Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Dvylikametės mergaitės iš Lapelių kaimo drama: Airijoje prarado mamą, bet atrado naują šeimą

JUSTINAS ŠULIOKAS | 15min.lt

Pagalbos prašymas Airijos lietuvių bendruomenės „Facebook“ paskyroje paskelbtas sekmadienį. Foto: 15min.lt

Pagalbos prašymas Airijos lietuvių bendruomenės „Facebook“ paskyroje
paskelbtas sekmadienį.
 
Airijos lietuvių bendruomenę ir sukrėtė, ir suvienijo į šią šalį atvykusią moterį bei jos dukrą ištikusi nelaimė. 51 metų Valeriją Gilienę Airijoje ištiko staigi mirtis, o jos dvylikametė dukra svetimoje šalyje liko visiškai viena. Tačiau mergaitė į Lietuvą negrįš – ją pasiryžusi auginti jos motinos draugė, o mirusioji bus palaidota iš bendruomenės narių surinktų aukų.

Airijos lietuvių bendruomenė savo „Facebook“ paskyroje sekmadienį paskelbė pagalbos prašymą – pasisvečiuoti į Golvėjaus miestą atvykusią Valeriją Gilienę ištiko infarktas ir ją lydėjusi dvylikametė dukra liko visiškai viena.

Mirė miegodama

Airijos lietuvių bendruomenės Dubline pirmininkė Rasa Raižienė, kuri ir išplatino prašymą paaukoti pinigų, sako apie įvykį sužinojusi iš savo draugės advokatės.

Nuotr. iš Airijos lietuvių bendruomenės interneto tinklalapio/Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Rasa Raižienė
  Nuotr. iš Airijos lietuvių
bendruomenės interneto
tinklalapio
/Airijos lietuvių bendruomenės
pirmininkė Rasa Raižienė

Valerija Gilienė su dukrele į Airiją atvyko savaitei atostogų, aplankyti čia gyvenančios draugės Elenos Valentienės. Ji atskrido antradienio vakarą, o kitą naktį miegodama moteris mirė. Pasak E.Valentienės, mirties priežastis – širdies smūgis.

Ji sako, kad Airijoje V.Gilienė neketino likti, nes dukrai reikėjo grįžti į mokyklą, nors giminaičių Lietuvoje beveik nebeturėjo.

51 metų V.Gilienė gyveno Širvintų rajone Lapelių kaime. Pasak draugės, ji yra buvusi Kultūros namų darbuotoja, tačiau pastaruoju metu nedirbo, nes turėjo invalidumą. Moteris sirgo vėžiu.

Mergaitė į Lietuvą negrįš

„Mes su ja buvome labai artimos draugės, – 15min.lt pasakojo E.Valentienė. – Jau seniai esame kalbėję: Jei tu, Vale, pirma numirsi, aš tikrai tavo dukrelę priimsiu. Pati turiu tris savus vaikus – tai ar keturi, ar penki, nėra didelių problemų.“

E.Valentienė savo pažadą ketina tesėti – ji jau bendrauja su Airijos ir Lietuvos vaikų teisių apsaugos tarnybomis, kad galėtų apsiimti globoti draugės dukrą. Dvylikametė neketina grįžti į Lietuvą.

„Mergaitė labai mane myli, jos pirmieji žodžiai, sužinojus apie mamos mirtį, buvo: Teta Elenute, tik neišvežkit manęs į Lietuvą, labai labai prašau“, – sakė E.Valentienė.

„Mergaitė labai mane myli, jos pirmieji žodžiai, sužinojus apie mamos mirtį, buvo: Teta Elenute, tik neišvežkit manęs į Lietuvą, labai labai prašau“, – sako E.Valentienė.

Pasak jos, mergaitė yra labai susidraugavusi su jos vaikais, o Lietuvoje ja nebūtų kam pasirūpinti – V.Gilienė ją augino viena, o kitų giminaičių beveik nelikę.

