Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Choro “Dermė” koncertas Trakuose – įstabi Baltumo šventė!

Nerimstančioj širdy gerumo daigas brinksta -
tai Advento nakty stebuklo pirštai jį ramina
ir kviečia kaupt jėgas – aplinkui siautęs vėjas rimsta…
ir daug šilčiau, jaukiau, kai Meilė apkabina - 
Gerumo daigas – Advento nakties daina - 
išgirsk ją, saugok ją, lai tavo kelią ji dabina!

***

Šeštadienį Širvintų choras “Dermė” visus pakvietė į koncertą “Pabūkime kartu baltumo šventėje”, kuris įvyko karališkoje Trakų pilyje. Puikios menės, didžiuliai sietynai, žvakių liepsna… Ir įstabiais balsais aksomu besiliejančios dainos!

Kartais sielos apvalymas vyksta ne  vien maldoje. Kartais net nedalyvauji tame vyksme. Tiesiog klausaisi muzikos, dainų, o tavo siela prisipildo begalinio džiaugsmo, gėrio, Meilės. O kur Meilė, vietos sielos vagims nebėra!

Gal todėl po koncerto žiūrovai tyliai kalbėjosi, kad tai prasmingiausia ir gražiausia jų Advento dalis.

O koncertuoti Trakų menėje chorui pasiūlė Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos direktorius Saulius Vadišius.

Choras “Dermė” klausytojams dovanojo Advento laikotarpiui tinkančias dainas. “Tyli naktis”, “Kalėdų ankstų rytą”, “Džiaugsmas pasauliui”, “Už dangaus ir žemės grožį”, “Baltaragio arija”, “Tyliai tyliai”, “Esi, dangau” – tai dainos sielai, dainos gėriui ir vilčiai… Inta ir Andrius Jozoniai skaitė eiles. Koncertas prikaustė žiūrovų dėmesį, pakylėjo iš kasdienybės į dvasingą ateinančių Kalėdų laukimą. Smagu, kad į koncertą atvyko daug širvintiškių. Čia lankėsi ir Savivaldybės vadovai – meras Vincas Jasiukevičius, Aministracijos direktorė Elena Davidavičienė. Buvo daug Širvintų miesto bendruomenės atstovų bei pavienių klausytojų.

Kartu su choru “Dermė” koncertavo ir Nacionalinis M.K. Čiurlionio menų mokyklos varinių pučiamųjų kvintetas, vadovaujamas Antano Ladygos. Trečius metus grojantis sąstatas daug koncertuoja Lietuvoje ir ne tik. Jame grojantys jaunuoliai – Kristijonas Sakalauskas, Gytis Vaitiekūnas, Ignas Filonovas, Gediminas Abaris, Simonas Kaupinis – tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai. Jie atliko keletą kūrinių bei akompanavo vienai choro “Dermė” dainai.

Paskutinė daina, kurią atliko jauniausia choro narė Deimantė Stankutė ir Vilhelmas Keliuotis su gitara, pritariami choro, buvo “Apokalipsinis romansas”. Jo žodžiai ypatingai prikaustė dėmesį: “Aš eilių nerašau, aš tik sunkiai dejuoju eiles, Kai pasibaigia šventė ir Dievas gesina žvakes…” Su lyg šiais žodžiais buvo užgesintos žvakės, koncertas baigėsi, žiūrovai sužavėti plojo atsistoję ir ilgai negalėjo paleisti tos dienos scenos valdovų.

***

Choro “Dermė” vadovė – Jurga Sarpauskienė, chormeisteris – Gintaras Pauliukonis, koncertmeisterė – Inesa Jegorovienė, smuiku šiame koncerte akompanavo  Loreta Ardzevičiūtė.

Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. netycia sako:

  As tai pirma karta ant choro koncerto pataikiau. Man patiko, dabar tai varysiu klausyt, kai choras dainuos

 2. turistas sako:

  Man tai dūdos labai patiko, kai užgrojo, tai visi pelėsiai ir kerpės nuo pilies nukrito:)

 3. *** sako:

  “Savas” nors ir norėjo “įkąsti” chorui, bet nepavyko. Muzikavimas chore, prilyginamas grojimui orkestre,reikalauja daug darbo, susiklausymo ir nebūtinai reikia turėti solisto balsą. Bet jo pašaipa dėl grietinėlės pavyko atvirkštine prasme, negu jis tikėjosi: Taip, tai yra tiesa, kad chorinė muzika jau bene tūkstantį metų žmonijos kultūroje prilyginama muzikos “grietinėlei”…

 4. choristė sako:

  SAVUI- ateik į chorą, būsi savas, padidinsi skaičių, pabūsi šalia grietinėlės:)))

 5. savas sako:

  Gerai atrodot,ir dainuojat girdėjau gerai tik į savo gretas priimat ir turinčius balsą ir ne ,nu svarbu skaičius svarbu grietinėlė būtu šalia,šaunuoliai

Jūsų komentaras:


aštuoni × = šešiasdešimt keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]