Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur žaidžia Širvintų daugiabučių vaikai vasarą?

Šįkart temą „padiktavo“ gyvenimas. Vakar vakare abu vaikai parėjo apibarti ir apsiverkę. Daugiabučio namo, esančio Mindaugo gatvės gyventoja S.Š. (kuri, tiesą sakant, visą vasarą vaikė ir barė mažamečius 4-10 metų vaikus už jų keliamą triukšmą) išvijo vaikus iš kiemo ir prigrasė net nesiartinti prie jos(!) namo… Liepė pasakyti pavardes (jie ir pasakė), užsirašė, pažadėjusi kreiptis į atitinkamas instancijas… Ilgai negalėjau  jų nuraminti, klausinėjau ir aiškinausi, ką tokio septynmečiai padarė… Ponia S.Š. pasakė susirinkusiems vaikams, kad jie negali artintis arčiau kaip 5 metrai prie daugiabučio namo, nes jie esą šiukšlina ir drumsčia gyventojų ramybę… Ji tvarkanti to namo aplinką kasdien, renkanti šiukšles, šluojanti ir t.t. Vėlai vakare po „incidento“ nuėjau pažiūrėti, kiek šiukšlių vaikai po savęs palikę ir tiesą sakant radau tik… tuščią, kaip visad ištryptą žemę…

Situacija tokia: gyvenamųjų namų kvartale, esančiame prie Širvintų pradinės mokyklos, vasarą, kai geras oras, kasdien susirenka žaisti apie 20 ikimokyklinio ir vyresnio amžiaus vaikų. Apačioje esančiose nuotraukose matyti, kaip atrodo jų žaidimų aikštelė. Maždaug prieš 35 metus mano gimtojoje gatvėje (tuomet Gegužės 1-osios gatvėje) pastatyti stovai dulkinti kilimams. Jie iki šiol tebestovi, atlikdami ir karstyklių, laipynių vaikams funkciją. Nežinau, kodėl, bet būtent prie jų „verda“ vasarą vaikų gyvenimas. Žemė po stovais per daugelį metų tiek ištrypta ir išmindžiota, kad buvo pasidariusi duobė… Šį pavasarį (spėju tos pačios ponios prašymu) komunalininkai atvežė puspriekabę žvyro, duobė greitai dingo, žvyrą sutrypė vaikai. Retkarčiais ant stovų pakabinami kilimai, tuomet , suprantama, vaikams net prisiartinti negalima… Bet vos tik jie ištuštėja, vaikai susigalvoja, ką ten veikti ir  ką kabinti. Mačiau, kaip mergaitės buvo pasikabinusios iš paklodžių pasidarytas sūpynes (neišsenkantis vaikų kūrybingumas). Bet džiaugėsi neilgai, eilinį kartą buvo išvarytos. KUR DĖTIS??? Vasarą pradinės mokyklos aikštelė būna atrakinta tik 1-2 valandom… Tuomet mergaitės kaip vištelės sutupia prie Mindaugo g-vės 13 namo esančių akmenų. Pamenu mes irgi vaikystėje žaisdavom prie jų. Bet baisiausia, kad beveik per 40 metų niekas nepasikeitė: šiame mikrorajone niekada nebuvo nieko įrengta vaikams. Žinau, kad šiais laikais saugios, medinės laipynės kainuoja nemažus pinigus, bet praėjo 40 metų! Gal valdžia kasmet galėtų skirti kiek nors pinigų: vienais metais pastatytų sūpynes viename kieme, kitais – kokią sienelę kitame?…

Šiandien minėtoje vaikų susibūrimo vietoje styro pavojingai atsikišęs metalo strypas… Aišku, gal nuo dažno kabinėjimosi jis išsiklibino, bet galutinai, anot vaikų, jį sulaužė „kažkoks girtas dėdė“, einantis pro šalį… Eilinį kartą buvo apkaltinti mažamečiai vaikai. Nelabai įsivaizduoju, kad mano septynmečiai, sveriantys po 25-28 kg sugebėtų sulaužyti rankos storumo tarybinio metalo strypą…

Galiu spėti, jog atsiras oponentų, mintyse sakančių: „rado dėl ko skųstis, jei norit , vežkit į pliažą, ten įrengta moderni, saugi aikštelė.” Nuvažiuojam (nes tolokai nueiti), pasimaudom, pabūnam, bet juk ne visą dieną… Kai geras oras, kai atlėgsta karščiai, aplinkinių namų vaikai būna kieme iki 21-22 valandos. Taigi noriu, kad man kas nors atsakytų į šiuos klausimus:

1.Ar teisūs daugiabučių gyventojai, reikalaudami tylos ir ramybės dienos metu? Ar vaikai nusikalsta kokioms nors normoms ar įstatymams?

