Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Sukūrę ramybės ir grožio oazę (arba ,,Nežinau, kas yra atostogos…’’)

Taip sutapo, kad šį sakinį per vieną dieną išgirdau 2 kartus: pirmą, kai su vaikais žiūrėjom seną gerą filmuką apie cirko liūtą Bonifacijų, o antrą – kalbėdamasi su Inga Maslinskiene jų šeimos sukurtoje poilsiavietėje Viesose. ,,Dabar – pats sezono įkarštis, sako Inga. Juk vasaros pas mus tokios trumpos. Kai saulėta – visą dieną praleidžiu čia, pliaže. Pailsiu tik, kai lyja, bet tuomet laukia darbai namuose, daržuose, šiltnamyje. Taip ir sukamės darbų rate su vyru nuo pat tos dienos, kai atsikėlėme čia gyventi. Net neįsivaizduoju, ką reiškia ,,atostogos’’, nes jų neturėjau… net neprisimenu nuo kada, gal nuo tada, kai buvau dar Gelvonų vidurinės mokyklos mokinė. Paskui, kai išvažiavau mokytis, ir aš, ir vyras kiekvieną vasarą dirbdavome Vokietijoje. Vyras pradirbo 12 vasarų, aš šešias. Norėjome turėti savo pinigėlių, o paskui atsirado galimybė juos investuoti į namą…’’

Nuo pat vasaros pradžios vis žadėjau savo septynmečiams, kad būtinai nuvešiu į Viesus. Galiu sakyti, kad mano pačios 4 vaikai kiekvieną vasarą nuo gimimo saulėtas dienas  praleidžia ten – iš pradžių miegodavo vėžimėlyje, vėliau prasidėjo vandens ir kitos pramogos, kurių čia netrūksta. Savo svečiams, giminėms būtinai parodau šią ramybės ir grožio oazę. Taigi vieną iš karščiausių liepos pirmos savaitės dienų  išsiruošiame į Viesus.

Jauna  poilsiavietės šeimininkė Inga tyliu balsu pasakoja, nuo ko viskas prasidėjo.

IMG_8451 (Small)

Inga Maslinskienė

,,Vyras atsiėmė tėvų žemę, tiksliau – mišką. Dalį nuosavos žemės užima tvenkinys. Mes pirmiausiai norėjome pasistatyti  namą. Net nebuvo minties įrengti čia pliažą. Susitvarkėme teritoriją sau: pasėjom žolę, išvalėm tvenkinius, iškirtom krūmus. Mes  su vyru – ne tokie žmonės, kad gyventumėm nuo visų apsitvėrę aukštom tvorom… Pamanėm – ,,leiskim žmones’’. Pirmąją vasarą (prieš 7 metus) žmonių buvo labai nedaug. Vėliau vis daugėjo. Poilsiautojai palikdavo kalnus šiukšlių. Ėmė rinktis vis daugiau jaunimo, atvažiuodavo kompanijomis, triukšmaudavo, tekdavo eiti raminti. Visko būdavo… Atsimenu vakarais porą valandų su maišu eidavau, kol surinkdavau. Prašėm sodininkų pagalbos, kad padėtų aptvarkyt (viena tvenkinio pakrantė priklauso bendrijai ,,Melioratorius’’). Niekas nereagavo. Šiukšlių kalnas augo. Tuomet  nusprendėm imti  simbolinį mokestį iš poilsiautojų už tą šiukšlinimą. Dar kitą vasarą pastatėm tualetą, persirengimo kabiną, išsiėmėm patentą teikti paplūdimio ir poilsio paslaugas. Mokestį pakėlėm iki 3 litų. Iš tų pinigų vyras sugalvojo įrengti sūpynes, lieptelius. Apskritai visos naujos idėjos gimsta Rimvydo galvoj, jis vis nerimsta, ką čia dar  padarius, kad žmonėms būtų patogiau, gražiau… Juk dabar, sako Inga, mūsų publika – šeimos su vaikais, pagyvenę žmonės, kuriems reikia tylos ir ramybės… Kai pasiskelbėme internete, atvyksta poilsiautojai iš Ukmergės, Jonavos, Vilniaus.

