Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintose pradedamas šildymo sezonas

sirvintu_siluma

Neringa Tuškevičienė

Jau rytoj grįžę po darbų namo dauguma širvintiškių vos atvėrę savo butų duris pajus malonią šilumą – mieste pradedamas šildymas. Apie šildymo džiaugsmus ir rūpesčius kalbamės su UAB „Širvintų šiluma“ direktoriumi Sigitu Jozoniu:

-         Nuo kada Širvintose bus pradėtas naujasis šildymo sezonas?

-         Galiu miestelėnus nudžiuginti, jau rytoj įjungsime šildymą visose Širvintose. Šiandien buvo pasirašytas administracijos direktoriaus potvarkis įjungti mieste šildymą. Iš pat ryto laiptinėse pakabinome gyventojams pranešimus. Didelių gedimų įjungus šildymą neturėtų būti, kadangi neseniai pakeistos šilumos trasos. Tačiau mažų nesklandumų tikimės: pasitaiko, kad kai kurie gyventojai nebūna nuorinę radiatorių, tad jų butuose dar kurį laiką gali būti šalta. Tačiau ne vėliau kaip per tris dienas atliksime paleidimo derinimo darbus ir šildysime visus butus.

-         Sakote, kad rytoj įjungsite šildymą visiems. O kaip mokyklų pirmenybė?

-         Paprastai pradedame šildyti darželius, mokyklas, ligoninę, o vėliau ir butus. Šiemet bus kiek kitaip. Matote, jau penkias dienas vidutinė oro temperaūra yra žemesnė kaip +10, tad per dieną šildymą įjungsime visiems.

-         O ką daryti gyventojams, kurie dar nenori, kad būtų įjungtas šildymas? Juk tai ne pati pigiausia paslauga.

-         Pagal naujas šilumos tiekimo taisykles, jei 50 proc. ir dar vienas to paties namo gyventojas nesutinka, kad būtų pradėtas šildymas ir kreipiasi su raštišku prašymu atidėti šildymo pradžią, tokiame name šildymo sezono nepradedame. Gyventojai dar rytoj iki pietų gali su tokiu prašymu krieptis į mus. Tik atkreipiu dėmesį, kad šiuo atveju skolininkų balsai negalioja. Tokį prašymą gali pateikti tik neturintys skolų gyventojai. Manome, kad gerai, jog gyventojai gali patys pasirinkti ir nuspręsti. Juk jie moka, tad ir paskutinis žodis yra jų.

Bet noriu priminti, kad yra higienos reikalavimai ir mes jų privalome laikytis. Šiaurinėje namo pusėje arba pirmame aukšte gyvenantys gyventojai neturi šalti.

-         Ar daug sutaupo tokių namų ir butų gyventojai?

-         Sutaupoma minimaliai. Yra toks dalykas, kurio gyventojai neįvertina. Kai namas smarkiai atšąla, jam sušildyti reikia daugiau energijos. Jei prasidės lietūs – tuose namuose dar ir gerokai drėgna bus. Be to, gyventojai atsisako ir komforto. Tačiau tai tik jų teisė rinktis, ar norės namuose dėvėti marškinėlius trumpomis rankovėmis, ar megztinius. Kaip jiems atrodo geriau, taip ir nutaria elgtis. Tačiau galiu pasakyti iš savo patirties, kad pernai buvo, jog namas dviem savaitėm vėliau įsijungė šildymą, o mokėjo labai nežymiai mažiau už tuos, kurie tas dvi savaites jaukiai šildėsi. Ir dar nutiko taip, kad jų butuose įsimetė pelėsis. Bet, kiekvienas sprendžia, kaip jam patogiau.

-         Labiausiai rūpimas miesto gyventojams klausimas, kokios bus naujojo šildymo sezono kainos?

-         Kol kas kainos bus tos pačios, kaip ir senuoju sezonu. Kadangi šildymo kainos tvirtinamos kalendoriniams metams; nuo sausio 1 iki gruodžio 31 d, tai kaina kol kas lieka nepakitusi – 20-21 ct/kwh su PVM. Kaip bus naujais metais – dar kalbėti anksti. Jau kelerius metus mūsų rajonas yra vienas iš penkių mažiausią šildymo kainą turinčių rajonų: Ignalinos, Utenos, Varėnos ir Molėtų.

-         Šilumos kainos mūsų rajone vienos mažiausių Lietuvoje. Gal „Širvintų šiluma“ naująjį šildymo sezoną pradeda be skolų?

-         Skolininkų gyventojų 4-5 metus skolos neauga. Per vasarą pareigingi gyventojai skolas sumažino 300 000 Lt ir dar jiems liko 800 000 Lt. Kur kas prasčiau yra su įmonėmis. Labai prastai moka Ligoninė, Sporto mokykla, Laisvalaikio centras I. Vnukovienės ĮI. Tačiau piktybiškų klientų neturime. Visi daugiau ar mažiau juda. Pastaraisiais metais pagerėjo pragyvenimas, žmonės pradėjo daugiau uždirbti, tad dauguma savo skolas susimokėjo.

Žinoma, mums tai nėra patogu. Juk tai įmonės įšaldyti pinigai. Bet šiuo metu kitos išeities nėra.

-         Ar „Širvintų šiluma“ jau pasiruošusi naujam šildymo sezonui?

-         Taip, mes visiškai pasirengę. Kuro turime pakankamai, galiu pažadėti, kad žiemą gyventojai nešals. Pagrindinis kuras, kuriuo kūrensime – kapotinė medžio drožlė. Ji sudaro 99 proc. viso mūsų naudojamo kuro. Dujas naudojame tik išimtinais atvejais, kai labai labai šalta arba, kai reikia katilą atvėsinti. Dėl to šildymo kaštai yra perpus pigesni, nei būtų šildant dujomis.

-         Ar patys gyventojai gali ką nors padaryti, kad šildymas nebūtų toks brangus?

-         Vienas geriausių būdų sutaupyti šilumos sąskaita – pasirūpinti sandariais langais ir durimis. Tai sutaupo apie 15 proc. šilumos bute. Kitas būdas – apšiltinti pastatą. Šį projektą remia ir savivaldybės. Vilniuje renovuotų namų butuose energijos šilumai suvartojama perpus mažiau, tad ir mokesčiai kur kas mažesni.

Šiluma savo butuose privalome rūpintis kiekvienas. Nereikėtų užmiršti ir laiptinės. Dauguma daugiabučių gyventojų laukia, kol laiptinės langų ir durų sandarumu pasirūpins kiti, o tuo metu jų butuose šiluma nepakankama.

-          Dėkojame už pokalbį ir linkime sklandaus šildymo sezono.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. autorė sako:

    Patarčiau skambinti į Širvintų šilumą. Jų darbas sutvarkyti. Jei nepadės, praneškite mums.

  2. birute sako:

    kad nepajutom jokios malonios silumos,gyvenu Janonio 16,radiatoriai kai bobutes viena vieta

Jūsų komentaras:


keturi − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]