Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Apsnigtu taku nešini gitaromis

Penktadienį atlikėjai ir klausytojai rinkosi į Juodiškių dvarą. Praeitais metais Juodiškių kultūros namų filialo vedėjos I. Didžiokienės iniciatyva Juodiškių dvare pirmąkart buvo surengtas kamerinis vakaras, kuriame skambėjo gitaros.

“Muzika, žodis ir mes” – taip pavadintas šiemetinis vakaras. Dvaras svečius pasitiko pasidabinęs šviečiančiais deglais ir gausiai iškritusiu sniegu. “Žiūrėki: sninga sninga, žiūrėki: baltas sodas minga…” – nuskambės koncerte vienos dainos žodžiai. Pirmiausiai visi svečiai buvo pakviesti pasivaišinti karšta arbata. Dailės mokytoja iš Širvintų Jolita Jurkevičiūtė pristatė susirinkusiems savo kūrinius. Į salę žiūrovai ir dalyviai rinkosi jau nusiteikę šiltam ir atviram bendravimui su atlikėjais.

Pirmoji renginio dalis buvo skirta tarmių metams paminėti. Nuostabaus balso savininkė Violeta Bakasėnienė padainavo  dzūkų  liaudies dainą “Pasvarcyk, antela”. Ansamblis iš Alionių “Spalgena” atliko aukštaičių dainą. Trys moterys iš skirtingų Lietuvos etnografinių regionų “pasiuturiavo” apie skirtumus ir panašumus tarp aukštaičių, suvalkiečių  ir žemaičių. Kokie gėlių darželiai, kaip atrodo trobos, kaip vadinasi tam tikri daiktai namuose – pasidalino suvalkietė Kristina Šironienė, aukštaitė Danguolė Kraniauskienė ir žemaitė Jurgita Marcinauskienė. Apie “tėvokų, katras vis ieška dukrai žinta” pasakojo rytų aukštaičių anykštėnų patarmės (šios patarmės kampelis “įsiterpęs” iki mūsų rajono ribos su Ukmergės rajonu, ties Mišniūnais) atstovė Rita Binkienė. Kuo toliau, tuo rečiau galima sutikti jauną žmogų, taip gražiai išsaugojusį savo gimtąją tarmę. Tarmės – mūsų tautos lobynas – sparčiai nyksta, jas išsineša išeidama mūsų senelių karta…

“Sugalvok man vakarą su žiburiu” – šie M.Martinaičio žodžiai geriausiai tiko antrajai vakaro daliai – autorinių dainų, dainuojamosios poezijos ir  gitaros muzikos, skambėjusiai jaukiai žvakėmis ir žibintais apšviestoje scenoje. Žavinga ir aristokratiška vakaro vedėja Jurgita Kačinskienė skaitė E.Mieželaičio, M.Martinaičio ir kitų autorių eiles. Kviesdama į sceną atlikėjus ar atlikėjų porą  ji  kiekvieną  pristatė intriguojančiai ir taikliai. Jau antrą kartą Juodiškiuose dainavo Neringa ir Raimundas Pilkai iš Družų. Dvi dainas  pagal savo mėgstamiausių poetų žodžius padainavo gerai žinomo širvintiškiams ,,The Independent’’ dainininko ir muzikanto Kipro mama. Maloni staigmena buvo išgirsti bemaž po 30 metų pertraukos (kaip pats prisipažino muzikuoti pradėjo 1976 metais Širvintų vidurinėje  mokykloje) scenoje dainuojant (SOLO) širvintiškį Gediminą Vaitkevičių. Jis prisistatydamas grįžo į mokyklinius metus ir kartu grąžino klausytojus į jaunystę… Kai kurios tos kartos dainos buvo žinomos dar 20 metų po to…

Ingrida  ir Jurgita suvirpino širdis ir pasibeldė į klausytojų sielas su dainomis “Švelnumas”, autorinę Jurgitos dainą “Nepyk, aš turbūt neateisiu” ir romansą “Kadais palei mėlyną jūrą”. Šis duetas seniai žavi balsų darna, išskirtine atlikimo maniera ir savo repertuaru. Jiedvi pakviestos dainuoti šių metų naujametiniame vakare “Putino” restorane.

Šeimyninis Intos  ir  Andriaus  Jozonių duetas sulaukė audringų publikos  aplodismentų. Vicemeras A. Jozonis  ne tik dainavo, bet  ir sugrojo akordeonu melodiją iš baleto “Mirandolina” duetu su Vilma Gudeikaite. Kamerinį vakarą daina “Su žmonėm” užbaigė Kultūros centro dainuojamosios poezijos ir romansų ansamblis, vadovaujamas A. Burakovienės.

Tik tokiame renginyje galima išgirsti niekur negirdėtus arba labai retai pasirodančius atlikėjus, dainų autorius, šeimyninius duetus, improvizuotus instrumentinius duetus… Gal ateityje, kaip tikisi renginio Juodiškio dvare sumanytoja I.Didžiokienė, atsiras norinčių skaityti  savo kūrybą, o gal  atvyks skaitantys  kitų autorių eiles… Tie, kurie kažkada, jaunystėje, buvo skaitovai ir išdrįstų prabilti vėl…Dėkodama atvykusiems I.Didžiokienė išreiškė viltį, kad kitais metais bus dar daugiau dainų, muzikos, visi, norintys pasirodyti – labai laukiami… “Dvarai, – sakė ji – visais laikais buvo kultūros  židiniai, todėl čia turi skambėti muzika, čia turi būti rengiamos parodos,čia turi rinktis žmonės,vertinantys meną.”

Vėlyvą penktadienio vakarą  svečiai iš  Juodiškių dvaro skirstėsi su gerumo  šypsenomis veiduose, žiburėliais akyse. Grįžus į Širvintas, dar  taip nesinorėjo eiti namo… Parsivežta nuotaika vertė klajoti apsnigtomis gatvėmis: “Žiūrėki: sninga sninga, nugrimzdo  žemė praeity ir šlama  medžiai apsnigti” (H.Radauskas).

Ligita Varaneckienė

Nuotraukos autorės

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. kuo sako:

    Kuo nušvyto?koks buvo toks ir liko.

  2. ne sernas sako:

    Man tas Juodiškis visada toks juodas atrodė, o dabar tai nušvito….

Jūsų komentaras:


devyni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]