Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kernavėje atnaujinti vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbai

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Šių metų vasarą archeologinių tyrimų pristabdyti vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbai Kernavėje jau vyksta pilnu tempu. Nuo rugpjūčio mėnesio iki šiol buvo nutiesta per 2 kilometrus naujų trasų. Planuojama, kad statybininkai plušės ir žiemą, o naujos centralizuotos sistemos miestelyje pradės funkcionuoti kitų metų liepą.

Modernios vandentiekio ir nuotekų surinkimo sistemos įrengimas Kernavėje yra projekto „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Kernavėje, Širvintų mieste ir Širvintų kaime“ sudedamoji dalis. Bendra projekto vertė siekia per 14,7 mln. Lt, kurių didžioji dalis skirta iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo. Širvintų mieste ir Širvintų kaime darbai yra jau finišavę, o gyventojai gali jungtis prie centralizuotos sistemos ir naudotis švariu vandeniu bei modernia kanalizacija.

Dirba ir statybininkai, ir archeologai

Darbus vykdančio projekto rangovo, UAB „Utenos melioracija“ statybos vadovo Tomo Kelevišiaus teigimu, vasarą trasų tiesimas buvo užstrigęs dėl sudėtingų archeologinių tyrinėjimų, kuriuos reikėjo atlikti dėl Kernavės – kaip specifinio istorinio miestelio – statuso.

„Buvo iškilę nuo mūsų nepriklausančių keblumų, susijusių su archeologinių tyrimų finansavimu. Šiuo metu pagrindiniai tyrimai, trukdę tiesti trąsas, pasibaigę, darbus atnaujinome rugpjūtį ir per tą laiką gerokai pasistumėjome į priekį. Tiesa, archeologai vis dar darbuojasi, bet statybų specialistams tai jau nebetrukdo“, – sakė projekto įgyvendintojo „Širvintų vandenys“ direktorius Kęstutis Vaškevičius.

Kernavėje jau nutiesta 5 km naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų. Iš jų 2 km buvo nutiesti nuo rupgjūčio mėn. Taip pat buvo įrengtos visos 7 siurblinės. Iš viso miestelyje bus įrengta 17,2 km. centralizuotų trasų. Pasak T. Kelevišiaus, miestelio gatvėse šiuo metu dirba 11 specialistų brigada, pasitelkusi įvairią techniką – nuo savivarčių ir ekskavatorių iki vibroplokščių ir pradūrimo technikos.

„Šiuo metu jokių trukdžių darbams nėra, tikimės, kad mūsų tempo nesumažins gamtinės sąlygos ir dirbti galėsime net ir žiemą. O kitų metų vasarą šimtai kernaviečių galės naudotis mūsų darbo vaisiais ir turės šiuolaikiškus buitinius patogumus“, – sakė UAB „Utenos melioracija“ statybos vadovas.

Leis pagerinti buitį gyventojams

Be Kernavės, projekto darbai vyko ir Širvintų mieste ir kaime, kur buvo nutiesta atitinkamai 4,6 km vandentiekio ir 5 km naujų nuotekų tinklų bei apie 6,4 km naujų vandentiekio tinklų ir 7,6 km nuotekų tinklų, taip pat įrengtos nuotekų siurblinės ir kėlyklos.

Iki projekto įgyvendinimo viešojo vandens tiekimo paslaugomis Širvintų rajone naudojosi vos apie 60 proc. gyventojų, o nuotekų tvarkymo paslaugos buvo prieinamos dar mažiau žmonių. Užbaigus projektą, prie modernių komunalinių sistemų galės prisijungti apie 900 Širvintų rajono gyventojų.

Projektas „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Kernavėje, Širvintų mieste ir Širvintų kaime“, kurio kodas VP3-3.1-AM-01-V-02-062, vykdomas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos veiksmų programos prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“.

Parengta pagal Džeraldo Kaunecko (UAB „Idea prima“) pranešimą.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− trys = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]