Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Eilėje su rėkiančiu kūdikiu Širvintų prekybos centruose

teveliu-su-mazyliais-kasa

Tėvelių su mažyliais kasa išsprendžia tėvų problemas prekybos centruose

Eilėje su rėkiančiu kūdikiu ant rankų nelengva net tvirčiausių nervų tėčiui. O ką kalbėti apie kur kas menkesnių fizinių galimybių motinas. Didžiuosiuose miestuose yra specialios kasos besilaukiančioms moterims ir šeimoms su mažais vaikais. Kartais “už mažus” prastumiami net ir gerokai paaugę, bet šiaip ne taip telpantys į didelius prekybos centrų vežimėlius vaikai. Kai nėra kūdikių – niekas nepyksta, pardavėjos mielai šypsosi ir tokiems “mažyliams”.

Didmiesčiuose yra ir Ekspress kasos tiems, kurie perka vos kelias prekes…

Tuo tarpu Širvintose apsipirkti su kūdikiu – tikras išbandymas. Visų pirma ne į kiekvieną parduotuvę galima įvažiuoti su vežimėliu. Jau nekalbant apie tai, kad ir kelias iki parduotuvės gali tapti labai nelengvas, jei jis ne renovuotais šaligatviais.

Na, bet apie eiles.

Jei atsidūrėte parduotuvėje, kai kūdikis linksmas, o pirkėjų mažai – viskas gerai. Visi kalbina laimingą mažylį, šypsosi.

Tačiau jei metas ne toks palankus, eilės ilgos, o kūdikis, kaip tyčia, suirzęs, visi besišypsantys veidai staiga dingsta. Nebent kokį moralą mama gali išgirsti, kad “tampo rėkiančius kūdikius”, arba vaikui skirtus žodžius “nerėk, išsinešiu”…

Ir ne dėl to rašau, kad pati turiu mažų vaikų. Gal jei tai būtų mano vienos problema, būtų neetiška. Verčiau jau palieku zyziančius vaikus mašinoje. Bent jau nesijaučiu beviltiškai kai aplink tiek daug žmonių, o tu su verkiančiu vaiku stovi eilės gale ir niekam tai nė motais.

Tačiau neretai matau kitas mamas kantriai ir ilgai stovinčias su verkiančiais vaikais eilėse. Stebina ir abejingi žmonės, ir pardavėjos. Ne kartą teko matyti tokią situaciją – eilėje stovi mama su kūdikiu ant rankų, prieš ją kokie 3 žmonės su pilnais vežimais prekių, o šalia kasa nedirba. Staiga ateina pardavėja ir atidaro tą nedirbančią kasą. Žinoma, eilės gale stovinčios vyresnio amžiaus moteriškės lyg ereliai skvarbiais žvilgsniais ateinančią pardavėją pamato daug greičiau, nei verkiantį mažylį mėginanti nuraminti motina. Pabaiga aiški – motina su vaiku ir toliau stovi eilėje, o už jos stovintys pirkėjai per sekundę laiko sustoja į naują eilę. “Tik vieną kartą pardavėja, atidarydama kasą pakvietė mane su mažu verkiančiu kūdikiu pereiti į naujai atidaromą kasą, nors eilėse stoviu dažnai ir kaip taisyklė, mano dukrai tai nepatinka, tad ji verkia”, “ne, nei karto manęs nepakvietė pardavėja, nei karto nepasiūlė pereiti prie naujai atidaromos kasos nei vienas ten lekiantis pirkėjas”, ” tik vieną kartą pagyvenęs vyras užleido eilę”, “yra pasitaikę atvejų, kad užleidžia, vienas kitas, ir tik tada, kai ir vaikas neverkė, ir eilės nedidelės buvo. Kai parduotuvėje spūstis, o vaikas verkia, bet būtinai reikia kokių sauskelnių ar mišinio, su viena preke stoviu, rankos nutįsta nuo rėkiančio vaiko laikymo, bet niekas nepasiūlo praleisti į eilės priekį…” – tai jaunų širvintiškių mamų pasakojimai…

Pabaigos nebus. Nei moralo, nei pasiūlymų. Telieka tai fakto konstatavimu – Širvintose su kūdikiu ant rankų, ypač rėkiančiu – apsipirkti labai sunku.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. mama sako:

  taškui. ekonominės naudos Širvintose ir neturi nešti kasa mamoms. Ir vilniuje neneša. kai nėra mamų kasoje perka visi bendra eile. tik atėjus mamai su mažu vaiku visi ją praleidžia į priekį

 2. patebėjimai sako:

  mano pastebėjimai. jei praleidžia tai vyrai, jei kalbina vaiką tai vyrai. jei šypsosi tai vyrai. jei moterys tai tik pažįstamos arba senos močiutės. tik joms kaulai jau skauda tai jos nenori eilių užleist.

