Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Mano aistra – motociklai

Neringa Tuškevičienė
Nuotraukos iš asmeninio Arnoldo albumo

Vaikystėje berniukus lyg magnetas traukia technika ir žygiai. Jie lyg pakerėti gali valandų valandas apžiūrinėti transporto priemones, įrankius – viską, kas burzgia ir juda. Taip nutiko ir Kernavėje gimusiam bei augusiam Arnoldui Jastremskui. Apie vaikystės svajones ir didelių berniukų žaisliukus šį vakarą ir kalbamės su Arnoldu:

-          Kada ir kaip nutiko, kad pamilai plieninį žirgą – motociklą?

-          Motociklus mėgau jau nuo vaikystės. Stebėdavau kaip jais važinėja kaimynai ir draugai. Sakiau, kad kai užaugsiu ir aš važiuosiu.

-          Spėju, kad pirmasis motociklas buvo dar paauglystėje?

-          Vairuoju motociklą dar nesenai, tai trečias mano sezonas. Man dabar yra 23 metai, pradėjau 20-ies. Vaikystėje važinėdavau mopedais ir motoroleriais Pirmasis mano motociklas buvo Enduro klasės. Enduro klasė yra skirta važiuoti bekele – ten, kur net žmogui sunku įžengti (paslaptingai šypsosi – N.T.) Tad pradėjau nuo Yamaha XT 600 Z Tenere.

-          Kaip pirkai pirmąjį motociklą?

-          Porą vakarų „pasėdėjau internete“ ir jau važiavau apžiūrėti. Šiaip, šitą motociklą atradau net nenorėdamas jo. Tačiau nusipirkęs tikrai nenusivyliau. Kaip ir darbinis arklys – turintis gerą ištvermę ir pravažumą – šis motociklas man tarnavo metus.

-          Ar tėvai prisidėjo prie pirmojo pirkinio? Juk jaunam žmogui, spėju, tai nemaža investicija? Kiek tokie žaisliukai kainuoja?

-          Motociklų kainos įvairios. Mano pasirenkamų motociklų kainos yra nuo 3 iki 6 tūkstančių. Kaina priklauso ir nuo to, kaip pavyksta nusiderėti perkant. Pinigus šiems žaisliukams užsidirbu pats. Tėvai nelabai patenkinti šiuo mano pomėgiu, bet su viskuo tenka susitaikyti (šypsosi – N.T.)

-          Minėjai, kad važiuodavai bekele. Koks jausmas brautis per purvynus, balas, krūmokšnius?

-          Su  motociklu spėjau patirti ir džiaugsmo ir ašarų, buvo ir avarijų, ir kritimų, ir gražių šuolių per tramplinus, gerų akimirkų trasoje. Kritimai buvo įvairūs. Kartą, kai pakilau tramplinu, apėmė toks keistas jausmas, lyg iš po kojų dingsta žemė… Tai net nesupratau, kas nutiko. Verčiausi nuo kalno dar matydamas kaip iš paskos mane vejasi motociklas. Ačiū Dievui, atsipirkau šalmo ir motociklo nubrozdinimais.

-          Oho! Tai tavo pomėgis yra labai pavojingas! Kas gelbėja nutikus nelaimei?

-           Važinėjamės visada dviese arba trise, nes vienam tai yra pavojinga. Juk nuvirtus ir susižeidus galima net ir neprisišaukti pagalbos, o tai gali blogai baigtis.

-          Kaip nutiko, kad bekeles iškeitei į miestą?

-          Praėjo metai, motociklas pradėjo gesti, o investuoti reikėjo nemažai, tad užsimaniau pereiti į kitą motociklų kategoriją, tai yra Street Bike – miestiniai motociklai. Tam įsigijau Suzuki SV 600N. Tai yra daug lengvesni ir manevringesni motociklai. Galiu pasakyti, kad šiais miestiniais motociklais važinėti yra dar pavojingiau, nes veiksmas vyksta mieste, užmiestyje, ten kur judrios gatvės. Bet tuo pačiu tai yra ir ekstrymas, kai turi galvoti ne tik apie save ir motociklą, bet turi stebėti kiekvienos kitos transporto priemonės vairuotojo veiksmus. Yra buvę ir įvairių situacijų, kai kažkas kelią užkerta arba važiuojant paskui automobilį, jo vairuotojas tuo metu sugalvoja papurkšti ant langų skysčio. Patikėkite, tuo pačiu gauni tokį dušą…

-          Kur randi bendraminčius? Ar jūs susibūrę į kokį nors klubą?

-          Save vadiname motomanais. Esame viena didelė šeima. Turime ir internetinį puslapį www.motomanai.lt, kuriame besidomintys šiuo sportu gali sužinoti viską. Važiuojame visur, kur galima ir negalima – po visą Lietuvą.

-          Esame įpratę matyti, kad motociklu važiuoja dviese – vaikinas ir jo mergina, tvirtai įsikibusi į jį. Ar turi tokią bendrakeleivę?

-           Šiais metais pradėjau mokyti važiuoti ir savo merginą Agnę. Nesitikėjau, bet jai sekasi puikiai. Neseniai nupirkau ir jai motociklą. Manau, kad jau kitą sezoną važiuosime po Lietuvą kartu. Pastebiu, kad kasmet motociklininkų vis daugėja. Manau, jų daugės ir daugės.

-          Ar esi patyręs rimtų traumų? Kaip jų saugaisi?

-          Stiprių traumų nesu turėjęs, tik keletą nubrozdinimų. Kaip sakoma, nėra blogo oro – yra tik bloga apranga. Tad daug dėmesio skiriu motociklininko aprangai.

-          O ar brangu išlaikyti tokį žaisliuką, ar brangus jo remontas?

-           Motociklus stengiuosi remontuotis pats. Dar kolegos kartais padeda. Savo transporto priemonę visada yra smagiau taisytis pačiam vakare, po gero pasivažinėjimo su draugais.

-          Kur važinėjate miesto motociklais?

-           Kaip jau minėjau, važinėjamės po visą Lietuvą. Bet kadangi pats esu kilęs iš Kernavės, tai labai patinka Širvintų rajono apylinkės.

-          Ar motociklai – vienintelė tavo aistra?

-          Neplanavau, bet motociklų sportas tapo mano aistra. Be motociklų dar mėgstu keliauti, domiuosi auto ir vandens sportu. Vasarą tenka išbandyti įvairiausius greitaeigius katerius ir savo jėgas ant vandens slidžių Nemune ir Kuršių mariose. Vienu žodžiu, mėgstu aktyvų laisvalaikį. Tik gaila, kad su kiekviena diena oras vis bjūra ir vėsta, tad neužilgo šiuos žaisliukus reikės palikti žiemos miegui.

-          Dėkoju už pokalbį ir linkiu saugaus kelio.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. civic sako:

    Nu mldc, tikiuos, kad situacija keliuos vis gerės ir vis daugiau žmonių rpadės naudotis šia puikia transporto priemone :)

Jūsų komentaras:


vienas + = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]