Mums besikalbant atvažiavo šeima iš Vilniaus, kurie taip pat susirado informaciją internete, pasiskambino, domėjosi, ar reikia vietą užsisakyti iš anksto. Poilsiavietėje įrengti 3 atskiri kampeliai pasistatyti palapinėms  nakvynei, kepsninės – išsikepti kepsniams. Yra 2 tinklinio aikšelės. Viskas išdėstyta taip (ir pats kraštovaizdis užtikrina), kad svečiai, atvykę praleisti savaitgalio, nesusitinka su kaimynine kompanija, jaučiasi komfortabiliai ir saugiai.

Būtent dėl ramybės ir saugumo Viesų pliažą renkasi pakalbinti tą dieną žmonės. Jauna mama Živilė, atvažiavusi su 2 vaikais,  sakė, kad atvažiuoja vasarą čia, nes čia švaru, tylu, arti vanduo, o tai labai svarbu su mažais vaikais. „Bandėm važiuoti maudytis į Širvintų paplūdimį, bet  ten labai  triukšminga. Kai karšta, smėlis žaidimų aikštelėj tiek įkaitęs, kad mažylei degina kojas. Be to paplūdimyje – visuomet kalnas saulėgrąžų lukštų, nuolat perpildytos šiukšliadėžės“. Klausiu jaunos mamos, ar negąsdina kaina (5 lt suaugusiam, vaikams nemokamai). „Už švarią ,ramią vietą verta susimokėti“ – atsako ji. Kita pakalbinta moteris iš Širvintų pasakė, kad važiuoja čia pailsėti, pasidžiauti nuostabia gamta („į tas tvenkinio lelijas žiūrėčiau ištisą dieną – nuostabu…“). Jei turiu galimybę, čia švenčiu savo gimtadienius. Man gražesnės vietos Širvintų rajone nėra. Visiems taip sakau. Galima sakyti, esu vaikščiojanti reklama… – juokėsi pedagogė, dirbanti tame pačiame, kaip ir I.Maslinskienė „Buratino“ darželyje. Pakalbinau mažylį, įlipusį į vandens dviratį (pasirodo berniukas atvažiavęs aplankyti senelių net iš Italijos), ar jam čia patinka. „Si“-atsakė mažasis Kristian Džovani itališkai. Matyt, berniukas supranta lietuviškai, nes mama, širvintiškė Erika, nepamiršta savo sūnų mokyti lietuviškai. Su seneliais juk reikia susikalbėti, kai atvyksta į iš Italijos į Lietuvą…

Klausiu Ingos, ar nepavargsta, ar nepabosta. Juk jos darbo diena nesibaigia, kai išsivažinėja poilsiautojai… Tuomet ji sėdasi į traktoriuką ir šienauja  teritoriją, ir taip kol nesutemsta. Anksti ryte reikia vėl viską apeit, pasitikt žvejus (už mokestį tvenkinyje galima žvejot. Paskutinis praeitos savaitės laimikis -7 kg lydeka).

Ji atsako: „Viską darom dėl vaikų (šeima augina 2 dukras). Juk mūsų mergaitės užaugo tokios nuostabios gamtos apsupty, tai išlieka visam gyvenimui. Ne kiekvienas vaikas turi tokias sąlygas vasarot, o mūsų dukros tai turi. Jokios jūros nereikia… Mūsų namai vasaromis pilni žmonių, vien vaikų – beveik pusė darželio grupės“, – juokiasi Inga.

Ar nebuvo minties viską mesti, gyventi patogų miestiečių gyvenimą?

„Buvo tokios mintys atklydusios, ir ne kartą… Pradžioje tikrai buvo begalinis azartas, kai kūrėmės. Paskui  to azarto vis mažėjo, liko kasdienybė, sunkus darbas. Lyg ir buvom apsisprendę viską parduot, grįžti į Širvintas. Ir vaikams arčiau mokykla, ir mums – darbas… Bet mano vyras Rimvydas sako: „Užsidėjom kryžių patys, turim jį nešt iki galo…”. Kartais atrodydavo, kad ši veikla „veda į minusą“ – sako Inga. Kiek čia tos vasaros Lietuvoj, o dar jei lietinga… Turim planų ateityje statyti dar vieną namą, priimti poilsiautojus jau turint kaimo turizmo statusą. Tuomet ir pinigai būtų didesni… Iškasti pamatai, padarytas projektas, žiūrėsim, ar užteks azarto… Kol kas su Dievo pagalba – viskas gerai. Per 6 metus čia nenuskendo nė vienas žmogus (anksčiau, prieš daug metų, žinau, kad buvo nelaimių…). Ne paslaptis, kad publika per tiek metų „atsisijojo“, mes nepriimame nepilnamečių kompanijų, jeigu jų nelydi suaugęs asmuo… Norime ir toliau orientuotis  į poilsiavietės, skirtos jaunoms šeimoms su vaikais, vystymą“ – sako  poilsiavietės šeimininkė.

