Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kristaus atsimainymo atlaidai subūrė musninkiečius draugėn

Neringa Tuškevičienė
Nuotraukos autorės

Kiekvieną rugpjūtį Musninkų Švč. Trejybės bažnyčioje vyksta Kristaus atsimainymo atlaidai. Tačiau šiemet jie ypatingi visai Musninkų bendruomenei – sulaukta garbaus svečio – čia lankėsi Jo Ekscelencija Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas. Tai buvo baigiamasis Vyskupo vizitacijos vizitas Musninkų parapijoje (pirmasis vyko šių metų kovo 14 dieną).

Atvykusį Jo Ekscelenciją Vyskupą su palyda prie bažnyčios pasitiko Musninkų Švč. Trejybės bažnyčios kunigas Virgilijus Balnys ir patarnaujantis jaunimas. Musninkų klebonas Vyskupui ir parapijiečiams perskaitė ataskaitą, primindamas ir Musninkų bažnyčios istoriją, čia tarnavusius kunigus, jų nuveiktus darbus, parapijos džiaugsmus ir rūpesčius.

Parapijiečiai ypatingai džiaugėsi Vyskupo palaiminimu. O trisdešimt keturiems jaunuoliams ir suaugusiesiems Vyskupas suteikė sutvirtinimo sakramentą. Tikintieji – maži vaikai, jaunimas, suaugusieji ir senoliai – visi kartu dalyvavo Kristaus atsimainymo atlaidų procesijoje. O į atlaidus sugužėjo ne tik vietiniai gyventojai, bet jų svečiai ar anksčiau buvę šios parapijos nariai.

Sakydamas baigiamąją kalbą Jo Ekscelencija dėkojo Musninkų parapijos klebonui Virgilijui Balniui, visiems tikintiesiems, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos tikybos mokytojai Jūratei Mačiulienei, kuri yra pagrindinė grandis tarp bažnyčios ir jaunimo.

Visada besišypsantis Vyskupas Jonas Ivanauskas atsisveikindamas su tikinčiaisiais uždavė parapijiečiams ir tris namų darbus. Pirmasis – išrinkti pastoracinę tarybą, kurioje būtų atstovų iš skirtingų parapijos kaimų. Antrasis – suburti jaunimo maldos grupę. Ir trečiasis – kad parapijos namai nebūtų tušti, o juose kuo dažniau rinktųsi tikintieji.

Jo Ekscelencijai Vyskupui Jonui Ivanauskui už suteiktą dėmesį ir palaiminimą parapijai dėkojo ir Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė. Ji pakvietė visus neišsiskirstyti, o pasibūti šventėje.

Atlaidus vainikavo bendruomenės šventė

Išeinančius iš bažnyčios pasitiko Širvintų kaimo kapelos “Noragas” muzikos garsai, viliojo vaišių stalai. Musninkų kaimo bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė “Krašto naujienoms” pasakojo, kad norėta atgaivinti senąsias tradicijas, kai po atlaidų žmonės burdavosi draugėn. Kartu linksmindavosi, pasibėdodavo, aptardavo reikalus. Tad už Gintaro Steponavičiaus fondo lėšas organizuota šventė. Prie fondo prisidėjo ir nuolatinis Musninkų bendruomenės švenčių rėmėjas Alvydas Miselis.

Kol Vileikiškių kultūros namų direktorė Janė Jankauskienė linksmino susirinkusiuosius, medžiotojai kvietė visus paraguati jų virtos košės su miško gėrybėmis. Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas, Musninkų medžiotojų būrelio nariai Gintautas Pečiulis ir Albinas Junas dosniai visus vaišino savo virta koše. Košės ragavo ir garbingiausias šventės svečias Jo Ekscelencija. Vyskupas vaikščiojo tarp besilinksminančių žmonių, laimino vaikučius, kalbino senolius, visiems linkėdamas šypsotis, kaip šypsosi naujasis popiežius Benediktas ir visiems dovanojo Jo paveikslėlį

Dar ilgai netilo muzika, sukosi poros, aidėjo juokas. Ir tik organizatoriai žino, kodėl sinoptikų žadėta liūtis neužklupo Musninkų ir gamta leido visiems švęsti sekmadienį – Viešpaties dieną.

_ _ _ _ _ _ _

  • Musninkuose pirmoji katalikų bažnyčia pastatyta XV amžiuje. O 1564 m. Ji paversta kalvinų maldykla. Musninkų katalikų parapija liko be savo bažnyčios.
  • 1614-1615 m. pastatyta nauja medinė katalikų bažnyčia. Pasakojama, kad bažnyčios statybai panaudotos ir senojo bažnyčios pastato, stovėjusio prie Musės upės, dalys, kurias musninkiečiai volais atritino į miestelį. 1779ar 1782 m. bažnyčia suremontuota.
  • XVII a. viduryje Musninkų parapija buvo daug didesnė, vėliau sumažėjo – atsiskyrė gelvoniečiai (1686 m.), čiobiškieiai (1782 m.), bagaslaviškiečiai (1787 m.).
  • Žinoma, kad XVIII a. pabaigoje klebonas išlaikė parapijiečių vaikų mokytoją.
  • 1855 m. kun. Ignacas Narkevičius pradėjo statyti naują mūrinę bažnyčią.
  • Musninkų bažnyčios klebonai: Ignacas Narkevičius, Bogumilas Novickis, Jurgis Sudmintas, Laurynas Staškevičius-Stasiūnas (Musninkų klebonu buvo net 34 metus), Juozas Šimkūnas, Aleksas Radzevičius, Vincentas Valavičius, Liudvikas Kardelis, Kazimieras Pelutis, Alfonsas Petrulis, Levas Markuckis, Alfonsas Ažubalis, Viktoras Raudeliūnas, Leonas Smalinskas, Albinas Šilkinis, Bronius Klimas, Vladislovas Avižienis, Jurgis Kazlauskas, Rokas Puzonas ir dabar – Virgilijus Balnys.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ du = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]