2. Kiek pinigų rajono valdžia skyrė per paskutinius 30 metų vaikų žaidimų aikštelėms įrengti, patobulinti, pataisyti?

3.Kas privalo sutvarkyti (suvirinti) metalo strypą, kuris kelia pavojų vaikų saugumui?

4.Tik tiek nusipelnė vaikai, augantys ir gyvenantys ES valstybėje? (nuotraukos apačioje).

 Vakare, nutarusi nufotografuoti dalį taip vadinamų vaikų poilsio zonų, sėdau ant dviračio ir kalbinau sutiktus vaikus. Prie plento J.Janonio g-vės paaugliai spardė futbolo kamuolį. Sakė: „jėga, kad yra ši aikštelė, kiekvieną vakarą ateinam čia pažaisti“. Kiek prisimenu šią aikštelę įsirengė patys vaikai, padedami futbolo trenerio A.Dalalos. Šalia garažų stovi krepšinio stovas, stovi jau 10 metų be lanko, o aikštelė tarnauja tik kaip automobilių stovėjimo vieta… Upelio gatvėje sutikau Dovydą, paklausiau: „Kur jūs žaidžiate vasarą?“ Dovydas beveik su pasididžiavimu mostelėjo ranka: „Va, turim ir sūpynes, ir laipynes“. O ten – tik savadarbės apgailėtinos sūpynės (lenta su prakištom virvėm) ir… tradicinis stovas kilimams pakabinti… Belieka vaikams džiaugtis nors tuo… Bene geriausiai aikštelė vaikams įrengta kvartale prie senosios gaisrinės.

Šiandien mano vaikai namie, sako, mes bijom eiti, vis tiek išvarys… Gal ir gerai, kad tupi namie, nes svilina 30 laipsnių karštis. Bet ateis vakaras, ateis dar daug vakarų… Vasara tuoj baigsis, ištuštės kiemai, vaikai bus užimti pamokų ruoša, būreliuose, meno mokykloje. Nutils vaikų klegesys ir juokas, kuris ir yra vasaros skiriamasis ženklas… O gal išvaikykim visus išdykėlius ir padaužas iš visų kiemų ir galėsim džiaugtis, kad mūsų miestelis tapo pensininkų rojumi?.. Nereiks daug stengtis, tuoj neliks ką vaikyti, vaikų ir taip gimsta kiekvienais metais mažiau…

 Ligita Varaneckienė

Redakcijos prierašas: Klausimus nusiuntėme Širvintų rajono savivaldybės administracijai. Tikimės greitų atsakymų.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

15 Komentarai (-ų)

 1. as sako:

  Tuo metu buvau namuose, kai kieme zaide mergaites, dar pasigrozejau, ant adijaliuku, lelytes, vezimeliai, kaip saunu, kad uzsieme vaikai. Ilgai laukti neteko, kai i kiema ivaziavo minetoji tetule, o tada jau prasidejo, sauke, reke, vaike, likau pasibaisejusi..

 2. Atsakau sako:

  Taip, mes galime sūpuokles patzs pastatyti, mokyklas remontuoti. Bet viena sąlyga – mes nemokėsime mokesčių ir greitai surinksime reikiamą sumą!
  * * * * * Tėvams negalima vaikų bausti – tai vaikų teisių pažeidimas. Tai kodėl leidžiate svetimiems tyčiotis iš jūsų vaikų?!

 3. ar ne lengviau patiems? sako:

  Dabar įsivaizduokite… Savivaldybė vargais negalais sukrapšto ir į biudžetą įtraukia pirmąsias supynes vaikams, pastato jas kokiame kieme… Kaip reaguoja kitų kiemų žmonės? “Kodėl jiems???”, “kodėl ne pas mus?”, “kodėl tik vienos?” ir pan. Ar ne lengviau būtų tai padaryti patiems? Bet ne… Juk viskas negerai, savivaldybė gi mat ir šunų kakais nepasirūpina, ir vaikais, ir benamiais, ir pencininkais, ir lignine, ir dar viskuo, ko Širvintose yra. Gal reiktų patiems gyventojams pajudinti pirštukus, o ne laukti, kaukti ir pykti.