 3. . sako:

  Pabandykim truputį palikti emocijas nuošaly ir pasvarstykime, ar tokie atvejai yra daugkartiniai, ar labiau išimtys. Man tokių scenų matyti neteko. Kiek teko matyti jums?

  Matot, paimti pavienius atvejus ir juos pavaizduoti kaip visuomenėje nusistovėjusį elgesio modelį yra nesąžininga ir neprofesionalu (žinoma, jei straipsnio autorė turi tikslą siekti kažkokio profesionalumo rašyme).

  Ačiū visoms supermamytėms. Diskusija (jei tokia ir buvo) pasidarė nebeįdomi.

 4. Jolita sako:

  Kartą prašiau su rėkiančiu vaiku, kad gal užleistų eilę. Tai prieš mane 3 stovinčios pencininkės buvo kurčios. Galvojau, gal vaikas rėkia garsiai tai negirdi, pabaksnojau per petį, atsakė kad negali su vežimu niekur pasitraukt ir nusisukusi stovėjo toliau. kitos dvi nieko neakė pardavėja irgi. čia Norfoj buvo.

 5. hmm sako:

  Ne, aš puikiai suvokiu mintį tekste. Ir straipsnyje suvokiu. Kalbama apie rėkiančius vaikus. tai mama turi ir vaiką nuraminti ir su stovinčiais priekyje tarpusavyje bendrauti ir kasininkei nusišypsoti. o visuoemnė čia niekuo dėta? jie tai negali pasiulyti pagalboss, nes jiems nedrasu?

 6. . sako:

  Pati žinot, kad ne tą turėjau minty. O jei ne, tai oi, kaip sunkiai suvokiat mintį tekste.
  Tiesiog manau, kad Lietuvoje visuomenės požiūris į žmones su mažais vaikais viešose vietose iš esmės nesiskiria nuo kitų Europos valstybių. O jei ir iškyla kažkokie nepatogumai, tarpusavio bendradarbiavimu juos galima lengvai išspręsti.

 7. hmm sako:

  padeda be abejo ir Lietuvoje, yra kas net labai mielai padeda. čia iš komentarų taip atrodo, kad jei norima, kad užleistų eilę, vadinasi reikia žmogui masažo, nes jis irzlus

 8. . sako:

  Užsienyje visi padeda ir užleidžia, o Lietuvoje niekas nepadeda? Na kam tokie ekstremumai…

 9. hmm sako:

  Geras, o tai pasirodo, aplink visi durni – ir Anglijoje nes mamoms su vaikais visi labai padeda ir prašyti nereikia, ir Norveijoje, ir Švedijoje ir kur tik nevažiavau – visur durniai tas mamas prižiūri, joms padeda. Pasirodo, čia motinos pas mus irzlios, nebylės, paprašyti nemoka, kažkokios neišmasažuotos jos čia, pasirodo

 10. 3 vaikų mama sako:

  Va per tokius, kaip tamsta, ir bėga jaunimas iš Lietuvos. Nes matote tik save ir savo vaikus auklėjate nepriklausomus. O aš vaikus auginau senobiškai , kai buvo pagarba mažam ir senam.
  O prekybininkai galėtų pasirūpinti ir savitarnos kasa, ir kasa mažiesiems pirkėjams. Jie daug sumoka už sauskelnes, maistelius…

 11. . sako:

  Dėl ko jūs pykstat? Dėl to, kad prie ruso buvo geriau, nes nemokamai butą skirdavo? Ar dėl, kad jaunystė praeina?

  Man labai įdomu, kodėl taip atsitiko, kad žmonės pradėjo masiškai “negerbti motinystės”. Kas atsitiko? Juk žmonės tie patys, kaip prieš 20 metų. Visi jie čia buvo ir sūpavo jūsų mažylį. Dabar kažkodėl baisu palikt, nes tie patys žmonės pavogs ir parduos organams.

  Ar čia jaunimas tas neišauklėtas kaltas? Jei teisingas pastarasis variantas, tada dar liūdniau, nes JŪS TĄ JAUNIMĄ IR AUGINAT.

  Leiskit paklausti, ar jūsų 3 vaikai praleidžia mamas su mažais vaikais kasose? Nuoširdžiai pagalvokit. Ir sau atsakiusi į šį klausimą, pabandykit pati ką nors padaryti, kad aplink būtų daugiau pagarbos vienas kitam. Ir daugiau dirbkit. O ne laukit, kol kas nors jus už ačiū apgyvendins, praleis ar pavalgydins.

