Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Prie masažo stalo atvedė pašaukimas

IMG_2432-2Marijona Valkauskienė, kolegų gydytojų vadinama Marija, šiandien už širmos, šalia per tiek metų tapusio gyvenimo dalimi masažo stalo, pasitiko paskutiniąją savo darbo Širvintų ligoninėje dieną.

“Tai viena geriausių Širvintų masažisčių, kurią labai vertino mūsų pacientai. Labai pareiginga, labai darbšti, visą savo širdį atidavusi žmonėms”, – apie masažistę kalbėjo Širvintų ligoninės vadovė Laima Meškauskienė.

Šalia masažo stalo ir kalbėjomės apie taip greitai prabėgusius darbo metus.

“Kai 1971 metais iš Tauragės atvykau į Širvintas, išlipau apgriuvusioje, krūmais apaugusioje Širvintų autobusų stotyje, išsigandau. Buvo vasario mėnuo… Dairiausi kokio nors didelio, šviesaus pastato – toks ligoninės vaizdinys buvo susiformavęs. Nieko panašaus aplink nebuvo. Tik maži namukai ir aplink krūmai, krūmai… Pasiklausiau, kur eiti… Praėjau I. Šeiniaus gatvę, paskui pro bažnyčią iki Vilniaus gatvės galo – nieko neradau. Vėl klausiau. Pasirodo tuometinė ligoninė buvo paprastame mediniame name, kur dabar Parapijos globos namai įsikūrę.

Įsidarbinau. Per tą laiką, kol tapau masažiste, dirbau daugelyje pareigų. Vienos pirmųjų buvo medicinos felčerė spec. reikalams. Buvo tarybiniai metai. Turėjome būti pasiruošę visokiems karo atvejams. Jei Vilniuje kokia bomba sprogtų ir tektų čia įkurti didžiulius ligoninių skyrius – po visą rajoną. Dabar tai atrodo tuščiais žaidimais. O tada generolai iš Maskvos važiavo, tikrino, kaip pasirengę esam. Reikėdavo “sužaisti” visą žaidimą iki galo – ir ligonius suguldyti, maistą sureguliuoti, gydytojus… Žinoma, viskas vyko popieriuose. Tik budėjimai buvo tikri…”, – daug laiko atėmęs tarybinis darbas vėliau savo tikrą pašaukimą suradusiai M. Valkauskienei, dabar atrodo tuščiai iššvaistytas laikas.

Bėgant metams, Širvintose buvo pastatyta nauja, didelė ligoninė. “Kiek visiems buvo džiaugsmo!” – prisiminimais dalinasi M. Valkauskienė.

Teko dirbti įvairiose pareigose, tačiau, ką Marija bedirbo, vis ramybės nedavė dar besimokant Kauno medicinos mokykloje buvęs masažo kursas. Kirbėjo mintis išmėginti, norėjosi daryti tai, prie ko linko širdis: “nuo 1986 metų tapau Širvintų ligoninės masažiste. Nuo tos dienos laikas prie masažo stalo pralėkė kaip viena diena. Neskaičiavau, kiek ligonių masažuota per tuos metus, bet būtų įdomu. Tikrai labai daug”, – apie prabėgusius darbo metus garsiai galvoja M. Valkauskienė. – “Žmonės ateina įsitempę, po kelių procedūrų susikalbame ne žodžiais, o masažo pagalba, atsipalaiduoja, atsiveria. O kūdikėliai! Vos kelių mėnesių juos atneša. Tada reikia ne rankomis, o pirštų galais dirbti – kiekvieną raumenėlį pažadinti arba nuraminti…”.

Ligoninės vadovė Laima Meškauskienė apie Mariją ir visą Fizinės medicinos ir reabilitacijos komandą atsiliepia labai gerai: “Čia dirbančios darbuotojos – puiki komanda, susidirbusios, susiklausiusios, viena kitą iš pusės žodžio supranta. Mums labai gaila, kad Marija nusprendė išeiti, tačiau ji užaugino mums dvi masažistes, perdavė joms visus taškelius, kad galėtų žmonėms įtikti ir padėti – grąžintų jiems sveikatą. Manau, kad žmonės naująsias masažistes įvertins ir pamils taip, kaip mylėjo Mariją”. Kolegė, Jadvyga Raudeliūnienė antrino: “labai daug reiškia emocinis ryšys su pacientu, labai svarbu rasti tą ryšį”. Ligoninės vadovė Laima Meškauskienė ir kolegė Jadvyga Raudeliūnienė negailėjo gražių ir gerų žodžių, išeinančiai į “kokybiškesnį gyvenimą”, – kaip gražiai pasakė L. Meškauskienė, Marijai Valkauskienei…

“Ką veiksite, kai nebedirbsite?”, – paklausiu.

“Ilsėsiuos, vyrą slaugysiu, sode dirbsiu, – vardina ateities planus ilgametė masažistė.

Užauginusi du sūnus ir turinti du anūkus Marija Valkauskienė nuo šiol galės daugiau laiko skirti šeimai, namams ir, be abejo, sau.

Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

  1. sako:

    įdomu, kas tos dvi naujos?

  2. kolegė sako:

    Tikrai gaila. Ji buvo gera, tokia kaip mano mama. Linkiu jai viso ko geriausio, o ypač sveikatos.

  3. sena klientė sako:

    gaila gaila… geros kloties, miela gydytoja

Jūsų komentaras:


+ vienas = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]