Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tylusis protestas – kultūrininkų apeliacija į orų atlyginimą

Pradėkim nuo eksperimento – į visagalio Googlo laukelį įveskime pavadinimą “Tylusis koncertas”. Tikriausiai tai vienintelė visuotinė akcija, apie kurią nerašė nei vienas didysis šalies portalas.

Dabar įveskime tarkime “Vienos pokylis” – apie jį rašė ir Delfi, ir 15min., ir balsas.lt.

Nenoriu lyginti šių dviejų renginių reikšmingumo ir svarbos, net pobūdis, tikslai visiškai skirtingi, tačiau išties keista. “Tylusis koncertas” vyko daugiau nei 50 savivaldybių, jo mastas gerokai viršijo visus “Vienos pokylius”, tačiau informacijos didžiuosiuose portaluose – nėra. Tiesa, vienur kitur anonsuose buvo pažymėta, kad tokia akcija vyks.

Neradau laisvai pasiekiamo kokio nors BNS ar ELTOS pranešimo šia tema (apart anonsų). Tačiau daug informacijos pateikia regioninė žiniasklaida.

***

Kaip jau buvo rašyta Krašto naujienose, “Tylųjį koncertą” spalio 1 dieną rengė Lietuvos kultūros centrų darbuotojai. Juos palaikė bibliotekininkai ir muziejininkai. Akcija pavyko – “Tylusis koncertas” įvyko daugiau nei 50 savivaldybių.

Jis vyko ir Širvintose. Koncerto metu ekranu slinko žodžiai:

“Kultūros centrai yra reikšmingi savivaldybių ir regionų kultūros politikos vystymo ir įgyvendinimo instrumentai, tenkina bendruomenės kultūrinius poreikius, vykdo kūrybinių industrijų plėtrą įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir kultūrinių poreikių žmonių grupėms, netiesiogiai sukuria iki 5% bendrojo šalies vidaus produkto. Nors visi šalies aukščiausi politikai ir valdžios atstovai tikina, kad kultūra yra prioritetinė šalies sritis, tačiau vis nesiryžta vykdyti savo įsipareigojimų ir pažadų bent iš dalies sutvarkyti kultūros darbuotojų atlyginimus. Per visą nepriklausomybės laikotarpį kultūros centrų darbuotojų vidutinis darbo užmokestis pakilo tik iki 3,5 %, kai tuo tarpu kitose sistemose pokytis sudaro net iki 90 %.

Nesikeičiant situacijai, kultūros darbuotojo vieta tampa nekonkurencinga, į šią sistemą nebeateina jauni žmonės. Tad jau greitai gali Lietuvoje nutilti ir chorai, ir orkestrai…

 Ši mūsų akcija – perspėjimas valdžiai, kuri negirdi mandagių ir nerėksmingų mūsų kalbų ir rezoliucijų.

Atsigaunant Lietuvos ekonomikai yra pats laikas ir realus pagrindas užtikrinti padorius kultūros darbuotojų atlyginimus. 

Kviečiame visuomenę solidarizuotis su kultūros darbuotojais, vykdantiems ne tik kultūrinę, bet ir edukacinę bei socialinę misiją.

AR NEIŠTUŠTĖS KULTŪROS CENTRŲ SCENOS?”

***

Širvintų kultūros centro darbuotojai po tyliojo koncerto pasakojo, kad labiausiai įkvepia vienybė – kai žinai, kad tai, ką jauti – bendra visiems.

Kultūros darbuotojai ekonominio pakilimo metu kilniai stebėjo, kaip auga kitų sričių biudžetininkų atlyginimai ir kantriai laukė savo eilės. Buvo jau net parengti visi dokumentai tiems atlyginimams pakelti, tačiau lyg perkūnas iš giedro dangaus, driokstelėjo krizė. Atlyginimai ne tik, kad nebuvo pakelti, jie, kaip ir visiems, buvo du kartus sumažinti. Tačiau visiems – nuo pakelto atlyginimo, o jiems – nuo ir taip buvusio menko.

Krizė po truputį tirpsta, atlyginimai atstatomi tai vieniems, tai kitiems. Kultūrininkai ir vėl gyvena laukime ir viltyje. Netgi buvo įsikibę į rimtus pažadus nuo 2014 metų sausio 1 dienos kilstelėti ir jų atlyginimus. Tačiau 2013 metams artėjant į pabaigą, suprato, kad tie pažadai gali būti palaidoti dar bent vieneriems metams. Kitų metų biudžetas formuojamas jau dabar. Ir jame nieko  naujo kultūrininkams nėra.