 4. mama sako:

  Geras, problemiškas straipsnis. Prieš kelerius metus šios problemos buvo nagrinėtos, patarta kreiptis į komunalinį ūkį. Už namo sukauptus pinigus galima prašyti atvežti bent jau smėlio (jei sutiks panašios tetulės, nes tai ir jų pinigai). Žinoma, norėtųsi sprendimų iš valdžios – kad būtų atnaujintos ar įrengtos naujos žaidimų aikštelės – kad ir minimaliai (suolelis, smėlio dėžė, sūpynės/kartsyklės), o tuomet jau ugdytume ir vaikus, jose žaidžiančius ir močiutes, juos barančias. Bet kokiam ugdymui reikalingos investicijos. Laukiam – juk krizė lyg ir įveikta.

 5. Musė sako:

  1, Mūsų savivaldybė vaikams pinigų neturi. 2. Aikštelės didintų vaikų užimtumą. O užsiėmė vaikai nekrečia šunybių. 3. Prieš 5m buvo žadėta mieste steiti aikšteles. 4. Nemaišytų ir sporto aikštynai. 5. Jei trukdo vaikų klegesys – kratstykitės į vienkiemį. Bus tylu.

 6. jooo sako:

  vaizdelis nekoks :( liūdnai jūs čia atrodot

 7. Darius sako:

  Ligita saunuole pataikiai straipsni

 8. Taip.. sako:

  Širvintų mieste vaikams apskritai nėra kur žaisti, tik va bartis ir vaikyti yra kam.. prie namų aikštelės neįrengtos, vaikų darželiai aptverti aukštomis tvoromis, pradinės mokyklos kieme žaisti irgi ne visuomet galima ir kur jiems dėtis???eiti į pliažą kol tėvai dirba?? o ten juk upė ir be suaugusiųjų leisti vaiką pavojinga…Seniai šį klausimą reikėjo išjudinti, ir manau turi kažkas domėtis ne tik socialinės rizikos vaikais bet ir visų Širvintiškių vaikais ir jaunimu nes jie miestelio ateitis.

 9. gal - šernui sako:

  Ir Širvintose prieš metus geranoriški žmonės dažė vaikų karstykles, sūpynes. Vilniuje turiu draugų ir mačiau jų darbus. O kai aš buvau vaikas, mano ir kaimynų tėvai sukalė mums smėlio dėžę,atvežė smėlio, pastatė supynes. Reikia tik noro. Bet gerus darbus daro Žmonės, o ne šernai, kurie temoka laukti ir keiksnotis.

 10. sernas sako:

  >gal

  idiotui/ei

  kur tu matei, girdejai, kad vilniuje tevai stato zaidimo aikstes? vilniuje viska padaro savivaldybe. ir patikek, kiekviename didesniame kieme yra zaidimo aikstele. tevai dirba ir moka mokescius valstybei, is kuriuos egzistuoja savivaldybe ir visokie komunaliniai ukiai, kuriu pareiga yra, tarp kitko, zaidimo aiksteliu statymas ir prieziura. tad patylek, durniau, jei nieko nesupranti.

 11. Širvintiškė sako:

  Deja, Širvintose vasarojantiems vaikams, kaip ir prieš 40 metų tenka daugelį žaidimų priemonių susikurti patiems. Iš biednumo išspaudžiame naudą – auga kūribingi vaikai. Konkrečiai minėtu Ligitos atveju, tai prie Mindaugo g.13 namo baisu statyti laipynes ar smėlio dėžę vaikams, nes toji ponia neleis vaikams artintis. Tai ne pirmas kartas kai jai “užkliūna” žaidžiantys vaikai. Manau, moteriškei reikalinga medikų pagalba.

 12. Jadvyga sako:

  Minėto kiemo piktosiuos močiūtės prieš kelis metus pareikalavo, kad iš kiemo būtū išgabentas krepšinio stovas. Vaikai trukdo. Stovas buvo perkeltas prie J. Janonio g. 9 namo. O ten automobilių aikštelė, tad vaikai tos vietos nepamėgo. O minėto namo kieme vietoje krepšinio stovo atsirado automobilių stovėjimo aikštelė. Automobiliai svarbiau už vaikus. O vaikų darželio kieme vietos atsirado net dviems karstyklėms. Ar vienų jų negalima buvo pastatyti ten, kur visiems vaikams prieinama?

