Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Žurnalistų persekiojimas? Švenčionių savivaldybėje tai kasdienybė!

 

Skundą sukurpęs seniūnas Antanas Juodaitis, neigiantis, kad užmigo Rudens kermošiuje Švenčionių parke metu, labiau panašus į smulkų skundeivą, besistengiantį apdergti bet kokia kaina.

Skundą sukurpęs seniūnas Antanas Juodaitis, neigiantis, kad užmigo Rudens kermošiuje Švenčionių parke metu, labiau panašus į smulkų skundeivą, besistengiantį apdergti bet kokia kaina.

Tiktais dabar, kai Lietuvoje išsiplėtojo informacijos nutekinimo apie LR Prezidentę skandalas, ir kai spec. tarnybos ,,pakratė“ didžiausią naujienų agentūrą BNS, pagaliau šalyje susiprotėjo, kokioje prastoje teisinėje padėtyje yra žiniasklaida. Išryškėjo dar viena opi problema – informacija yra sunkiai prieinama daugumai žurnalistų, drįstančių kritikuoti šio pasaulio galinguosius. O Švenčionių rajone, jei nedirbi su mero Vytautu Vigeliu siejamame laikraštyje („Švenčionių krašte“, kuris priklauso mero kaimynui ir kurį dabar jau neoficialiai, kai dėl to prasidėjo teismų maratonas, redaguoja savivaldybės specialistė, o redaktorės pavaduotojas įdarbintas savivaldybei priklausančiame Nalšios muziejuje), galimybė gauti kokybišką informaciją iš savivaldybės tolygi nuliui.

Atvirai prakalba regioniniai laikraščiai, net ir tokie, kaip kad pavyzdžiui, Anykščių rajono laikraštis, kurio redaktorė neslėpė, kad anksčiau pagrindinis jų pajamų šaltinis buvo savivaldybės lėšos, kuriomis buvo atsiskaitoma už oficialios informacijos spausdinimą.

Tai ką jau kalbėti apie opozicinius leidinius tuose rajonuose, kuriuose valdžia turi savo ją liaupsinantį šaltinį… Ir tik dabar vėl prisiminta, kad valdžios institucijoms turėti savo laikraštį – neteisėta! Tačiau, taip jau Lietuvoje tapo įprasta: įstatymai kuriami tam, kad juos apeiti – ir mūsų Švenčionių rajonas ryškiausias to pavyzdys.

Kad ,,Žeimenos krantai“ iš savivaldybės negauna jokios informacijos, o kai kuri informacija dar ir kruopščiai slepiama – turbūt, rajone žinoma daugeliui. Ir tikriausiai yra žinoma, kad tuo pažeidžiamas Visuomenės informavimo įstatymas ir kad informacijos laikaščiams teikimo tvarka skiriasi nuo atsakymų į kitus laiškus: žurnalistai atsakymus į savo klausimus turi gauti nedelsiant, išimtis daroma tik susijusiems su archyviniu darbu paklausimams, bet net ir tada atsakymo pateikimo terminas atidedamas vos porai dienų.

Meras Vytautas Vigelis, matomai, pavargo kovoti su ,,ŽK“ teismų pagalba – nes ten ir jį primigtinai kviesdavo, o vaikščioti į teismus nesinorėjo... Argi ne todėl sugalvota nauja laikraščiui paskelbto karo strategija?

Meras Vytautas Vigelis, matomai, pavargo kovoti su ,,ŽK“ teismų pagalba – nes ten ir jį primigtinai kviesdavo, o vaikščioti į teismus nesinorėjo… Argi ne todėl sugalvota nauja laikraščiui paskelbto karo strategija?

Deja, Švenčionių valdininkų veiklos (ar neveikimo) praktika visai kitokia. Ar užklausimus pateiksi raštiškai, ar parašysi elektroninį laišką, atsakas – dažniausiai, tyla…

Kadaise meras V.Vigelis kovoti su „Žeimenos krantais“ buvo įpratęs teismų pagalba. Bet, matyt, pavargo, nes nuolat pralaimėdavo. Be to, į teismus primigtinai kviesdavo ir jį, o vaikščioti nesinorėjo… Argi ne todėl buvo sugalvota nauja laikraščiui paskelbto karo strategija?

Seniai dingo į nebūtį ir mero Vytauto Vigelio žaidimai į demokratiją – turime omeny beveik 10-ties metų senumo sumanymą pirmadieniais organizuoti spaudos konferencijas rajono žurnalistams.

Atrodytų, blogiau būti ir negali. Tačiau dabartinė situacija diktuoja – dar ir kaip gali! Visą lapkričio mėnesį laisvu nuo darbo metu ar vietoj darbo mes rašėme pasiaiškinimus LR Seimui atskaitingai Žurnalistų etikos tarnybai, kuri per trumpą laiką (nuo 2013 m. rugsėjo pabaigos – spalį) gavo net 6 skundus iš mero ar iš jo aplinkos žmonių.