Taigi, kultūros darbuotojai ėmėsi veiksmų.

Širvintų kultūros centro direktorė Birutė Golubeva pateikė išsamią informaciją apie visus veiksmus – žingsnis po žingsnio, kokių ėmėsi Lietuvos kultūros centrų asociacija. Visa tai – žemiau straipsnyje. Apie tai, kodėl to reikia, direktorė pasakojo: “nebesinori kalbėti apie kultūros svarbą žmonėms, tačiau kultūros darbuotojo darbas visiškai nepatrauklus jaunimui. Sunku rasti norintį ir galintį dirbti šioje srityje. Ypač filialuose. Jaunas žmogus mieliau renkasi geriau apmokamą darbą ne pagal specialybę kur nors prekybos centre”. Direktorei pritaria kiti darbuotojai – “Juk kultūros darbuotojas pas mus – daug dirba, mažai gauna (pakilus minimaliam atlyginimui specialisto atlygis mažai besiskiria nuo tarkim, valytojo, atlygio), neturi išeiginių, užimti daugelis vakarų, o laukianti pensija – vargetos dalia…”

“Ar kokia nors reakcija į vykdomas akcijas ir piketus yra?” – klausiu susirinkusių Kultūros centro darbuotojų. Šiokia tokia – taip. Po piketo prie vyriausybės, gautas pažadas pakelti atlyginimus kultūros darbuotojams 1 proc. Tai yra 10 litų… 

Direktorė Birutė Golubeva įvertino ir Širvintų rajono mero palaikymą: “kreipėmės į Lietuvos savivaldybių (merų) asociaciją su prašymu mus palaikyti kovoje dėl atlyginimų. Jie išreiškė pritarimą. Ir mūsų meras Vincas Jasiukevičius pritarime pasirašė”.

Bekalbant apie problemas, kalba vis pasisukdavo apie kultūrą, renginius, kasdienį kultūrininko darbą. Klausydama jaukiai besišnekučiuojančių mūsų Kultūros centro darbuotojų, galvojau – kad vargu bau ar yra daugiau taip mylinčių ir vertinančių savo darbą žmonių, kurie turėtų tiek noro dirbti, nors jų darbas vertinamas gana menkai. “Tiek ir tevertinama kultūra mūsų valdžioje”, – ne kartą išsprūdo pokalbio metu. “Juk kultūrą laiko tik projektai ir rėmėjai…” Deja, nei vieni, nei kiti atlyginimų nemoka, jų lėšos – mums, kultūros vartotojams. Net ir nesusimąstome niekada, kad tai, ką turime panosėje – tik didelio entuziazmo ir noro išlaikyti bent kokį kultūros lygį, dėka.

“Tylusis koncertas” Širvintose:

***

Šiek tiek oficialios informacijos apie Kultūros centrų veiklą ir kovą. 

Informaciją pateikė Širvintų kultūros centro direktorė Birutė Golubeva.

2012 metais lapkričio 28 d. vyko Lietuvos kultūros centrų susitikimas. Po apdovanojimo ceremonijos vyko konferencija „Kultūros centrų strategija 2012-2032“. Konferencijoje pagrindinius pranešimus skaitė Respublikos prezidentės patarėja Rūta Kačkutė, LR Kultūros ministerijos regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė, Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis. Konferencijoje dar kartą įvardinta svari misija, kurią šiandien atlieka kultūros centrai ir priimta rezoliucija numatanti šalies kultūros centrų strategines gaires iki 2032 metų, bei kelianti svarbiausius uždavinius naujiesiems šalies politikams ir vyriausybės nariams. Baigiantis konferencijai Lietuvos kultūros centrų bendruomenę su gražiu jubiliejumi sveikino ir reikšmingais nuveiktais darbais džiaugėsi LR Seimo pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, LR Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Savivaldos kolegijos kanclerė Vilma Griškevičienė, bibliotekininkų draugijos vicepirmininkas Petras Zurlys, Vilniaus universiteto ir kitų mokslo organizacijų atstovai.

DERYBINIŲ VEIKSMŲ APŽVALGA. KAS PADARYTA DĖL KULTŪROS DARBUOTOJŲ ATLYGINIMŲ KĖLIMO

Pirmieji žingsniukai. 2013 sausio – vasario mėnesiais vyko atskiri kultūros asociacijų susitikimai su Kultūros ministru Šarūnu Biručiu. Aptartos aktualios problemos, tarp jų ir atlyginimų kėlimo klausimas.

