Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Tik darbu pasiekiami geri rezultatai (arba – daugiavaikės šeimos vaikas net du egzaminus išlaikė šimtukais)

Neringa Tuškevičienė
Nuotraukos iš asmeninio Lauryno albumo

                      Šiemet po penkis maksimalius šimto balų įvertinimus gavo keturi Lietuvos abiturientai, po keturis šimtukus gavo aštuoniolika moksleivių, po tris – 69 laikiusieji brandos egzaminus, praneša Švietimo ir mokslo ministerija. Dar 226 Lietuvos abiturientai aukščiausiais balais išlaikė po du egzaminus. Net penki šimtukai už egzaminų metu parodytas žinias priklauso Širvintų rajono moksleiviams. Širvintų Lauryno Stuokos gimnazijos abituriento Lauryno Jočio matematikos ir anglų kalbos žinios įvertintos po šimtuką, o Ingrida Danytė šimtukui išmoko matematiką. Dar du šimtukus gavo Gelvonų vidurinės mokyklos abiturientė Monika Balukevičiūtė, puikiai išlaikiusi lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos egzaminus.

IMG_5431

Laurynas Jočys matematikos ir anglų kalbos egzaminus išlaikė šimtukais

Šiandien kalbiname jaunąjį Širvintų rajono matematiką Lauryną Jočį:

-          Laurynai, labai džiaugiamės Tavo taip šauniai išlaikytais egzaminais ir nuoširdžiai Tave sveikiname. Išduok paslaptį, ko reikia, kad net du egzaminus išlaikytum šimtukais? Koks buvo Tavo kelias į šimtukus?

-          Kad pasiektum gerus rezultatus, turi nemažai dirbti. Tiek anglų kalbos, tiek matematikos egzaminams ruošiausi visus mokslo metus. Anglų kalbą tobulinau ruošdamasis tarptautiniam anglų kalbos egzaminui IELTS, o matematikai ruošiausi dirbdamas savarankiškai namuose. Tiesa, prie aukštų rezultatų valstybiniuose brandos egzaminuose prisidėjo ir užklasinė veikla. Jau senokai esu susidomėjęs ekonomika ir dalyvauju įvairiuose verslo ir ekonomikos konkursuose, forumuose bei olimpiadose. Nemažai renginių yra tarptautiniai ir vyksta už Lietuvos ribų, todėl tai skatina tobulinti savo anglų kalbą, o dalyvavimas konkursuose ir olimpiadose reikalauja pakankamai stiprių matematinių gebėjimų. Šiuo metu reikšmingiausiu pasiekimu šioje srityje laikau pirmąją vietą respublikinėje ekonomikos ir verslo olimpiadoje. Ruošimasis egzaminams buvo nuoseklus ir pakankamai įtemptas, todėl tikėjausi aukštų įvertinimų. Tiesa, „šimtukai“ šiek tiek viršijo mano lūkesčius.

-          Na, su tokiais rezultatais Tau atviros visų aukštųjų mokyklų durys. Kur ketini studijuoti? Ar jau užpildei stojimo dokumentus?

-          Po mokyklos planuoju išvykti mokytis svetur. Esu pakviestas studijuoti Stokholmo aukštosios ekonomikos mokyklos filiale Rygoje, tad visi planai artimiausiems trejiems metams vienaip ar kitaip yra susieti su Latvija.

-          Kodėl pasirinkai būtent Rygą ir Stokholmo universitetą?

-          Renkuosi studijas būtent šioje mokykloje, kadangi ji yra plačiai žinoma ir puikiai vertinama ne tik Baltijos šalyse, bet ir Europoje. Be to, mano nuomone, dabar yra itin tinkamas metas studijuoti ekonomiką Latvijoje, žinant, kad nuo sausio 1 dienos šioje šalyje įvedamas euras. Tai leidžia makroekonomikos teoriją pajausti praktiškai.

-           Kaip įsivaizduoji savo ateitį?

-          Dabar mano ateitis – studijos. Apie tolimesnius planus kalbėti dar anksti. Kol kas tokie planai tėra tik mintys ir svajonės. Trumpiau tariant, laikas parodys, kokia ateitis laukia.

IMG_1624

Jonas ir Daiva Jočiai su sūnumi Laurynu

Štai taip „matematiškai“ tiksliai savo mintis dėlioja jaunas vaikinas, ką tik baigęs Širvintų rajono mokslo įstaigą. Tačiau šioje istorijoje svarbus ir vilties žadantis dar vienas faktas – Laurynas augo daugiavaikėje šeimoje. Juk mūsuose taip dažnai išgirdus žodį „daugiavaikė“ kyla asociacijos – prasigėrę, nesirūpinantys vaikais. To tikrai nepasakysi apie Jono ir Daivos Jočių šeimą, kurie augina tris šaunius vaikus. Vienas sūnus studijuoja KTU, Laurynas jau irgi rado savąjį kelią, o namuose tėvų džiaugsmui teliko jaunėlė dukrelė. Sakykite, ką norite, tačiau šeima žmogaus ateičiai ir pasiekimams sudeda pamatus, nuo kurių priklauso visa jauno žmogaus ateitis. Dar kartą sveikiname Lauryną, jo tėvelius ir pedagogus. Jūsų visų bendras darbas davė itin saldžius mokslo vaisius. Ir nuoširdžiai tikime, kad mūsų rajone dar bus ne viena daugiavaikė šeima, auginanti štai tokią šaunią jaunąją kartą – mūsų visų ateitį.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. pagarba sako:

    gražiai šeimai, visi vaikai – šaunuoliai, puikiai mokosi, visiems reikėtų imti iš jų pavyzdį.

  2. iš kaimo sako:

    Molodec bachūriukas. Tik negrįžk į tą Lietuvą. Pagarba tėvams!

Jūsų komentaras:


+ du = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]