Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Družų kaimo bendruomenės vaikų ir paauglių vasaros dienos stovykla „Įdomioji Družų vasara 2013“

Įgyvendinant Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bendruomenių socialinės plėtros 2012-2013 m. programos 2012 m. priemonę (finansuoti konkurso būdu sėkmingai veikiančių bendruomenių organizacijų projektus socialinei veiklai palaikyti ir plėtoti). Družų kaimo bendruomenė teikė paraišką projekto „Ugdydami sveikatingumo ir socialinius įgūdžius skatiname  integraciją į bendruomenės gyvenimą“ įgyvendinimui. Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerio 2013 m. gegužės 28 d. potvarkį Nr. A3-81 „Dėl Bendruomenių organizacijų projektų, skirtų šių organizacijų socialinei veiklai palaikyti ir plėtoti, finansavimo 2013 metais“, Družų  kaimo bendruomenei buvo skirta parama projekto veiklai vykdyti.

Viena iš numatytų projekto veiklų buvo Družų vaikų ir paauglių vasaros dienos stovykla. Ši stovykla buvo organizuota rugpjūčio 5-11 dienomis. Stovykla organizuojama jau antrus metus. Šį kartą ji gavo pavadinimą „Įdomioji Družų vasara 2013“.

Stovykloje dalyvavo 34 Družų kaimo vaikai ir paaugliai. Ji prasidėjo vėliavos, kuri buvo išlaikyta nuo praėjusios vasaros, pakėlimu. Pirmoji diena buvo aktyvaus darbo, skirto aplinkai gražinti, diena. Visi, linksmai nusiteikę, dirbo, burzgėjo žoliapjovė ir vejapjovė, merginos plušėjo ravėdamos ir laistydamos gėles. Po pietų  Družų bibliotekoje vyko garsinio skaitymo valandėlės.

Antrąją dieną buvo ruošiamasi Raketų šventei: puošiama aikštelė, ruošiamos raketos, pultai. Raketų šventė subūrė stovyklos dalyvius ir svečius.

Trečioji diena buvo skirta įvairioms veikloms: vieni tvarkė pavėsinę, kiti kasė tinklinio aikštelę, vežė smėlį. Merginos puošė pavėsinės sieną: akriliniais dažais tapė paveikslą pagal savo sugalvotą eskizą.  Visus darbus vainikavo merginų keptas pyragas, kuriuo buvo pavaišinti visi stovyklos dalyviai.

Ketvirtąją dieną vyko plaukimas baidarėmis maršrutu „Viesai – Družai“.  Plaukėme seklia upe, todėl kelyje buvo daug kliūčių. Po plaukimo  poilsiavietėje kepėme dešreles, vyko orientacinis žaidimas. Dalyviai buvo pasiskirstę į 7 komandas, kurios turėjo atlikti užduotis.

Penktąją dieną vykome į Vilnių. Ten apsilankėme Katedroje, apžiūrėjome Valdovų rūmus, lankėmės žaislų muziejuje, Energetikos ir Technikos muziejuje. Vėliau mažieji dalyvavo vakariniame žygyje prie upės, kur  prie laužo kepė bandeles, dešreles, žaidė žaidimus, dainavo. Vyresnieji dalyvavo naktiniame žygyje, vakarojo prie laužo, nakvojo palapinėse. Net staigi liūtis  buvo mažas nuotykis žygio dalyviams.

Šeštoji diena buvo skirta sportui. Prasidėjo ji linksmąja mankšta pagal senovinę italų muziką. Vėliau komandos dalyvavo estafetėse. Jos buvo įvairios: batų košė, linksmoji, persekiojimo, svaiginanti.  Visiems patiko komandiniai kvadrato, suomiško futbolo, vikingų kubo žaidimai. Po pietų vyko tarpkomandinės krepšinio varžybos.

Septintoji diena: menų diena. Tą dieną galima buvo dalyvauti vilnos vėlimo, papuošalų gamybos iš trikotažo, drožinėjimo, akmenukų dažymo, piešimo būreliuose. Vakare į stovyklos veiklos pabaigtuves, buvo pakviesti tėveliai. Buvo pristatyta stovyklos veikla, kuri atsispindėjo plakate, kurį  nupiešė stovyklos dalyviai. Visi žavėjosi dizainerių Lauros ir Gitos modelių pristatymu.

Šių metų stovykla pasižymėjo tuo, kad į veiklą buvo įtraukti ir tėveliai. Tai Aušra Minderienė, Neringa Pauplienė, Edita Kanapeckienė, Giedrius Pimpis, Aldona Savickienė, Rasa Grinienė, Regina Smailienė. Družų kaimo bendruomenė dėkinga jiems už pagalbą organizuojant stovyklos veiklą.

Šios stovyklos dėka buvo įrengta tinklinio aikštelė, kurioje galės žaisti visi kaimo vaikai ir jaunuoliai.

Taip pat esame dėkingi Ernestui  Čiburui, Mindaugai Korsakui už priėmimą poilsiavietėse, vairuotojams Kaziui Baikauskui ir Gediminui Pileckui, kelionės padėjėjai Agnei Muleronkaitei. Taip pat nuoširdžiai dėkojame vadovams: Juditai ir Mindaugui Korsakams bei Neringai ir Raimundui Pilkoms.  Tik jų dėka stovykla buvo saugi ir įdomi.

Družų kaimo bendruomenės informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


keturi × du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]