Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tarybos posėdžiuose spręstas Bagaslaviškio I. Šeiniaus pagrindinės mokyklos šių mokslo metų likimas

Bagaslaviškio I. Šeiniaus pagrindinės mokyklos bendruomenė rugsėjį pasitiko neramiai. Paskutiniame Tarybos posėdyje nebuvo priimti nei palankūs, nei nepalankūs sprendimai dėl mokyklos septintokų, aštuntokų ir devintokų.

Dilema iškilo dėl mokykloje besimokančių trijų devintokų. Esant tokiam mažam moksleivių skaičių galima būtų neformuoti klasės, o moksleivius pavėžėti į kitą mokyklą. Tačiau mokykla labai nori išsaugoti mokiniams klasę.

Mokyklos direktorius P. Kamienas Švietimo skyriui ir Rajono tarybos nariams pristatė planą, pagal kurį mokykla norėtų mokslo  metus dirbti su tokiais klasių komplektais, kokie jie yra, nejungiant ir nenaikinant klasių. Kad nereikėtų mokyklai skirti papildomai lėšų, mokykla sutinka perskirstyti darbuotojų krūvius taip, kad nereikėtų atleisti žmonių, tačiau būtų sutaupyta klasių išlaikymui. Mokykla atsisako direktoriaus pavaduotojo, bibliotekos, dalies mokymo priemonėms įsigyti skirtų lėšų (ką, direktoriaus teigimu, leidžia įstatymas), taupys ir nemokamomis atostogomis.

Švietimo skyriaus darbuotojos siūlo mokyklai sujungti šeštą ir septintą klases, tokiu atveju galima būtų išsaugoti devintokus. Tačiau mokykla jungti klasių nesutinka, argumentuodama, kad jose mokosi itin silpni moksleiviai ir jiems reikia ypatingo pedagogų dėmesio. Be to, anot mokyklos direktoriaus P. Kamieno, tai išlikimo klausimas – pradėjus jungti ar uždaryti klases anksčiau ar vėliau neišvengiamai ateina galas pačiai mokyklai.

Tarybos posėdyje buvo išsakyta įvairių nuomonių, diskutuota, užduota daug klausimų Švietimo skyriaus darbuotojoms, mokyklos direktoriui, Savivaldybės finansų skyriui. Mokykla papildomų lėšų neprašo, tačiau privaloma laikytis vyriausybės nurodymų, ir jei formuojamos mažesnės nei rekomenduojamas mokinių vidurkis klasės, savivaldybė turi papildomai mokyklai skirti lėšų, kurių trūksta iki to vidurkio.

Mokyklos direktorius kreipėsi į Tarybos narius ir prašė leisti šiuos mokslo metus mokyklai pamėginti dirbti pagal jos parengtą planą ir balsuoti už mokyklai ir visai Bagaslaviškio bendruomenei palankų sprendimą. Kviečiame žiūrėti video įrašą:

Tačiau Tarybos posėdžio metu nebuvo priimtas joks sprendimas. Tarybos nariai balsavo prieš siūlomus variantus.

Šiandien, rugsėjo 4 dieną, sušauktas neeilinis Tarybos posėdis, kurio metų buvo sprendžiamas tolimesnis Bagaslaviškio I. Šeiniaus pagrindinės mokyklos šių mokslo metų likimas.

Posėdžio metu Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė pristatė sprendimo projektą. Vyr.specialistė Giedrė Vaičiūnienė išsamiai pristatė situacijos analizę su išvadomis. Buvo pateikti įvairūs rodikliai, skaičiai, mokinių skaičiaus, finansiniai visų rajono kaimo mokyklų palyginimai.

Pasisakė Tarybos nariai – Remigijus Bonikatas, dirbantis Bagaslaviškio I. Šeiniaus pagrindinėje mokykloje, išsakė nuomonę, kad šiai mokyklai keliami išskirtinai nepalankūs reikalavimai.

Tarybos narys Kęstutis Pakalnis pripažino, kad Švietimo skyriaus situacijos pristatymas yra teisingas, tačiau esmė yra ne ten, kur jos ieškoma – švietimo sistemai reikia esminių struktūrinių pertvarkų. Turi būti aiški strategija, mokyklos paverčiamos skyriais, jungiamos prie didesnių mokyklų.

