Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Seni medžiai – šalia nelaimės

photo (7)

Po ilgos sausros nušniokštusi liūtis Širvintose nepraėjo be pasekmių – lietaus svorio neatlaikiusios lūžo medžių šakos. Štai viena didžiulio seno medžio šaka lūžo P. Cvirkos gatvės daugiabučio namo kieme, užgriuvo ant gyventojų įrengtos skalbinių džiovyklės. Laimei, didesnių nelaimių Širvintose pavyksta išvengti. Tačiau kasmet seni medžiai tampa dar senesni ir pavojingesni. Su virstančiais medžiais ir rimtos nelaimės čia pat. Kas turėtų atsakyti už senų medžių priežiūrą mieste?

Štai keli atvejai Lietuvoje, kai be audros virtę medžiai pridarė žymių nuostolių, pirmi pasitaikę internetinėje paieškoje:

2013 06 28 Kaune medis užgriuvo ant dviaukščio namo, apgadintas namas, tačiau daugiausiai problemų kilo sutvarkyti virtuolį, mat į uždarą kiemą negalėjo patekti kranas.

2011 rugsėjį Šilutės rajone senas medis užvirto ant einančios į polikliniką moters ir ją pražudė. Dėl neprižiūrimų želdinių Savivaldybė sumokėjo 20 tūkstančių litų turtinės ir neturtinės žalos atlyginimui.

2012 lapkričio 1-ją, tvarkant kapus, ant moterų užgriuvo perpus lūžęs kėnis. 2 moterys sužeistos.

Beskaitant apie įvairias medžių atneštas nelaimes, akis užkliuvo ir už kitokio pranešimo:

JAV Miškų tarnybos (Forest Service) ir Davey instituto mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad miestuose augantys medžiai kasmet vidutiniškai išgelbsti bent vieno žmogaus gyvybę šalindami iš oro mažos dispersijos teršalų daleles. Šio tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Environmental Pollution“. Pasak tyrimo autorių, tokio dydžio mieste kaip Niujorkas medžiai kiekvienais metais išgelbsti bent 8 žmonių gyvybę (www.balsas.lt/naujiena/740309/medziai-miestuose-gelbsti-zmoniu-gyvybes).

Medžiai gelbsti, medžiai žudo. Reikia mokėti “diriguoti” medžių paradui.

 

Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Na sako:

    Prie kurio cia namo

  2. Steponas sako:

    Ir kur valdzia ziuri?

Jūsų komentaras:


− keturi = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]