Antras žingsnis. 2013 vasarį Kultūros asociacijos vienijasi, sprendžiant šį svarbų klausimą ir 2013 vasario 6 dieną kreipėmės į Kultūros ministrą „Nenorime ir nebūsime kultūrinio gyvenimo užribyje“.

Trečias žingsnis. 2013 kovo 14 kreipėmės į Kultūros ministrą prašydami inicijuoti atlyginimų kėlimo klausimą vyriausybiniu lygiu.

Ketvirtas žingsnis. Kreiptasi į Regionų plėtros tarybas, kviesdami vietos politikus palaikyti iniciatyvą dėl atlyginimų kėlimo kultūros darbuotojams ir kreiptis į aukščiausius šalies vadovus. Daugelis Regionų plėtros tarybų pritarė tokiai iniciatyvai.

Penktas žingsnis. 2013 balandžio 17 dieną įvyko Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdis (pirmininkė Audronė Pitrėnienė), kuriame vienu iš klausimų svarstyta „Dėl kultūros darbuotojų atlyginimų“. Posėdžio protokolo nutarime siūloma Vyriausybei: 1. Skirti papildomai 2013 metais 65 mln. litų kultūros darbuotojų atlyginimams padidinti. 2. Pritarti Kultūros ministro 2012 m. spalio 9 d. Nr. ĮV-677, padidinant Kultūros įstaigų darbuotojų tarnybinius 2 bazinės mėnesinės algos dydžiais ir numatant papildomus asignavimus 2014 metams. 3. Siūlyti sudaryti darbo grupę parengti naują kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą.

Šeštas žingsnis. Gegužės 20 dieną kultūros asociacijos susitiko su Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Išdėstyta problema, prašoma spręsti kultūros darbuotojų atlyginimų kėlimo klausimą. Pateikti galimi sprendimo būdai.

Septintas žingsnis. Gegužės 28 dieną įvyko Trišalės Tarybos Kultūros komiteto steigiamasis posėdis. Birželio mėnesį Trišalės Tarybos posėdyje buvo pripažintas šis komitetas, kaip veikiantis padalinys.

Aštuntas žingsnis. Birželio mėnesį Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė pasiūlymams dėl kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimo sistemos tobulinimo parengti. Pavesta Ministrui Pirmininkui pateikti pasiūlymus dėl kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimo sistemos tobulinimo. Birželio 25 dieną įvyko pirmasis sudarytos darbo grupės dėl kultūros darbuotojų atlyginimų kėlimo klausimo posėdis.

Devintas žingsnis. Kultūros ministras (darbo grupės vadovas) pateikė darbo grupės pasiūlymus (raštas 2013-07-17 Nr. S2-1805). Darbo grupė 2013-07-17 pateikė konkrečius siūlymus: – 2014–2016 metais kasmet didinti finansavimą darbo užmokesčiui 2 bazinės mėnesinės algos dydžiais kiekvienam kultūros ir meno darbuotojui (minimali tarnybinių atlyginimų koeficientų riba šiuo metu yra minimalus mėnesinis atlyginimas). Per 3 metus minimalus tarnybinių atlyginimų koeficientas išaugtų nuo 1000 Lt iki 1732 Lt, tai pareikalautų papildomų valstybės biudžeto asignavimų po 49 mln. Lt. kasmet. – nuo 2015 m. sausio 1 d. kultūros ir meno darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientai (teisinė bazė) didinami vidutiniškai 38 proc., t.y. statistiniu vidutiniu atotrūkiu. – iki š.m. gruodžio 1 d. patvirtinti kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu.

Dešimtas žingsnis. Rugpjūčio 27 d. Kultūros komitetas prie Trišalės tarybos raštu “Dėl kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų didinimo” kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkę Audronę Pitrėnienę ir Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių.

Vienuoliktas žingsnis. Rugsėjo 13 dieną pradėta visuotinė kultūros darbuotojų tolerantiško priminimo akcija „Neužmirštuolės“.

Dvyliktas žingsnis. Lietuvos kultūros centrų asociacijos aktyvas susitiko su LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininke A.Pitrėniene ir išsakė savo reikalavimus dėl atlyginimų didinimo.

Tryliktas žingsnis Rugsėjo 19 dieną registruotais laiškais išsiųsti kultūros asociacijų kreipimaisi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Lietuvos Respublikos Seimo narius, Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, Lietuvos Respublikos Kultūros ministrą Šarūną Birutį dėl kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų situacijos.

