Telefoninių sukčių taikinys - senjorai    Pranešimas apie sukčiaujantį buto nuomotoją    Lietuvos žurnalistų sąjungos 90 mečiui skirtoje konferencijoje N.Tuškevičienės pasisakymas apie regioninę Lietuvos žiniasklaidą ir jos iššūkius    Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kaip Širvintų rajone bus prižiūrimi keliai žiemą?

Neringa Tuškevičienė
Nuotraukos iš Širvintų meistrijos archyvo

                      Žiema artėja vis sparčiau. Lapkričio 10-oji buvo ta diena, kai visi vairuotojai privalėjo perauti savo plieninius žirgus. Nuo šiol jie važinės automobiliais su žiemos keliams ir sąlygoms pritaikytomis padangomis. Tačiau ne vienas vairuotojas neramiai spėlioja, kokie bus keliai žiemą, ar bus galima važinėti, ar nebus slidu? Pėstiesiems gi neramu, ar bus nukasti takeliai, ar jie bus barstomi. Juk medikai patvirtins, pasnigus prasideda didysis traumatologų darbymetis. Šiandien „Krašto naujienos“ domisi, kaip Širvintų rajone bus prižiūrimi keliai žiemą. Kadangi mūsų rajone yra dvi pagrindinės kelių kategorijos – valstybinės reikšmės ir vietinės, tad ir teiraujamės dviejų tarnybų – kelininkų ir Savivadybės.

Apie valstybinės reikšmės ir kai kurių vietinių kelių priežiūrą artėjančią žiemą mums papasakojo Vilniaus regiono kelių Ukmergės kelių tarnybos Širvintų meistrijos (taip dabar vadinama buvusi Širvintų kelių tarnyba – autorės pastaba) direktoriaus pavaduotojas Lionginas Vaizgenis:

-          Kokiais keliais Širvintų rajone šią žiemą rūpinsis Jūsų tarnyba?

-          Mums priskirti keliai: Širvintos-Rimučiai-Kieliai, Širvintos-Maišiagala, Paširvintys-Juodiškiai-Giedraičiai (iki II Šešuolėlių), Širvintos-Šešuoliai-Miegučiai (iki Zibalų), Širvintų kaimo Draugystės gatvė (iki veterinarinės), Širvintos-Bagaslaviškis-Kaliakiemiai (iki Musninkų-Čiobiškio sankryžos). Jiems ir teiksime pirmenybę. Tiesa, esant ypatingoms sąlygoms, jei būsime nuvalę šiuos kelius, talkinsime valant ir kitus kelius. Mūsų tarnybai pavesta prižiūrėti 282 km kelių, iš jų 6 km jau yra Vilniaus rajone (2 km iki Maišiagalos ir 4 km už Kernavės).

-          Dažnai žmonės tvirtina, kad kelininkus žiema užklumpa netikėtai. Kaip bus šiemet? Ar esate pasirengę 2013-2014 metų žiemai?

-          Žiemai pasiruošę pilnai. Šiems metams jau nupirkti barstymo mišiniai, parengta technika. Kitiems metams mišinius pirksime vėliau. Juk druskos nelaikysi drėgmėje.

-          Minėjote techniką. Kokia technika bus valomi mūsų rajono keliai?

-          Technika yra nauja. Širvintų kelių priežiūrai naudosime tris barsytyuvus-valytuvus, du autogreiderius, tris ratinius traktorius ir tris vikšrinius traktorius-buldozerius. Tiek technikos visiškai pakanka kartą per dieną nuvalyti visus mums priskirtus kelius. (Kam reikalingi vikšriniai traktoriai? – autorė) Vikšriniais traktoriais-buldozeriais pramušame kelius. Jie naudojami, kai labai smarkiai užpusto, kai reikia išstumdyti didžiules pusnis, kurių nepastumia kita technika.

-          Ar vairuotojai gali tikėtis, kad į darbą jau važiuos nuvalytais ir pabarstytais keliais?

-          Normaliomis sąlygomis – taip. Kelininkai darbą pradeda 4 val. Ryte. Jie paruošia techniką, pakrauna mišinius ir 5-6 val. jau išvažiuoja dirbti. Iki 8 valandos keliais bus paruošti saugiam eismui. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad pūgų atveju vos nuvalytas kelias vėl užpustomas. Tad vairuotojų paprašyčiau kantrybės.

-          Jei žmogus mato, kad kelias, jo nuomone visiškai neparuoštas eismui, kur jis gali krieptis?

-          Manau, kad taip nebus. Bet galima skambinti visais Širvintų meistrijos nurodytais telefono numeriais.

-          O jeigu žmogus norėtų, kad būtų nuvalytas kelias į jo kiemą, ar gali kreiptis į Jūsų įmonę?

-          Taip. Atlikę savo darbus, galėsime pagelbėti ir privatiems asmenims. Tiesa, už paslaugą teks susimokėti.

Apie rajono kelių priežiūrą mieste ir gyvenvietėse parengė Širvintų rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Algirdas Vilčinskas:

-          Ar savivaldybė jau pasiruošusi žiemai? Kiek ir kokių mišinių pirkta? Gal galėtumėte palyginti situaciją su pernai metais?

-          Taip pasiruošusi. Suremontuota 60 vnt. smėlio dėžių, naujai padaryta – 10 vnt.,  įsigyta inventoriaus sniego valymui, nupirkta smėlio 78 kub. metrai ir druskos – 65 t, ruošiama technika. Situacija geresnė.

-          Kas rūpinsis kelių valymu, šaligatvių tvarkymu?

-          Širvintų mieste rūpinsis UAB ,,Širvintų komunalinis ūkis“, seniūnijose – seniūnai.

-          Kiek km kelių žiemą valys savivaldybės įmonės?

-          Bus valomi visi vietinės reikšmės keliai, reikalui esant ir servitutiniai (keliai į vienkiemius – autorės pastaba).

-          Kiek lėšų skirta miesto ir seniūnijų kelių valymui žiemą?

-          2013 metams skirta 130 tūkst. litų.

-          Ar savivaldybė imsis kokių priemonių, kad verslininkai išvalytų automobilių aikšteles prie jų įmonių, nukastų takelius?

-          Privačios teritorijos valomos ar kitaip tvarkomos savininkų lėšomis. Tai priklausys nuo sniego dangos storio.

Iš specialistų atsakymų atrodo, kad viskas bus gerai – kelius nuvalys, pabarstys. Tačiau dažnai gyvenimas parodo kitokią situaciją. Kviečiame mūsų skaitytojus nebūti abejingais. Skambinkite (Vilma – 860024024, Neringa – 864507043), rašykite „Krašto naujienoms“. Ne tik pastebėję nevalomus, neprižiūrimus kelius, ar pastebėję kokią blogybę, bet kiekvienu atveju, kai manote, kad Jums galėsime padėti.

 

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Gal sako:

    Reik tiketis kad sia ziema bus pasiruose

Jūsų komentaras:


× keturi = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]