Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Po susitikimų su praktikais mokinių akys dega

Šiandien tik 25 proc. abiturientų tvirtai žino, kokias studijas norėtų pasirinkti, o kiti būsimą profesiją dažnai pasirenka atsitiktinai.Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje mokytojams tampa vis sunkiau mokiniams suteikti visapusiškas žinias apie įvairias naujoves ir praktinį jų pritaikymą. Siekdami suteikti galimybę moksleiviams susipažinti su profesijų įvairove, globojami Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, 2013 m. lapkričio 11-15 d. Lietuvos mokyklose buvo organizuojama Nacionalinė karjeros savaitė. Džiugu, kad Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje ši savaitė sutapo su Verslumo savaite. Jos metu mokykloje vyko įvairių organizacijų atstovų ir moksleivių susitikimai, kurių metu įvairių sričių specialistai mokiniams  pasakojo apie savo veiklą, suteikė praktinių žinių apie savo darbo specifiką. Siekiant mokiniams pristatyti darbo ir karjeros perspektyvas Lietuvoje, labai svarbu, kad apie tai jie išgirstų iš pirmų lūpų – įvairiose srityse dirbančių suaugusiųjų.

Labai džiaugiamės, kad buvę mokiniai sugrįžta į mokyklą su patarimais, gražiomis idėjomis, gyvenimiška patirtimi. Lapkričio 11 d., gimnazijoje prasidėjo visą savaitę trukusi, projekto „Drąsinkime ateitį“ antrus metus organizuojama Verslumo savaitė. Fizikos pamokas vedė buvęs mūsų mokyklos mokinys,  „Eksmos“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Rimantas Kraujalis. Jis pademonstravo jaunimui, iš kokių medžiagų gaminamas lazeris, parodė, kaip jis veikia. Jaunoji karta yra labai imli, jai tik reikia gero pavyzdžio, kuriuo sekdama ji kurs naujas, verslias idėjas. Tikimės, kad šis pavyzdys „užkrės“ ne vieną sukurti savo lazerį, jį tobulinti ir pritaikyti visuomenės gerovei.

Prie Verslumo savaitės prisijungė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos su savo mokiniais. Gimnazistai pamokų metu mokėsi rašyti Gyvenimo aprašymą (CV).

Lapkričio 13 d. gimnazijoje vyko Nacionalinės karjeros savaitės renginys. Su mokiniais susitiko Vilniaus dizaino kolegijos Informacijos ir karjeros centro vedėja Dalia Jonikienė, kuri pristatė kolegijoje ruošiamas specialybes ir kolegiją jau baigęs Taikomosios fotografijos specialybės absilventas Andrius Penkauskas, kuris papasakojo savo sėkmės istoriją.

Lapkričio 14 d., gimnazijoje vėl lankėsi „Eksmos“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Rimantas Kraujalis. Pasiklausyti paskaitos „Inžinerinė veikla – visais laikais paklausi bet nelengva profesija“ prisirinko pilna skaitykla gimnazistų. Kartais teigiama, kad inžinieriaus profesija yra tarpinė tarp meno ir mokslo. Daugelis profesijų reikalauja inžinerinio mąstymo. Inžinieriai ne tik kuria, projektuoja ir konstruoja. Jie taip pat išbando jau sukurtus modelius ir gaminius, palaiko gamybą ir prižiūri eksploatuojamus sudėtingus įrenginius.

Lapkričio 15 d., susitikimu su buvusiu gimnazistu Simonu Lisausku baigėsi Verslumo savaitė. Kaip po susitikimo rašė trečiokė Gintarė: „Susitikimas įkvėpė užsibrėžti tikslą ir jo siekti, jau šiandien žengiau pirmąjį žingsnį link to. Susitikimas motyvavo eiti pirmyn. Didelis ačiū Simonui:)“. Dar visą kitą pamoką, kai kurie gimnazistai bandė prisiminti ir užsirašyti išgirstas mintis. O Simonas buvo, kaip visada, labai paprastas ir įdomus pašnekovas. Jis papasakojo apie studijas Vilniaus universitete, darbo specifiką „Lietuvos draudime“, savo karjerą, laisvalaikį (beje, Simonas ne kartą dalyvavo maratone ir įveikė 42 km 195 m). Pateikė gimnazistams savo sėkmės principus, kurių jis pats griežtai laikosi. Ne vienam kilo klausimai: Ko iš to galiu pasimokyti? Ką iš to sužinojau apie save? Kaip visa tai galiu panaudoti ateityje? Pokalbio pabaigoje Simonas akcentavo, kad supratimas visose srityse „ateina su amžiumi“.

Penktadienį įvyko paskutinis ir Nacionalinės karjeros savaitės renginys. Ketvirtų klasių gimnazistai nuo pat ankstyvo ryto rinkosi į susitikimą su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atstove Marija Vorobjovaite. Paskaitos tema – „Kaip parduoti save“. Susitikimo metu buvo akcentuojama, kad norint save „parduoti“, reikia gerai žinoti, kas aš esu, kas man patinka ar nepatinka, kam man reikalingas šitas darbas, ką jis man gali duoti, ką aš sugebu geriausiai, už ką esu vertinamas, kokie mano trūkumai. Svarbu pažvelgti į save labai kritiškai, realiai įvertinti savo gebėjimus, patirtį, išanalizuoti esamą situaciją darbo rinkoje. Į paskaitą sugužėjo visi norintys sužinoti, kaip išmokti darbdaviui „parduoti“ savo gebėjimus, įgūdžius, žinias ir idėjas. Paskaitos metu mokiniai išmoko rašyti CV, motyvacinį laišką, klausėsi patarimų, kaip pasiruošti darbo interviu. Tokios žinios labai svarbios planuojant karjerą. Gimnazistai taip pat turėjo galimybę pabendrauti su studentėmis, kurios atsakė į jiems rūpimus klausimus ir padėjo suprasti, kad mokykloje įgyjamos žinios praverčia ateityje.

Kažkas, kažkur, kažkada, labai teisingai pasakė: “viskas turi pradžią ir pabaigą”. Viskas vieną dieną baigiasi. Tikėkimės, kad niekada nesibaigs projekto „Drąsinkime ateitį“ ir Ugdymo karjerai veikla Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje, o buvę mokiniai ir įvairių profesijų atstovai nuolat atvyks į gimnaziją su savo mintimis ir idėjomis.

 Rita Česonienė, projekto „Drąsinkime ateitį“ koordinatorė
Renata Žygienė, Ugdymo karjerai koordinatorė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Taip sako:

    Taip turetu dirbti visos mokyklos

Jūsų komentaras:


penki − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]