Padėkoju I.Maslinskienei už pasakojimą, tyliai mintyse palinkiu šiai jaunai, darbščiai šeimai sėkmės, kantrybės, ramybės… Gražūs, jauni žmonės, kurie patys spinduliuoja sielos ramybę, gražūs santykiai šeimoje, nuostabi gamta – visa tai kartu ir kuria grožio, tylos ir ramybės oazę Širvintų ir Ukmergės pašonėje… Jei norite tikrų Bonifacijaus atostogų, jei auginate mažus vaikus, jei ieškote atgaivos ir pavėsio, ši vieta laukia jūsų. (www.viesa.lt.)

Ligita Varaneckienė

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. Laima sako:

  Laba gražu ir Rimvydui ir Ingai kuo daugiau idėjų, šaunuoliai. Esate šilti ir nuostabūs žmonės, o blogų kaimynų turi visi, nenusiminkite:)

 2. poilsiaujantys Viesose sako:

  Šaunuoliai, kad padarė tokią pakrantę ir jei važiuojam prie vandens, tai važiuojam tik prie šio tvenkinio. 5Lt labai simbolinis mokestis už tikrai švarią ir tvarkingą pakrantę.
  Sodininkams iš kitos pusės tai geriau jau nieko nesakyt, labai jaučiasi Jūsų pavydas šiai šeimai. Parodykit ties kuria vieta pas Jus sutvarkyta :) ? Teisingai parašė žmogus, kas yra visų, tas yra niekieno. Kas Jums trukdo susitvarkyt, imti mokestį ? O čia gyvas pavyzdys, žmonės padarė, susitvarkė, patys džiaugiasi ir poilsiautojams gerai.

 3. As sako:

  Sodininke, Melioratoriau, ar Jums negėda taip rašyti?Ko nesimaudot savo pusėj-todėl, kad žolėm apaugę?Ar kada nors valėt tas žoles,žinot kiek sveikatos tas kainuoja? Svečius, kiek mačiau, irgi i privačią teritoriją atvedat pasigrožeti?Kiek kartu šienavot savo pakrantę?

  Inga ir Rimvydai-Jums-kuo didžiausios sėkmės ir sveikatos!Tiesa, dar kantrybės su tokia kaimynyste.

 4. kaimyne sako:

  Sodininkai jau kadais nustojo savo teritoriją tvarkytis, pati poilsiavietės šeimininkė ją tvarko, treti metai šienauja… O pakrantę metų metus tvarko, pavasarį priekabomis žoles, šakas ir pan. išvežinėja. Sodininkams turėtų būti gėda už visas šitas melagingas kalbas. Kas visų, tai ir niekieno…

 5. Poilsiautojas sako:

  Na žinote, jei sodininkai po 5 litus rinks mokestį už kiekvieną žmogų ( kas nėra mažai…) tai menkai tesiskirs:):):)

 6. taigi sako:

  labai jau skiriasi sodininku pakrante ,o ir vesli augmenija vandenyje….

 7. "Melioratorius" sako:

  Sodininkams tai yra skaudūs prisiminimai, išties. Ilgai kovota ir pyktasi su I. Maslinskiene. Šiltu ir nuoširdžiu bendravimu ji tikrai nepasižymi – dažnai kitų net negirdi. Daug kas iki šiol poilsiautojams nežinoma, kokiu būdu daug kas pasiekta…

 8. sodininkas sako:

  Taip, labai teisingai – viena tvenkinio pakrantė priklauso sodininkų bendrijai, tai gerb. Maslinskai prašome jos ir nesigviešinti. Parėjo ilgas kovos laikas, su teismas, barniais ir pan. kol sodininkai laisvai galėjo įžengti į sau teisėtai priklausančią teritoriją. P.S. sodininkai ją tvarkosi patys ir tokia kaimynyste tikrai nesidžiaugia…

 9. Renata sako:

  Šaunuoliai!!! Visokeriopos sėkmės. Laukiu atostogų ir gerų orų :)

Jūsų komentaras:


septyni × = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]