Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Avižonių bendruomenės namai atidaryti!

Apie žmonijos bandymus kurti laimę prirašyta nemažai veikalų, vis mėginama sukurti universalią laimės formulę. Tačiau bėga šimtmečiai, net tūkstantmečiai, keičiasi žmogus ir jo aplinka, kinta poreikio bendrauti apraiškos, tobulėja technologijos, žmogui vis lengviau išgyventi vienam, tačiau vienas dalykas nekinta – žmogui reikia žmogaus. Tad artimesnės už bendruomeniškumą laimės formulės, greičiausiai, jau ir nebus. Net jei būti kartu ir sugyventi kartais labai sunku, net jei būdami draugėje žmonės patiria įvairiausių išbandymų, žmonės buriasi, ieško bendros veiklos, bendrų tikslų ir būna kartu. Anot psichologo klasiko Abrahamo Maslow, priklausymas grupei – vienas iš esminių žmogaus poreikių, kurio nepatenkinęs jis jaučiasi nesaugus, pasimetęs, jam sunku suvokti, kas jis yra.

Tad kuriasi įvairios bendruomenės, klubai, ratai, buriasi draugėn šeimos, kaimynai, ištisi kaimai statomi bendruomeniškumui puoselėti. Kur tik žmogus aktyvesnis, daugiau charizmos turintis, veiklus ir iniciatyvus, žiūrėk aplink ne viena dešimtis žmonių sukasi.

Taip prieš kelerius metus susikūrė ir Avižonių krašto bendruomenė. Kai keli aktyvūs žmonės pagalvojo – reikia keisti kaimą, riekia budinti žmogų iš miego, reikia atkreipti dėmesį į kaime gyvenančius žmones ir jiems padėti. Juk kaimas nuo seno buvo visos Lietuvos lopšys, auginęs ir maitinęs net ir “kiečiausius” miestelėnus. Ir dabar taip pat – be kaimo ir jo juodo vargo, pasaulis neilgai tegyvuotų.

Už bendruomenės vairo stojo ir iki šiol vairą suka Vidmantas Mateika. O tai nėra paprasta. Ar bendruomenė gims, priklauso nuo idėjos aktualumo, ir nuo iniciatorių veržlumo, o ar ji gyvuos, ar išlaikys laiko išbandymus, priklauso nuo lyderių gebėjimo vesti būrį skirtingų žmonių, pripažįstant jų skirtumus ir gebant sujungti juos į bendrą tikslą. Tad įvertinimo būta abipusio – bendruomenės nariai dėkojo pirmininkui Vidmantui, o Vidmantas dėkojo bendruomenei – be komandos net pats stipriausias lyderis būtų bejėgis.

Be abejo, vesti lengviau, kai yra pagalbos ir galimybių. Tad bendruomenė rengia ir įgyvendina įvairius projektus. Didžiausias – bendruomenės namų atnaujinimas.

Senoji Kielių mokykla iš apšiurusio ir seno pastato virto jaukiais, gražiais, šiltais, patogiais bendruomenės namais. Vakar buvo minėtos šių namų įkurtuvės – atidarymo šventė.

Bendruomenės namus pašventino Širvintų parapijos dekanas Leonas Klimas. Kad būtų saugūs, kad juose santarvė ir šviesa gyventų. Simbolinę juostą perkirpo Avižonių krašto bendruomenės pirmininkas Vidmantas Mateika, Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, Administracijos direktorė Elena Davidavičienė, Širvintų VVG atstovė Rita Kacevičienė.

Susirinko daugybė svečių, prigužėjo bendruomenių iš aplinkinių Širvintų rajono kaimų – visi sveikino Avižonių krašto bendruomenę, muzikavo, linkėjo geriausios kloties ir santarvės. Na, o bendruomenės pirmininkas Vidmantas Mateika pakvietė visus, kas dar neturi kur burtis, šlietis į naujuosius bendruomenės namus – visiems vietos užteks!

Šventės vedėjos Dovilė ir Katryna pristatė bendruomenės veiklą, svarbiausius nuveiktus darbus, įgyvendintus projektus.

Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius pasveikino bendruomenę su didžiuliais nuveiktais darbais, padėkojo už puikiai suorganizuotą Puorių šventę ir įkvėptas iniciatyvos ir pozityvo, pažadėjo kitais metais, jei avižoniškiai vėl organizuos dainų šventę, prie jos prisidėti.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Elena Davidavičienė dainos žodžiais bendruomenei linkėjo pačių geriausių dalykų – kad santarvė lydėtų, pykčio nebūtų, energija neblėstų.