Keturioliktas žingsnis. Rugsėjo 24 dieną vyko Lietuvos Respublikos trišalės tarybos (ekonominės socialinės tarybos) posėdis, kurio metu bus svarstomas klausimas „Dėl kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų didinimo“.

Penkioliktas žingsnis. Rugsėjo 24 dieną Lietuvos savivaldybių asociacija išsiuntė derinti Savivaldybėms Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo projektą „Dėl kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2014-2016 metų programos patvirtinimo“.

Šešioliktas žingsnis. Rugsėjo 25 dieną vyksta kultūros darbuotojų mitingas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Mitingu norima atkreipti dėmesį į kultūros darbuotojų atlyginimų kėlimo problemą. Įteikiama rezoliucija.

Septynioliktas žingsnis. Visi renka savo Seimo narių priešrinkiminius pažadus ir primindami jiems siunčia jų išsakytas mintis. Akcija „NEUŽMIRŠTUOLĖS 2“

Aštuonioliktas žingsnis. Visi Lietuvos kultūros centrai spalio 01 d. 18 val. vykdo visuotinę akciją „Tylusis koncertas“.

***

“Mes nenuleisime rankų, kovosime ir toliau”, – žada Širvintų kultūrininkai visos Lietuvos kolegų vardu, – “yra įvairių svarstymų – netgi pasiūlymų boikotuoti Dainų šventę. To gal ir nepadarysim, patiems ši šventė labai brangi, negalim taip pasielgti. Tačiau vieną tylos dainą galim skirti mūsų valdžios vyrams…”

“Mes, vyresnės kartos kultūros darbuotojai, išeisim, kas po mūsų dirbs? Ar atsiras norinčių esamomis sąlygomis aukotis?” – garsiai svarstė susirinkusios Širvintų kultūros centro vyresnės darbuotojos.

Ligitos Varaneckienės ir Vilmos Valiukevičienės nuotraukose – “Tylusis koncertas” Širvintose ir Kultūros centro darbuotojai susitikimo su Krašto naujienomis metu.

Vilma Valiukevičienė

Keletas nuorodų:

Kultūros ministras S. Birutis apie kultūrą:

http://www.delfi.lt/pramogos/kultura/s-birutis-svarbiausia-kad-kultura-atsidurtu-tinkamoje-valstybes-gyvenimo-vietoje.d?id=60526829

Apie kultūros darbuotojų atlyginimus:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ar-kulturos-darbuotojo-alga-turetu-siekti-1732-litus.d?id=61862481

Apie tai, kad kultūros darbuotojai pasiryžę toli eiti:

http://tv.lrytas.lt/?id=13801236491379789993

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kulturininkai-zada-issirengti-nuogai.d?id=62435237&fb_action_ids=4892260084151&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%224892260084151%22%3A199434736895597%7D&action_type_map=%7B%224892260084151%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

Apie “Tylujį protestą” rašo net Čikagoje!

http://www.aidas.us/naujienos/lietuva/naujienos-kulturos-zmones-protestuoja-tyliai.html

“Tylusis koncertas” Gelgaudiškyje:

http://www.youtube.com/watch?v=RvGM-dblMbg&feature=youtu.be

Plungėje:

http://www.youtube.com/watch?v=HMUm_dW0bMM&feature=youtu.be

Gargžduose:

http://www.youtube.com/watch?v=07uFZ5h2ECk

Pagėgiuose:

http://www.youtube.com/watch?v=w1UushD1na0

Joniškyje:

http://www.skrastas.lt/?data=2013-10-03&rub=1144745056&id=1380715003

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

10 Komentarai (-ų)

 1. Vataip va sako:

  „Kultūra yra labai svarbi gyvenimo dalis, nes suteikia gyvenimo pilnatvę. Net ir daug uždirbantis žmogus nesijaus laimingas, jeigu negalės patenkinti dvasinių ir kultūrinių poreikių. Kiekvienas kultūros objektas suteikia žmogui visavertį gyvenimą.”

 2. to tik nereikia sako:

  Ai nesutikai skurstančio kultūros darbuotojo tai gal neieškojai, o turtingą pažysti?Gėda Jums už tokius komentarus.

 3. tik nereikia sako:

  O tamsta kavos negeri. Jei nežinot padeties tai nerašykit nesamonių, bibliotekininkai blogiau gyvena juokas, jų atlyginimai didesni už kultūros darbuotojų ir jie kavą geria ir nekiršinkit visų. Nevertinamt kultūros nereikia, bet briedo nerašykit.