 13. gal sako:

  jei kieme yra daug vaikų, gal vertėtų patiems tėveliams nudažyti karstykles, padaryti supynes, pastatyti suoliuką… Kartu pakviesti dirbti ir pačius vaikus. Didmiesčiuose ir kaimeliuose jau taip daroma. Tai kuo Širvintos prastesnės? Nelaukit, kol kažkas duos. Padarykit bent kažką ir patys.

 14. Kotryna sako:

  Manau, kad mums visiems trūksta bendravimo tarpusavyje kultūros ir apskritai bendruomeniškumo. Rajono valdžia negali (ir neprivalo) auklėti suaugusių žmonių. Mes patys tarpusavyje turim pradėti apie tai kalbėtis. Mano vaikai jau suaugę, bet man nuoširdžiai gaila vaikų vasaros “ant bruko” šalia piktų suaugusiųjų, kuriems skauda širdį dėl netvarkingos aplinkos ir triukšmo. Antra vertus, jeigu vaikų tėvams yra nesvarbu, kokia aplinka šalia jų, tai iš kur vaikai gali žinoti, kad nevalia šiukšlinti ar laužyti medžių, gėlių. Taip ir sukasi užburtas ratas. Aš pavargau įtikinėti savo kaimynus, kad reikia nors kartą per metus susitvarkyti savo kiemą, todėl tvarkausi be kompanijos. Su vaikais draugauju ir gražiai bendrauju, todėl mano gėlynas “nuskriaudžiamas” retai. Kartais paprašau vaikų tėvų, kad sudrausmintų dėl netinkamo elgesio savo vaikus, bet tai labai nemaloni situacija. Kalnalaukyje buvo prieš kokius dešimtį metų įrengta žaidimų aikštelė, bet ją labai greitai nusiaubė ne kieno nors kito, bet kalnalaukiečių vaikai. Toks gyvenimas….

 15. Pritariu sako:

  atidžiai perskaičiau Ligitos straipsnį ir noriu pasidalinti savo įžvalgomis. Pati esu daugiabučio namo pirmininkė, tad galiu patvirtinti, kad iškeltos problemos tikrai egzistuoja. Dažnai į mane kreipiasi namo gyventojai skųsdamiesi vaikų paliktomis šiukšlėmis, nuskabytais gėlių krūmais, nulaužytomis medžių šakomis, sulaužytais suoliukais. Suprantu jų pyktį, juk jie patys savo rankomis kalė ir dažė tuos suoliukus, sodino medelius, ravi ir laisto gėlynus, renka šiukšles. O AR BESIPIKTINANTYS ŽAIDŽIANČIŲ IR SUDRAUSMINTŲ VAIKŲ TĖVAI NORS KARTĄ IŠĖJO APSTVARKYTI, AR JIE PAKLAUSIA SAVO VAIKŲ, KUR TIE IŠMEĖ ĮBRUKTĄ JIEMS IŠEINANT Į LAUKĄ ČIPSŲ, LEDŲ AR SALDAINIŲ MAIŠELĮ, TUŠČIĄ GĖRIMO BUTELIUKĄ? Kiek kartų teko stebėti tėvus, atvedusius vaikus į žaidimų aikšteles. Jie nepakelia jų vaiko išlukštentų saldainių popierėlių, mandarinų žievelių. Bet mielai ateina ir kitąkart į vėl sutvarkytą vietą. Negaliu nepritarti ir Ligitai. Vaikai turi turėti vietas žaidimams. Jomis Širvintose išties negalime didžiuotis. Net tos, kurias ir turime, ne visuomet džiugina. Pati ne kartą esu kreipusis į savivaldybę, kad “išskirtų” mūsų kiemų žaidimų aikštelei šiukšliadėžę, pakeistų smėlį dėžėje, nudažytų karstyklių stovus, pakeistų išklibusias ir vaikams pavojų keliančias šaligatvio plyteles. Atsakymas visuomet tas pats- nėra pinigų. Tad patys ir vežame tą smėlį, ir dažome tas karstykles ir renkame šiukšles, nors mūsų vaikai jau seniai užaugę.

Jūsų komentaras:


šeši × keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]