Abiejų tarybos posėdžių metu daug kalbėta apie finansavimą, moksleivio krepšelio sandarą ir skirstymą. Mokyklos tiesiogiai gauna 94 procentus joms paskaičiuoto moksleivio krepšelio. Likusius 6 procentus gauna savivaldybė ir atsižvelgdama į esamą situaciją, turi paskirstyti mokykloms. Mūsų rajone tai virš 300 tūkstančių litų. Jie turi būti paskirstyti remiantis tam tikrais kriterijais. Tačiau vienas iš pirmumo teisę turinčių kriterijų – būtent mažųjų mokyklų, kurių klasėse mokosi mažiau moksleivių, nei yra numatytas klasių vidurkis, trūkstamos sumos padengimui. Taip metai iš metų pirmiausia dalis tų 6 procentų paskirstoma mažosioms mokykloms ir tik tada išdalinama visoms likusioms. Tokiu būdu didžiosios mokyklos niekada negauna 100 procentų joms paskaičiuotų moksleivio krepšelio lėšų.

2013 metais bendru sutarimu buvo nuspręsta organizuoti 6 procentų paskirstymą taip, kaip jis priklausytų pagal kiekvienos mokyklos moksleivių skaičių. Tai yra, kad atitektų mokykloms “šeimininkėms”. Tačiau būtina sąlyga – visos mokyklos turi taip susiorganizuoti moksleivių klasių komplektus, kad moksleivių vidurkis jose nebūtų mažesnis nei rekomenduojamas. Tokiu atveju nebelieka prievolės papildomai finansuoti mažas klases ir 6 procentus galima išdalinti visoms mokykloms vienodu principu.

Tačiau Švietimo ir sporto skyriaus darbuotojų teigimu, jei Bagaslaviškio I. Šeiniaus pagrindinėje mokykloje būtų formuojamos klasės taip, kaip pageidauja mokykla, jiems trūktų beveik 62 tūkstančių litų.

Bagaslaviškio mokyklos direktorius pateikė skaičiavimus, įrodančius, kad mokykla galės išsilaikyti ir pareiškė, kad neprašo jokių papildomų pinigų. Direktorius teigė, kad kitų mokyklų vadovams ir darbuotojams buvo formuojama nuomonė, jog tai dėl Bagaslaviškio mokyklos miesto mokyklos negalės dalintis 6 procentų moksleivio krepšelio lėšų taip, kaip buvo sutarta. Todėl jis pateikė informaciją, kad ne tik Bagaslaviškio mokyklai, tačiau ir kitoms mokykloms reikės papildomo finansavimo. 

Tarybos metu pasisakė kitų rajono mokyklų vadovai. Buvo išsakyta daug nuomonių ir argumentų.

Po dviejų su virš valandų situacijos studijos ir analizės buvo priimtas sprendimas, kurį siūlė Švietimo ir sporto skyrius – sujungti mokykloje 7 ir 8 klases, o devintokus palikti klasėje tris.

Krašto naujienų informacija

Jei norite išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu ar papildyti pateiktą informaciją išsamesne, prašome skambinti redakcijos telefonu 8 600 24024 arba rašyti [email protected] Visos nuomonės ir informacijos papildymas bus publikuojami.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

  1. tik sako:

    jau neverkit, gyvenimas yra toks, nieko nėra amžino. nebebus tų laikų, kai mokyklų buvo tiek, kiek norinčių mokyto mokytojų, kurie savo troboje palei pečių įkurdavo mokyklą. viskas keičiasi. geriau kurkit bendruomenę, atidrykit bevruomenės namus ir kelkit kaimą tiesiogiai, o vaikai tegul pasisemia tikros civilizacijos normaliose mokyklose

  2. *** sako:

    Kaimą naikina patys kaimiečiai. kur jūsų vaikai, aūūūū, padėkite mokyklai išlikti!

  3. mama sako:

    Va taip ir naikinamas kaimas.

Jūsų komentaras:


+ vienas = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]