 4. tik nereikia sako:

  Tik nereikia “lia lia”… Ar sutikot bent vieną skurstantį kultūros darbuotoją? Aš – ne. Užsidirba jie visi, turi galvas ir talentus dauguma. Mano manymu, pvz bibliotekininkai kur kas sunkiau gyvena. Ir iš šono jiems prisidurti nepavyksta… O kultūros darbuotojai gal ir užimti vakarais ir savaitgaliais (toli gražu ne kiekvieną), bet ryte surask kurį nors darbe – na apie 10 jau kava pakvimpa :-)

 5. Juzė sako:

  Kas čia per nesąmonės. Jau mokytojus pavertėm komercininkais pešasi dėl vaikų nes kitaip nepragyvena. dar jei kultūros darbuotojai po kiemus su smuikais vaikščios ir į koncertus kvies tai jau amen pasauliui

 6. Valio sako:

  Valio, kad .. komentatorius taip valdiškus pinigus gynaaaaaaaaa.

 7. .. sako:

  Ai, tai jūs reikalaudami didesnių atlyginimų iš valstybės, taip rūpinatės biedniokais? O iš kur atsiras tos papildomos lėšos jūsų didesniam atlyginimui? Iš to paties biednioko didesnių mokesčių pavidalu!

  Turėkite gėdos. Jeigu jums rūpi tik savo interesai, tai taip ir sakykit. Tik nekiškit čia vargingai gyvenančių žmonių. Geriau neatiminėkit mokesčiais jo paskutinių santaupų ir leiskit savo pinigus jam išleisti taip, kaip jis nori.

  Jei žmogui tikrai bus vertinga tai, ką jūs darote, tai jis ir bilietuką į jūsų renginį nusipirks. Jei ne, patys save ir kaltinkit.

 8. to .. sako:

  Manau .. komentatorius ar (ė)visiškai nesusijus su kultūra. Dauguma kultūros darbuotojai ir vadybininikai ir chorvedžiai ir visi kiti specialistai šiandien su aukštuoju išsilavinimu.Tai vienas. o antras jai visi kultūros darbuotojai išeis padirbėti privačiai, tai mielas komentatoriau , ką tada darys paprastas žmogus kuris nesugebės sumokėti vadybininkui? ar atip tegul ir sėdi bedniokas sau namie?.Nesutinku nei su viena Jūsų parašyta eilute.Postringauti čia didelėm frazėm visi gali, bet nuo to niekam negeriau.

 9. .. sako:

  Siūlau kultūros centrų darbuotojams privačiai padirbėti kultūros vadybininkais. Pasirinkimo laisvė visada egzistuoja. Tuomet, kai tavo uždarbis priklauso išskirtinai nuo tavo įdėto darbo ir nuo žmonių, kurie laisvanoriškai nori už tavo paslaugas mokėti, skaičiaus.

  Jei dirbate kokybiškai, žmonės už tai atsidėkos keliskart daugiau, nei gaunate valstybiniame sektoriuje. Tačiau, manau, jog nemažai kultūros centro darbuotojų be valstybės paramos išvis nesugebėtų sugeneruoti pajamų laisvoje rinkoje ir būtų priversti keisti profesiją arba varstyti darbo biržos duris. Jūs neklauskite, ką apie kultūrą kalba valdžios žmonės (kurie bet kada pasakys, kad visi mes čia esam be galo svarbūs). Jūs geriau paklauskit, kaip jūsų paslaugų kokybę vertina tikri jūsų darbdaviai (t.y. eiliniai mokesčių mokėtojai). Patikėkit manim, neabejoju, jog didelė dalis žmonių nesutiktų mokėti net už tas algas, kurias dabar gaunate.

  Aišku, galime labai sielotis dėl to, kad kultūra niekam nerūpi ir reikia kažką dėl to daryti. Tačiau geriausias kelias šitai situacijai keisti yra kreipimasis į kiekvieną žmogų atskirai ir prašymas savanoriškai atsilyginti už jūsų darbą, o ne spaudimo valdžiai darymas siekiant padidinti algas už paslaugas, kurių galbūt niekas neprašė.

 10. Asta sako:

  Kas tiesa, tai tiesa, nes nei viename respublikiniame laikraštyje nieko nebuvo, bet ir nei vienas televizijos kanalas jokio reportažo neparodė. Gaila.

Jūsų komentaras:


− penki = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]