Taip pat ir velionė į tėvynę negrįš – ji bus palaidota Airijoje E.Valentienės lėšomis.

Bendruomenė itin daug padėjo

Moteris sako, kad iš pradžių galvojo, jog teks imti didelę paskolą draugės laidotuvėms, tačiau į pagalbą atėjo Airijos lietuvių bendruomenė, noriai atsiliepusi į prašymą paremti finansiškai. E.Valentienė vis vien planuoja imti paskolą, tačiau daug mažesnę, nei tikėjosi iš pradžių.

„Būtinai parašykite, kad ypač noriu padėkoti Stellai Williams ir Rasai Raižienei,– 15min.lt prašė E.Valentienė. – Jos organizavo lėšų rinkimą.“

Airijos lietuvių bendruomenės Dublino skyriaus pirmininkė R.Raižienė pasakoja, kad sekmadienį kunigo Egidijaus Arnašiaus už velionę laikytų šventų mišių metu parapijiečiai taip pat noriai aukojo laidotuvėms.

„Dėkoju visiems už pagalbą, taip pat ir moralinę“, – sako E.Valentienė, pridurdama, kad Lietuvos ambasada į jos pagalbos prašymą reagavo daug šalčiau. Jai buvo pranešta, kad finansinės paramos ambasada neteikia, pasiūlyti gali tik juridinę konsultaciją.

„Bet man jau 8 valandą ryto Airija visą juridinę informaciją suteikė. Paskambinus pagalbos telefonu, atvažiavo dvi greitosios, kunigas namuose paskutinį patepimą suteikė – labai gerai žmonės dirba“, – E.Valentienė gyrė Airijos pagalbos tarnybas.

Ministeriją apie mirtį žino, o apie dukrą – ne

Užsienio reikalų ministerija 15min.lt patvirtino, kad „Lietuvos ambasada Airijoje yra informuota apie jūsų minimos Lietuvos pilietės (Valerijos Gilienės, – 15min.lt) mirtį Airijoje Galway grafystėje.“ Vis dėlto ambasada dar nėra gavusi oficialios informacijos iš vietos tarnybų, kokia moters mirties priežastis ir kad kartu su ja į šalį buvo atvykusi nepilnametė dukra.

„Tuo atveju, kai užsienio valstybėje mirus (žuvus) asmeniui, nepilnametis asmuo lieka be priežiūros arba globos, juo pasirūpina Airijos vaiko teisių apsaugos institucijos, kurios susisiekia su vaiko kilmės valstybės atitinkamomis institucijomis ir derina tolimesnius vaiko globos ir rūpybos klausimus“, – teigiama ministerijos laiške.

15 min.logo


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. Žiežula sako:

  Neskaičiuokime svetimų nuodėmių . Kiekvienam jų pakanka. Geriau pasidžiaukime, kad yra žmogus, priglaudęs vaiką. Jei taip kiekvienas pasielgtų, vaikų namų nereikėtų.

 2. as sako:

  Ir kas cia per susimetus??? Gyvena kaip ir dauguma seimu. Svarbu kartu. O koks skirtumas susituokusi ar ne.

 3. as sako:

  tevas, kuris net nepamena turbut jos vardo, brolis-su nekokia reputacija, kuris pastoviai smurtaudavo pries mama ir sedejes. Sesuo tik belikusi, kuri vos ne vos pati gala su galu suduria.

 4. *** sako:

  Brolį -kuris kaleime sėdį, seserį-kuri gyvena susimetus ir pati vaiką turi, tėvą-kuris jos neaugino ir neaišku kur randasi……………..

 5. nu sako:

  nieko sau… tai kas čia per povandeniniai rifai??? Vėl peštynės dėl vaiko bus????

 6. KEPALAS sako:

  Tikrai baisi nelaime, bet mergaite nera vieniša.JI TURI SUAUGUSIA SESERĮ, TĖVĄ, DVI TETAS, BROLĮ.

Jūsų komentaras:


+ aštuoni = vienuolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]