Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintiškiui – Prezidento stipendija

Neringa Tuškevičienė
Nuotraukos iš Sauliaus Vasiliausko asmeninio albumo
 
DSCF1506

Geriausiems Lietuvos studentams paskirtos penkių LR prezidentų vardinės stipendijos. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasirašė įsakymą dėl prezidentinių stipendijų skyrimo. Vardinės stipendijos 2013–2014 m. atiteks dvidešimt aštuoniems universitetų ir kolegijų studentams. Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę veiklą. Kandidatūras stipendijoms teikia aukštosios mokyklos, paraiškas vertina Lietuvos mokslų akademija. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

Tarp nominantų ir širvintiškis Saulius Vasiliauskas, kurį geroji žinia aplankė Druskininkuose, semiotikų stovykloje. Jam skirta Prezidento Antano Smetonos stipendija (humanitarinių mokslų ir meno studijų kryptis). Saulius mielai sutiko savo pasiekimais ir džiaugsmu pasidalinti su „Krašto naujienų“ skaitytojais:

-          Sauliau, džiaugiamės kartu su Tavimi tokiu aukštu įvertinimu. Gal gali papasakoti, kaip pavyko jį pasiekti?

-          Iš tiesų truputį nustebau, kai paskambino Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto (kur studijuoju) prodekanas Dainius Vaitiekūnas ir pranešė,kad ruošia paraišką šiai stipendijai gauti bei siūlo mano kandidatūrą. Teko greitai susisteminti, ką per tuos keturis su puse metų studijų spėjau nuveikti, ir viltis, kad ši veikla gali būti pastebėta, įvertinta, o svarbiausia – kad ji nebuvo tik tuščias, beprasmis idėjų švaistymas.

-          Visgi, jaunam žmogui metus laiko kas mėnesį gauti po 910 Lt – yra didžiulė paspirtis. Ar jau sugalvojai, kam naudosi stipendiją?

DSCF2567

-          Na, kai loterijoje laimi mašiną, žinai, ką su ja daryti – nesvarbu, ar ji su ratais, ar skirta skalbimui. Šį kartą laimėjau stipendiją, t.y. finansinę paramą, kurios, žinoma, jaunam žmogui labai reikia. Dalį pinigų išleisiu knygoms pirkti, dalį panaudosiu organizuodamas kultūrinius renginius, dalį, suprantama, skirsiu ir paprastesnėms reikmėms (duonai, sviestui, daržovėms ir kt.).

-          Gal galėtum papasakoti, kuo šiuo metu užsiimi?

-          Sunkus klausimas, nes kol kas niekaip negaliu įdėti savęs į vieną, vienokio ar kitokio dydžio rėmą. Esu ieškantis žmogus – studijuoju lyginamosios filologijos magistrantūrą LEU, dirbu Lietuvių kalbos institute, bandau rašyti prozą, organizuoti literatūrinius renginius, prisidedu prie jaunimo kultūros žurnalo „Pašvaistė“ redakcijos darbų ir pan. – galbūt ši stipendija ženklas, kad šį tą atrasti pavyksta.

-          Esi jaunas, bet daug veikiantis ir labai kūrybingas žmogus. Kaip įsivaizduoji savo ateitį?

DSCF4252

-          Vaikystėje ją įsivaizduoti buvo lengviau: maniau tapsiąs lenktynininku, kosmonautu arba prezidentu. Dabar matau, kad svajonės nebūtinai yra tikromis svajonėmis, turiu galvoje, kad tai, ko kažkada troškai, vėliau gali tapti naivu ir juokinga. Nors galima sakyti, kad jos tiesiog virsta metaforomis, įgyja perkeltines, netiesiogines reikšmes ir lieka visam: gal aš ir esu lenktynininkas, bandantis aplenkti greta važiuojantį; gal esu kosmonautas, ieškantis prasmės tokiais būdais, kurie kitiems gali atrodyti pernelyg keisti ir nepraktiški; gal net prezidentas, tikintis savo valstybės ir jos piliečių ateitimi… Man rodos, visi galime išpildyti savo troškimus pasitelkdami dalelę kūrybingo ir vaizduotės – dalykus, kuriuos iš mūsų kas dieną siurbia reklamos, žiniasklaidos siurbėlės. Jei tik išmoktume atsispirti, jei tik parodytume televizijos, žiniasklaidos kūrėjams, kad mes nesame tokie kvaili, kokiais mus laiko, tuomet ir ateitis – Jūsų, mano, mūsų visų būtų jaukesnė.

Beje, ateitis daug greitesnė už praeitį, tad nemėginsiu spėti, ką ji atneš – tol, kol galvosiu, mano kambaryje gali nutūpti musė, sutiksėti laikrodis, prabėgti katinas, užsiversti ar atsiversti knyga… Viskas aplink mane taip greita, kad spėti ir numatyti, kas bus vėliau, darosi keblu. Geriau, esant tokios estafetės (gyvenimo) dalyviu, išmokti džiaugtis paprastais dalykais, ypač gamta, kurios grožis (juk filosofiškai, pvz., platoniškai mąstant ji kur kas arčiau tiesos, nei nauji dirbiniai – mechaniški daiktai) nuolat prasiveržia pro miesto orkestrą (ūžesį, dūmus, chaosą) ir leidžia tau prisiminti (taip, prisiminti!), kokią brangią dovaną esi gavęs iš vyriausio mūsų visų Kūrėjo. Savo šeimai, mokytojams ir Jam esu labiausiai dėkingas.

-          Dėkojame Tau, Sauliau, už pokalbį, tokias brandžias jauno žmogaus mintis ir sveikiname ne tik Tave, bet Tavo šeimą ir pedagogus, kiekvieną, prisidėjusį prie jauno, bet jau labai talentingo žmogaus kelio. Ir visgi dar kartą galime pasidžiaugti – šauni karta auga!

* * * * * * *

*   Prezidentų vardines stipendijas siekiant pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.

*   Gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma trisdešimt vardinių stipendijų – po penkias kiekvienai iš šešių studijų sričių. Technologijos mokslų studentams skiriamos Jono Žemaičio, socialinių mokslų – Algirdo Brazausko, biomedicinos mokslų – Kazio Griniaus, fizinių mokslų – Aleksandro Stulginskio, humanitarinių mokslų ir meno studijų atstovams atitenka Antano Smetonos vardo stipendijos.

*  Viso numatyta 24 stipendijos universitetų studentams ir 6 kolegijoms.

*  Iš kiekvienai studijų sričiai numatytų penkių vardinių stipendijų po vieną skiriama kolegijų studentui (650 Lt – 5 bazinės socialinės išmokos dydžių), po dvi – siekiantiems bakalauro laipsnio universitetuose (650 Lt) ir po dvi – magistrantūros studentams (910 Lt – 7 BSI).

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Skaitytojas sako:

    Bravo, Sauliau!!!

  2. mokytoja sako:

    Sveikinu Saulių, nuostabus vaikas!

Jūsų komentaras:


trys + = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]