Bendruomenės narius sveikino kitos bendruomenės iš Motiejūnų, Kiauklių, Anciūnų, Vileikiškių, Širvintų miesto. Šventėje lankėsi ir geros kloties linkėjo TS – LKD Širvintų skyriaus bei Liberalų ir centro sąjungos Širvintų skyriaus atstovai.  Sveikinimą – padėką atsiuntė žemės ūkio viceministrė Živilė Pinskuvienė. Sveikino ir už bendradarbiavimą dėkojo ir Krašto naujienos.

Bendruomenė padėkojo savo rėmėjams – UAB “4BIK” (parėmusiai granulėmis) ir Dariui Janukaičiui (parėmusiam avižomis) už kurą katilui – bendruomenės namuose buvo išties šilta! Į klausimą, “kaip tai – kūrenam grūdais???”, Vidmantas atsakė, kad avižos kur kas geresnis kuras už malkas. Medžiui užaugti reikia daugybės metų, o avižai – užtenka 3 mėnesių.

Nijolei ir Algirdui Didžiokams dėkota už žvyrą, kuriuo nužvyruotas įvažiavimas į bendruomenės namus. Petras Kazlauskas geranoriškai parėmė piniginėmis lėšomis. Jonui Kajotai dėkota už puikią sriubą, virtą šventės metu. Bendruomenės pirmininkui Vidmantui Mateikai įteikta padėka ir kaip UAB “VM statyba” vadovui – nuolatiniam bendruomenės rėmėjui.

Išdidžiai susirinkusiems buvo pristatytos ir Kielių mokykloje mokytojavusios mokytojos: Loreta Miliukienė, Stasė Žygienė ir Daiva Mažeikienė.

Šventėje koncertavo Motiejūnų kaimo kapela, vokaliniai ansambliai iš Kielių ir Vileikiškių, Avižonių krašto bendruomenės kapela, bei širvintiškių numylėtiniu tapęs dainininkas, į Lietuvą atvykęs gyventi iš Ukrainos, Andrejus. Keletą dainų dovanojo puikaus balso savininkė, pelniusi daugybę susižavėjimo aplodismentų – Violeta.

***

Pabaigai, keletas minčių apie bendruomeniškumą:

Bendruomeniškumas lydi žmogų nuo pat jo atsiradimo žemėje pradžios. O ten, kur vyrauja pernelyg individualistinės nuostatos, netrunka suvešėti nusikalstamas abejingumas, atjautos artimui stoka, anonimiškumas ar nenoras prisiimti atsakomybę

Beje, bendruomeniškumas – užkrečiamas. Tad linkime kiekvienam surasti sau artimą bendraminčių ratą ir gyventi pilnavertį gyvenimą!

 Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

13 Komentarai (-ų)

 1. sernas sako:

  >ej

  Turbut jam jau neapsim0pka buti draugu. Gi zinai kas per zmogus esa.

 2. ėj sako:

  o ko ponas Astikas į šventę neatėjo, ar į kadrą nepapuolė? juk toks bendruomenės draugas buvo

 3. Merui sako:

  gėda, jei prieš balsavo. su tokiu požiūriu Didžiasaliu jums vadovaut

 4. Merui sako:

  Juk pries bendruomenes namus balsavai!

 5. to MES sako:

  gerai ten, kur mūsų nėra. buvo ir Avižonyse visko.ir pakenkt norėjo, ir supriešint. kaip ir visur. bet vadas geras sutvarkė viską

 6. Anonimas sako:

  cool grazu

 7. bronius ir vanda sako:

  . Labai grazu

 8. gene sako:

  saunoliai valio

 9. Asta sako:

  Dar kartą sveikinu.

 10. Mes sako:

  Jie saunus,todel,kad visi dirba kartu,vieni kitiems per galvas nelipa ir tiksla bendra turi,o neziuri kaip, kam koja pakisti,apjuodinti,sumenkinti.Gerai,kad neturi savo bendruomeneje grioveju,deje kitur ju labai daug-pavyduoliu,intrigantu,zmoniu be morales ir vertybiu.

 11. as sako:

  cool bendruomenė! O Vidma maladec, daugiau tokių, rajonas klestėtų!

 12. Labai sako:

  Labai geras renginys , saunuolis Vidma!!!

 13. Na sako:

  Ziuriu daug politiku buvo

Jūsų komentaras:


aštuoni − = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]