Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Alionyse derliaus šventė – rudens palydoms

Kasmet rudenį palydim su lengvu atsikvėpimu – darbai nudirbti, ūkininkų palydėta “duona” po stogu, bulvės aruoduose, o sodų vaisiai – dėžėse. Dirvonai suarti, gyvulėliai šiltai guli, kastuvai ir kauptukai jaukiai snaudžia sandėliukuose. Kas reikia suvežta, kas reikia – apkaupta, surinkta, sudėliota. Belieka derlių atšvęsti ir darbus žiemon palydėti.

Taip jau nutinka, kad Krašto naujienos kasmet vis kitur derliaus šventę švenčia, kasmet vis naujus išmonės ir kūrybos aruodus atranda, vis naujom dainom apdainuoja, naujom maldom užkalba.

Šiais metais derliaus šventės “švęst” sukau į Alionis. Gėda buvo net kelio į seniūniją klaust, nes nė kart ten nebuvusi… “Kol Alionyse neatšvenčiama derliaus šventė, nesninga ir žiema neateina, – šventės metu sakė seniūnas Sigitas Bankauskas, – šiandien šventė, o ryt tebūnie ir žiema!” Žiū sekmadienio naktį jau ir šalčius praneša!

Gyvenimas tuo ir žavus – atradimais! O šiltoje alioniškių draugėje tikrai nestigo įspūdžių.

Šventę vedė ir koncertavo begaline energija ir entuziazmu trykštantys, jau visame rajone mėgstami Juodiškių krašto saviveiklininkai, vadovaujami nenuilstančios ir idėjų nestingančios Ingridos Didžiokienės. Ji salėje uždegė aukurą, skaitė maldas seniesiems baltų dievams, supažindino su senąja mitologija ir papročiais. Buvo dalinama duona ir sūris, alaus putą nupūtė vakaro gaspadorius – seniūnas.

Susirinkusius pasveikino Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius ir seniūnas Sigitas Bankauskas. Koncertavo nuostabioji Alionių kapela “Spalgena”, Juodiškių moterų vokalinis ansamblis, dainavo Ingrida su Vilma. Dainas keitė melodijos, jas vėl dainos ir šokiai. Nestigo dainuojančių ir šokančių kartu.

Vakaro metu buvo renkamas pyragų pyragas. Kadangi teko komisijos nare būti, kartu su šventėje dalyvavusiu meru Vincu Jasiukevičium ir “Širvintų krašto” žurnalistu Remigijum Bonikatu, teko visų pyragų paragauti. Galiu atsakingai pareikšti, Alionyse gyvena puikiausios šeimininkės! Pyragai buvo neišpasakytai gardūs ir išmoningi – ir mieliniai su aguonomis, ir minkščiausi su obuoliais, ir jogurtiniai, ir majoneziniai (!), ir nesaldus, su grybukais ir daržovėmis buvo! Alionių mokyklos mokinukai pristatė išmoningą pyragą – moliūgą pilną vaisių! Išties sunku buvo išrinkti tą, vienintelį! Tačiau komisijos nariai vieningai sutarė – telaimi tas, kuris šios šventės, derliaus dvasią labiausiai atitinka. Taigi, laimėjusiu paskelbtas Astos Duchnevičienės keptas pyragas. Už tai, kad jo pagrindas iš miltų – iš grūdo mūsų maitintojo – buvo. Vidurys – varškės – kitų mūsų ūkininkų darbo produktas. Viršus – iš sodų – šventųjų medžių – užaugintų vaisių – obuolių. O viskas gelsvais trupiniais pabarstyta, lyg smėlio smiltelėmis, primenančiomis, kad viskas šiame gyvenime laikina, tad laimingi tie, kurie nei dirbt, nei švęst nepamiršta!

Kitų pyragų kepėjos taip pat vertos tūkstančių pagyros žodžių, nes pyragai burnoje tirpte tirpo. Tai Gražinos Kazakevičiūtės, Vilmos Gudeikaitės, Irenos Dzedzickienės, Romos Džiovėnaitės, Editos Bartaškaitės, Valdos Gujytės, Matrionos Vytautienės, Valytės Striškienės, Juozo Duchnevičiaus  pyragai bei Alionių pagrindinės mokyklos nekeptas, tačiau savo išmone ir didingumu sužavėjęs pyragas – moliūgas.

Šventės metu į sceną buvo atneštas maišas vilnonių kojinių, kurias alioniškiams numezgė dvi geradarės – seniūnas jas išdalins žmonėms, kuriems labiausiai reikia mūsų šilumos ir pagalbos. Buvo pažymėti ir apdovanoti Juodiškius garsinantys sportininkai.

Šventėje koncertavę saviveiklininkai pasveikino savo vadovę Ingridą Didžiokienę ir padėkojo už jos buvimą kartu, kūrybiškumą, visų kartu pelnytus laimėjimus ir nuostabias buvimo drauge akimirkas.

Viską, kas vyko šventėje ir aprašyti sunku! Svarbiausia netrūko geros nuotaikos, o visa, ko nepapasakojau – nuotraukose. Smagaus žiūrėjimo!

Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

  1. AKVILE sako:

    JO. NE VISI KAIME PIJOKAUJA. SMAGU KAD YRA KAPELA ALIONYSE TOKIA SAUNI,LINKSMINA KITUS IR NEVERKSLENA KAD KAIME NER KA VEIKTI.

  2. kazkas sako:

    gražu. ale jau besmegenius lipdyt laikas, o ne derliaus šventes švęst :)

  3. ne sernas sako:

    Taip gražiai viskas aprašyta ir nufotografuota, kad atrodo ir aš ten buvau. Šaunuoliai Alioniškiai, tokia graži šventė, kartu susibūrė ir jaunas ir brandus amžius, pagalvojau, kad kaimo žmonės šilčiau moka švęsti, negu miesto.

Jūsų komentaras:


× penki = keturiasdešimt penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]