Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Družų kaimo bendruomenė įvykdė projektą „Bendraudami ir bendradarbiaudami augame ir tobulėjame“

Nuo 2011 metų Družų  kaimo bendruomenė yra Lietuvos kaimo tinklo narė ir vadovaudamasi Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro patvirtinta Lietuvos kaimo tinklo 2009-2013 m. veiksmų programa galėjo teikti paraiškas projektų idėjoms įgyvendinti. Projektui „Bendraudami ir bendradarbiaudami augame ir tobulėjame“ 2012 m. rugpjūčio 1 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra paskyrė paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“. Paramos suma – 12000 Lt, iš jų Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos – 9000 Lt ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos – 3000 Lt.

Projekto tikslas– skatinti ir ugdyti bendruomenės jaunimo bendruomeniškumą bei iniciatyvą, stiprinti partnerystę su kitomis bendruomenėmis, viešinti bendruomenės veiklą.

Pirmoji numatyta veikla: konferencija, skirta jaunimo aktyvinimui. Konferencijos tikslas: pasidalinti jaunimo veiklos gerąja patirtimi ir  suteikti paskatą jaunimo veiklos aktyvinimui bendruomenėje. Ji vyko 2013 m. balandžio 27 d.

Apie Ukmergės rajono Sližių kaimo bendruomenės jaunimo veiklą, pranešimą skaitė Sližių kaimo bendruomenės atstovė  Zita Bausienė, Sližių bendruomenės jaunimas prisistatė dainomis su gitara.

Ukmergės rajono Veprių kaimo bendruomenės jaunimo veiklos gaires pristatė  pranešėja, Veprių kaimo bendruomenės pirmininkė Aldona Medonienė.

Išsamiai ir įdomiai Vileikiškių kaimo bendruomenės patirtį jaunimo veikloje pristatė Širvintų rajono Vileikiškių kaimo bendruomenės atstovė Janina Jankauskienė.

Apie Širvintų rajono Kiauklių kaimo bendruomenės jaunimo įtraukimą į bendruomenės veiklą kalbėjo Kiauklių kaimo bendruomenės pirmininkė  Asta Amankavičienė.

Družų kaimo bendruomenės jaunimo veiklos aktyvinimo patirtimi   pasidalijo  Dalia Taparauskienė.

Antroji veikla: mokomasis vizitas į Marijampolės rajono Sasnavos bendruomenę. Mokomojo vizito tikslas: įgauti patirties jaunimo veiklos skatinimo srityje. Liepos 26 dieną į šį vizitą  išvyko 40 Družų kaimo bendruomenės narių.

Mokomojo vizito metu apsilankyta Bagotosios, Antanavo, Višakio Rūdos, Tautkaičių, Sasnavos bendruomenėse. Susipažinta su šių bendruomenių veikla, vykdomais projektais.

Bendruomenės ir jaunimo klubo veiklą pristatė Bagotosios bendruomenės pirmininkas Audrius Raškauskas. Ši bendruomenė projektų pagalba įrengė futbolo aikštyną, bendruomenės namus.

Antanavo bendruomenės pirmininkė Reda Kneizevičienė pakvietė apžiūrėti restauruotos Antanavo dvaro bažnyčios, papasakojo apie vaikų dienos centro veiklą. Jaunimo atstovas apžvelgė  jaunimo veiklą ir pakvietė visus į jaunimo sukurtą labirintą. Visa veikla vykdoma projektų lėšomis.

Tautkaičių bendruomenė garsėja klojimo teatru. Bendruomenės pirmininkė Ona Miliauskienė pristatė bendruomenės veiklą, parodė išpuoselėtą aplinką ir įvairias sūpynes bei lipynes vaikams ir jaunimui. Ši bendruomenė taip pat restauravo patalpas, vykdydama projektą.

Sasnavos bendruomenėje išvydome restauruotus bendruomenės namus. Bendruomenės ir jaunimo veiklą pristatė pirmininkė Renata Mažeikienė.

Pakeliui aplankėme Višakio Rūdos bendruomene, jų stebuklingą šaltinėlį, Kazlų Rūdos miško muziejų, Sasnavos bažnyčią.

Mokomojo vizito metu mus lydėjo Sūduvos vietos veiklos grupės pirmininkė Reda Kneizevičienė.

Trečioji veikla: bendruomenės veiklos viešinimui buvo  sukurta internetinė  svetainė, kuri patalpinta adresu: www.druzai.lt. Ši svetainė veiks dvejus metus ir viešins kaimo bendruomenės,  bei Lietuvos kaimo tinklo veiklą.

Šio projekto metu Družų kaimo bendruomenės nariai įgijo naujos patirties bendruomenių ir jaunimo veiklos skatinimo srityje, užmezgė ryšius su kitomis bendruomenėmis ir gali savo veiklą viešinti internete.

 

Družų kaimo bendruomenės informacija

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. 150 sako:

    Sauni ta Druzu bendruomene. Aktyvus, net malonu.

Jūsų komentaras:


penki − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]