Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Mokyklų rūpesčiai – Tarybos narių rankose

Ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje buvo svarstomi du švietimo sistemos klausimai.

Širvintų “Atžalyno” progimnazija mokslo metus pradėjo be direktoriaus. Išėjus ilgametei mokyklos direktorei Helenai Vaicekauskienei, rugsėjį vaikus pasitiko laikinai direktoriaus pareigas einanti Daiva Klimienė. Kadangi išėjusiai direktorei mokykla turi išmokėti 6 mėnesių atlyginimo dydžio išeitinę kompensaciją, o tam mokykla pinigų neturi, balandžio mėnesio Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas išeitinę kompensaciją mokėti dalimis – kas mėnesį išmokėti po vieno atlyginimo dydžio kompensaciją. O tą laiką, kol bus išmokėta visa kompensacija, mokykla yra be pastovaus direktoriaus, nes antra tiek pinigų mokėti mokyklos naujam direktoriui, nėra.

Mokykla gražiai išlydėjusi direktorę ir kilniai priėmusi jos laukiančius sunkumus, niekada nesiskundė ir išlygų neprašė. Dirbama sklandžiai ir kryptingai. Palikdama mokyklą Helena Vaicekauskienė prašė išlaikyti mokyklos gerą dvasią, garbę ir orumą. Ir tai oriai vykdoma.

Tarybos posėdyje svarstytas projektas – paprastas – įgalioti Administracijos direktorę skelbti konkursą naujam direktoriui. Tačiau Tarybos narių pasisakymai atskleidė visos Lietuvos švietimo sistemos aštrių kampų. Lietuvoje gyventojų mažėja, tai ypatingai jaučia mažesnių savivaldybių gyventojai. Čia mokyklos nuolat ieško būdų išgyventi ir išlaikyti esamą tinklą.

Tarybos posėdyje nuskambėjo pasiūlymas: Vytas Šimonėlis retoriškai paklausė – jei mokykla sako, kad išsivers be direktoriaus, kol nėra pinigų jo atlyginimui, tai gal galėtų ir būti be jo?

IMG_4688

Širvintų rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininkas Kęstutis Pakalnis.

Apie rimtas reformas jau ne pirmą kartą prabyla ir Širvintų rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininkas Kęstutis Pakalnis. Tiesa, svarstant “Atžalyno” progimnazijos direktoriaus klausimą, jis iškėlė ir kitą opią problemą – biudžete turėtų būti numatyta pinigų ir tokiems atvejams, kaip tarkim išeitinių kompensacijų mokėjimas. Tačiau pradėjus svarstyti kitą klausimą – dėl Barskūnų mokyklos klasių komplekto sumažinimo, Kęstutis Pakalnis prakalbo apie esmines problemas – “ir vėl grįžtame prie to paties. Jau praeitame Tarybos posėdyje sakiau – dabar kas mėnesį tampysim visas mokyklas iš eilės. Reikia spręsti situaciją iš esmės ir vieną kartą”. Po posėdžio paklaustas, kokia jo, kaip Tarybos nario, švietimo komiteto pirmininko, pozicija, K. Pakalnis atsakė: “Mes užsiimame nesąmonėmis. Vėl kankinam tas mokyklas, manipuliuojam jų galiomis ir sprendimais. Prieš mėnesį sujungėm klases Bagaslaviškyje, motyvuodami, kad visoms mokykloms turi būti vienodos sąlygos, o po mėnesio kitoje mokykloje paliekam nesujungtas. Ir esmė net ne tame, kad jungti jas ar ne jungti – čia juokinga šachmatų dėlionė ir tiek. Nežinau, kaip sutaria su savimi Tarybos narys, kuris vieną kartą kelia ranką, kad jungti klases, kitą kartą, kitai mokyklai – kad nejungti. Kaip mes bekalbėtume ir kaip beimituotume sunkų darbą, dirbam ne tai, ką reikia – reikia sudėlioti švietimo strategiją, kad žinotume, kaip elgsimės ateinančius 5 metus – kaip elgsimės mes, Tarybos nariai, Švietimo skyriaus darbuotojai, mokyklų vadovai. Visų mokyklų vadovai turi žinoti tą strateginį planą ir jį įgyvendinti. Šiandien aš nematau nei švietimo strategijos, nei Tarybos darbo – kaip mes priimam sprendimus? Ar žiūrėdami naudos rajonui, ar remdamiesi asmeniškumais? Viena mokykla patinka, kita – ne? Vienoj mokykloj gali vaikai sėdėti sujungtoje klasėje, kitoje – negali? Jei būtų kalbama apie rimtą strateginį planą, balsuočiau už jį, net jei jis mums visiems būtų skaudus. Tačiau šiuo atveju, kai savo sprendimais mes nesprendžiame problemos iš esmės, o užsiimame mokyklų ir ten dirbančiųjų kankinimu, aš balsuoju taip, kaip palankiau yra mokyklai. Ir nesvarbu, ar tai būtų Bagaslaviškio, ar Barskūnų, ar Zibalų mokykla. Jų visų likimas turi būti išspręstas kompetetingai ir profesionaliai”.

***

Apie situaciją Barskūnų mokykloje: išvykus 2 vaikams iš mokyklos, atsirado galimybė sujungti dvi klases. Anot Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Reginos Jagminienės, mokykla pati inicijavo šį sprendimą. Tačiau balsų dauguma, sprendimas sujungti klases priimtas nebuvo.

Krašto naujienos primena, kad praeitame Tarybos posėdyje ir po jo šauktame neeiliniame Tarybos posėdyje Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos direktorius Pranas Kamienas prašė nejungti dviejų mokykloje esančių klasių. Tačiau nepaisant ilgų diskusijų, prašymo motyvavimo tuo, kad mokykla papildomų lėšų neprašys, balsų dauguma klasės buvo sujungtos.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. Jo sako:

  Va toks meras turi but kaip Pakalnis

 2. taip sako:

  teisingai nelaimejai konkurso ,tai kokia kompensacija moketi ,oi kokie mes turtingi,neisrinko i seima irgi keliauk be kompensacijos.

 3. vorai, sako:

  jūs visiškai teisus, tačiau ne rajono čia reikalai. o kai tokie įstatymai, durnu visišku reikia būt, kad nesinaudot. pradėkim nuo seimūnų – jie čia viską sprendžia. o kai esi paprastas mokyklos direktorius, priklauso kompensacija ir imi. aš imčiau.

 4. Oi sako:

  Labai prastai svietimo skyrius dirba

 5. voras sako:

  Žmogus savo noru išėjo į pensiją. Kokia gali būti kompensacija? Juk ne etatų mažinimas! Arba vėl. Poliklinikos vadovė priimama 5metams. Baigiasi kadencija, moka išeitinę, o kitą dieną ji vėl “perrenkama” į tą pačią vietą. Kur logika? Terminuota darbo sutartis, įšėjimas į pensiją yra žinoma nuo pat pradžių. Už ką mokėt kompensaciją? Seime tas pats. Išrinko juos ribotam laikui, tai prilygsta terminuotai darbo sutarčiai. Ir jokių išeitinių!

Jūsų komentaras:


keturi + šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]