lietuvoje. Tiesa, šį kartą pasitelkėme visagalį Googl’ą. Apie apšvietimo modernizavimą daug kalba Vilnius ir Kaunas. Daug tyliau apie gatvių apšvietimo modernizavimą kalba ir Klaipėdos politikai. Yra žinių, kad sudaryta darbo grupė Šilutės rajono savivaldybės gatvių apšvietimo modernizavimo projektui parengti. Radviliškio mieste pradėtas vykdyti projektas „Radviliškio miesto Žaliosios, Kovo 11-osios ir dalies Alytaus gatvių rekonstrukcija“, kurios dalis – apšvietimo modernizavimas. Taigi, vienas kitas kampas šiam procesui ruošiasi. Tačiau visus pralenkė Ignalina: “Balandžio mėnesio antroje pusėje Ignalinos rajono savivaldybės administracijos užsakymu  įgyvendinant projektą „Išmanioji šviesa“ („Smart Light“), baigta modernizuoti apšvietimo sistema Ignalinos Aukštaičių gatvėje. Čia senosios natrio lempos buvo pakeistos dvidešimt viena LED lempa, o  apšvietimo sistemos valdymas centralizuotas. Naujoji sistema ne tik moderni, bet ir tausojanti aplinką” – rašoma straipsnyje apie Ignalinos “Smart Light”. Negana to, kad lempos LED, jų švietimą galima reguliuoti: “Kol mieste vyksta eismas, gatvės šviestuvai šviečia 100 proc. galingumu, o eismo intensyvumui sumažėjus, apšvietimas automatiškai sumažėja 50 proc. Anksti ryte, prieš eismo intensyvumo padidėjimą, apšvietimas vėl padidinamas iki 100 proc., kad miesto žmonės saugiai pasiektų darbus, mokyklas” – rašoma tame pačiame straipsnyje (http://ignalinietis.balsas.lt/ignalina-naujienos/naujienos/ismanioji-sviesa-ignalinos-miesto-gatvese-4954/).

Ech, kai sužinai kažką tokio, tai ir savo mieste ar kaime to norisi… Deja, Lietuvoje tokių taškų dar nelabai daug.
Ką čia Lietuvoje, netgi Prancūzija didžiuojasi, kad įgyvendino “net” 50 gatvių apšvietimo modernizavimo projektų (kai mes vien Širvintų rajone rastume kur padėti bent 10). Taigi, modernios, taupios, lengvai valdomos apšvietimo galimybės gal ir nelabai tolima, bet ateitis. Tikėkimės, kad mūsų rajonas nesivilks šios ateities “uodegoje”.

Apie situaciją kitose savivaldybėse parašysime, kai tik gausime atsakymus.

 

Krašto naujienų inormacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Oi sako:

    Oi Elena issisukineji negrazu!!!

Jūsų komentaras:


septyni × devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]