V.Vigelis skundėsi tuo, kad Maskvoje (Maskvos srities Solnečnogorsko mieste) su ten vykusia delegacija jo nebuvo, o tomis dienomis (kuriomis buvo ir jo gimtadienis) uoliai valdė rajoną…

9-iems valdančiosios koalicijos nariams, kaip buvo įtariama, pažeidusiems privačiųjų ir viešųjų interesų derinimą, gal nepatiko jų nuotraukos mūsų laikraštyje. Ir jie, viešieji asmenys, apskundė infomaciją, kuri jau buvo nuskambėjusi visoje šalyje, kurią anksčiau už mus paskelbė didieji internetiniai leidiniai.

Keistas sutapimas – šie du skundai gauti vos ne vienu metu, kartu su dar vienu V.Vigelio skundu dėl straipsnio: ,,Šokiruojančios avarijos prie turgaus Švenčionėliuose aplinkybės – kaip blogam kine“. Šiame skunde meras kratosi bet kokios sąsajos su Švenčionėlių turgumi…

O ir Rudens kermošiuje Švenčionių miesto parke ,,nemiegojo“ už vaišių stalo užsnūdęs Švenčionėlių kaimiškosios seniūnijos seniūnas Antanas Juodaitis – į Vilnių iškeliavo ir jo skundas dėl jį ,,apšmeižusio“ laikraščio.

Šarūnas Stasiulevičius ,,užsigavo“, kad buvo pavadintas potencialių klientų nešiku šalimai esantiems konkurentams, teikiantiems ir ritualines paslaugas.

Šarūnas Stasiulevičius ,,užsigavo“, kad buvo pavadintas potencialių klientų nešiku šalimai esantiems konkurentams, teikiantiems ir ritualines paslaugas.

Na, bet kai apie jau minėtą straipsnį apie avariją prie turgaus buvo gauti dar du skundai – savivaldybės ir vietinio verslininko Šarūno Stasiulevičiaus, čia jau neišlaikė ir juos nagrinėjantys Žurnalistų etikos tarnybos tarnautojai. ,,Tai panašu į piktnaudžiavimą valdžia…“, – prasitarė viena iš jų telefoninio pokalbio su ,,ŽK“ metu. Kokie bus priimti sprendimai, mes, savaime suprantama, dar nežinome, bet galime pridurti, kad, mūsų nuomone, tai ne tik piktnaudžiavimas valdžia – tai paprasčiausias persekiojimas ir tikslingas neįtikusio laikraščio puldinėjimas.

Kita vertus, ką gi dar beliko daryti mūsų publikacijų ,,herojams“? Paprašyti paneigimo ir atsiprašymo per laikraštį? Matomai, jiems tai per žema. Pripažinti savo kaltę? Niekada! Juolab, kad ir skundų patiems kurpti nereikia – tam turi visą armiją pavaldinių, jų tarpe – ir profesionalių teisininkų.

…Labai tikimės, kad visi skundikai dabar ,,pailsės“ bent jau iki Kalėdų.

P.S. Pabaigai – V.Vigelio širdžiai ,,mielas“ palyginimas: jo kolega Bronis Ropė dviem Ignalinos rajone leidžiamais laikraščiais rūpinasi teisingiau. Nėra svarbu, kuris laikraštis jam labiau patinka, bet savivaldybės lėšos, skirtos reikalingai žmonėms informacijai viešinti, jis skiria abiems laikraščiams. Tai ,,ŽK“ redakcijai patvirtino tuose laikraščiuose dirbantys žurnalistai.

Galina ROMANOVA, Švenčionių rajono laikraščio „Žeimenos krantai“ redaktorė.

 

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. NUnu sako:

  kas, kas..
  kiale laukine!

 2. kas sernas sako:

  man labai įdomu kas tas sernas

 3. sako:

  asmeniškai nesuprantu tų žmonių. kaip jums atrodo, kas tada turi leisti laikraščius????? Savivaldybė, tai yra valstybė – blogai, politikai – blogai, verslininkai – blogai. KA JUMS IŠ MĖNULIO KRIST LAIKRAŠČIAI TURI??????

 4. ha ha sako:

  Dar abejojau, bet jau tiksliai žinau, kas tas šernas :D

 5. Primenu sako:

  Kai administracijos direktore buvo Širvintų laikraščio savininkė, ten ėjo visi savivaldybės pinigai, skirti viešinimui. O mero patarėja, gaudam. savivaldybės nekuklią algą, straipsnius rašydavo būtent tam laikraščiui. Šerne, pameni, kaip bandėm kariaut su tuo?

 6. Tu sako:

  Tu matai kas vyksta Svencionise

Jūsų komentaras:


du − = nulis

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]