 12. 3vaikų mama sako:

  Toks jausmas, kad visi užmiršo auginę mažus vaikus. Beje, pirmam mano vaikui 21. Tuomet vaiką prie parduotuvės vežimėlyje palikdavom ir nerimaudavom. Bet dažnai išėjusi rasdavau, kad vaikelį kažkas sūpuoja mat verkė. Ar dabar kas pasuptų? Ne! Ne viros mes galime pasikliauti vyru, gimine. Ne kiekviena juos turi. O be to jaunam tėvfliui tenka iki išnaktų arti- juk butų kaip anuomet niekas dykai neduoda. O tais laikais nėščiai eilėse neteko stovėti -būdavo šventas reikalas pasiūlyti apsipirkti eilės. Lygiai tas pats poliklinikose, Vilniaus viešam transporte. Tai buvo pagarba motinystei.
  Juk kiekvienas naujas pilietis -mūsų ateitis, mūsų gražios senatvės garantas.
  Būkime šiek tiek atlaidesni vienas kitam.
  P.S. siūlėte jaunai mamai masažą. Puiku! O tuo metu pasaugosite mažą pyplį? Greičiauphpiai ne…

 13. . sako:

  Norėčiau paklausti rašinėlio autorės, ar ir tuomet, kai paprašote žmonių praleisti į priekį, jie nereaguoja? Ar Jūs tiesiog stovite ir laukiate, kol prieš akis prasivers žmonių minia ir jūs būsite be eilės aptarnaujama iki ausų besišypsančios kasininkės?

  Kokią išeitį siūlote? Ar tiesiog bendrai apeliuojate į visų žmonių sąžinę ir baksnojate pirštu į jų visišką moralinį degradavimą? Ar siūlote atskiras kasas asmenims su mažais vaikais?

  Manau, kad problema yra mūsų pakankamai uždarame būde. Jūs nedrįstate paprašyti praleisti, tuo tarpu kiti žmonės nedrįsta pasiūlyti jus praleisti. Ir visai ne dėl to, kad žmonės būtų absoliučiai neišauklėti sielos ubagai, o dėl to, kad daugumai žmonių tiesiog nedrąsu ir nepatogu kištis į svetimus žmonių reikalus (kaip čia dabar bus, jei pasiūlysiu, o gal tam žmogui visai nereikia). Dar yra tas aspektas, jog kuomet ką nors užleidi, tu preziumuoji, kad tas žmogus yra silpnesnis už tave. Didelė dalis žmonių tiesiog nenori rizikuoti pastatyti kitus į tą santykinę aukos poziciją bijodami, jog tie žmonės net gali įsižeisti.

  O dėl atskirų kasų, tai Širvintose, bent jau dabartinėse parduotuvių patalpose, jų niekada nebus. Kodėl? Nes tiesiog nėra pakankamai paklausos, kad būtų pelninga (ir teisinga kitų pirkėjų atžvilgiu) skirti atskirą kasą tik asmenims su mažais vaikais.

  O šiaip teksto autorei rekomenduoju susiveikti gerą masažą. Gerai nuima stresą ir irzlumą. Tuomet ir pasaulis (bei “Maximos” kasininkės) vėl jums šypsosis.

 14. Anonimas sako:

  Replika 123 komentarui: stovėjote eilėje prie dešros, nenumirėte, bet ar buvote laimingos, ar jautėsi laimingi jūsų vaikai? Klausimas – ar visos mamos turi tėčius, kurie stovėtų eilėse? Klausimas – ar ėjimas su mažu vaiku į parduotuvę – tai yra tampymasis su vaiku…? Pastaba : iš tiesų, negalima reikalauti, kad kažkas užleistų vietą eilėje, taip, kaip negalima reikalauti, kad žmogus sutikęs kitą žmogų pasakytų Laba diena, arba už paslaugą pasakytų Ačiū, o užlipęs ant kojos mandagiai atsiprašytų, tai _ bendravimo kultūra, o ji arba yra arba ne…, jeigu visa tai gautum tik pareikalavęs, tai jau būtų nebe bendražmokiškas vienas kito supratimas.

 15. 123 sako:

  Prieš 20 metu stovejome su mazais vaikais eilėse , kad gautume 2 kg dešros ir nieko – nenumireme. Ir niekam net nekilo mintis ivaziuoti i parduotuve su vezimu. Dabartines mamos labai islepusios ir jom mat 10 min. pastoveti eileje labai sunku. Uz mama pastoveti gali tetis ir nupirkto ko seimai reikia. Nera ko ten su mazais vaikais tampytis ir juos zirzinti. Negalima reikalauti , kad kazkas uzleistu vieta eileje. Pasikeite laikai, pasikeite paprociai , pasikeite ir zmones. Joks cia zygadarbis ir jokia kancia pastoveti eileje su vaiku.

 16. Kamilė sako:

  Dėl parduotuvių, tai tiesa, bet mes mamos kantrios, ištversime mūsų mažylių suirzimą. Bet jūs pabandykite padaryti eksperimentą: išeikite su mažu vaiku per Širvintų miestelį ir pamatysite kokia neviltis…išskyrus pliažo vaikų žaidimų aikštelę, daugiau nieko nėra. Nėra kur pasidėti ir praleisti gražų vasaros vakarą su mažyliu.

Jūsų komentaras:


penki − = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]