Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tolerancijos gyvūnams diena Bartkuškio pagrindinėje mokykloje

Bartkuškio pagrindinėje mokykloje daug šviesos. Gal todėl, kad mokykla balta, gal todėl, kad ten – mažoje mokyklos bendruomenėje – visuomet jauku ir šilta – visi šypsosi, jaučiasi saugūs ir ramūs. O ir veiklos čia daug. Daug dėmesio skiriama vaiko suradimui ir jo augimui. Esant nedidelėms klasėms daug paprasčiau pastebėti nedrąsesnį, užsisklendusį, nusiminusį ir padėti surasti motyvą nuveikti kažką gero vietoje to, kad pasislėpęs už nugarų liūdėtų. Tik laiko klausimas, kada didmiesčiai “suras” šias mažas, jaukias mokyklas ir veš vaikus, kaip į kurortą. Juolab, kad ir gerų mokymosi rezultatų čia pasiekti lengviau nei didžiulėse miesto klasėse.

Praeitą penktadienį Bartkuškyje buvo minima tolerancijos diena. Kasmet čia jai skiriamas išskirtinis dėmesys ir tema kasmet vis kitokia. Šiais metais – tolerancijos gyvūnams tema. Temą padiktavo Bartkuškio vietovės specifika. Miestelis randasi šalia autostrados, o šis privalumas turi ir savų minusų – čia išmetama labai daug gyvūnų. Ankstesniais metais yra buvusios neįgaliųjų, pagyvenusių žmonių, jaunimo grupuočių, tautinės diskriminacijos tolerancijos dienos.

Šventėje dalyvavo 3 mokyklos – Alionių pagrindinės mokyklos komanda, kurią atlydėjo mokytoja Jurgita Žemaitienė, Čiobiškio pagrindinės mokyklos komanda su mokytoja Palmira Kvietkauskiene bei jaunųjų žurnalisčių komanda iš Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinės mokyklos. Svečius gražiai priėmė Bartkuškio pagrindinės mokyklos bendruomenė.

Visi – svečiai ir šeimininkai, klasės ir mokytojai buvo sumaišyti ir suskirstyti į komandas burtų keliu. Kiekviena komanda turėjo paruošti programą – šokį, inscenizaciją arba dainą ir per tai išreikšti savo nuomonę apie gyvūnus ir jų problemas. Vyko tikras pasirodymų šou! Pasirodo per trumpą laiką (vaikais šioms užduotims nesiruošia iš anksto, viską reikia suorganizuoti čia ir dabar) galima puikias programas sugalvoti!

Be šios programos, vaikai su mokytoja Odeta Žiniene šoko, vyko kinologų draugijos praktinė paskaita apie kaniterapiją – gydymą gyvūnais. Vaikams buvo rodoma šunų programa, filmukai.

Bartkuškio pagrindinės mokyklos direktorė Inga Fedčuk teigia, kad mažose mokyklų bendruomenėse tokia neformalaus ugdymo forma labai pasiteisina – į mokyklą atvykus pašaliniams žmonėms, kartu veikiant ir susipažįstant su visuomenės problemomis, tolerancijos ugdymas pasiekia geriausių rezultatų. Ir vaikams labai patinka. Tad ir toliau bus laikomasi puikių tradicijų.

Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− trys = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]