Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Didelė premjera mažame miestelyje

Širvintų kultūros centro  scenoje  tarpušvenčio  dienomis  atgijo  XX amžiaus pradžios Londono aukštuomenės gyvenimo scenos.

Praėjusį savaitgalį šurmuliavo vienas laukiamiausių miestelio kultūrinio gyvenimo įvykių – muzikinis spektaklis ,,Mano gyvenimo ledi‘‘ (rež.Ž.Kvekšienė). Ir penktadienį, ir sekmadienį  kultūros centro salė buvo pilnutėlė. Tiek žiūrovų nesurenka net atvykstančios sostinės teatrų trupės. Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai (kamerinis choras ,,Navis‘‘ ir ,,Viesulos‘‘ šokėjai) sukūrė mažą stebuklą ir surengė tikrą šventę ir sau, ir žiūrovams.

Per  du mėnesius pastatyti tokį kūrinį – nelengvas darbas. Sudėtingos solistų ir choro  vokalo partijos, ilgi dialogai, vaidybos subtilybės… Žinant, kad visi muzikinio spektaklio dalyviai – tik mėgėjai, galima įsivaizduoti, koks tai buvo iššūkis jiems, ypač pagrindiniams herojams – Elizai Dulitl (V.Bakasėnienė), profesoriui Higinsui (S.Vaitiekūnas), misteriui  Pikeringui (A.Vaitkevičius), Dulitlui (S.Paunksnis), Fredžiui (S.Kirtiklis). Milžinišką darbą ruošdama solistus ir chorą šventiniam spektakliui  nuveikė “Navio” vadovė Audronė Burakovienė. Ji patikėjo savo kolektyvo nariais… O choro dainininkai  pateisino vadovės pasitikėjimą ir puikiai  atsiskleidė scenoje. Iki šio spektaklio net neįtarėme, kad šalia mūsų – tokie užslėpti talentai, su jais galima kalnus nuversti…

Dar repeticijų metu pakalbinta režisierė  Živilė Kvekšienė sakė, jog  kai kurie žmonės, repetuojantys “Mano puikioji ledi” jai –atradimas. “Puiki dainininkė. Lengvai pasiduoda mano sumanymams, stengiasi juos išpildyti‘‘ – sakė ji apie V.Bakasėnienę. “Didžiulis atradimas – Saulius Paunksnis, idealiai tinka savo vaidmeniui”. “Profesoriaus Higinso personažą kuriantis S.Vaitiekūnas – tikras talentas”. “Labai norėjau dirbti su šiuo spektakliu, pasisiūliau pati” – sako Živilė. “Man patinka dirbti su suaugusiais (jos diplominis spektaklis “Šokio pamoka” buvo pastatytas prieš keletą metų  Širvintose taip pat su mėgėjais suaugusiais). Šiam pastatymui šiek tiek pritrūko laiko, mėnuo – per trumpas laiko tarpas tokiam dideliam sumanymui įgyvendinti…”

Aktoriai  scenoje  įtikinamai papasakojo  istoriją, nutikusią Londone 1910 metų kovą. Anglų kalbos profesorius Higinsas  ir jo draugas, Indijos tarmių žinovas Pikeringas susilažina, jog per šešis mėnesius paprastą  gatvės gėlių pardavėją Elizą pavers aukštuomenės dama. Higinso ir Pikeringo sceninis duetas buvo nuostabus – jie labai organiškai “įsikūnijo” į  anglų džentelmenus. Profesoriaus laukia pragariškas darbas: išmokyti Elizą taisyklingos tarties, aukštuomenės damos manierų. Elizos charakteris – kietas riešutėlis, ji sunkiai paklūsta profesoriaus diktatui. Įvairūs pratimai (pvz.su akmenukais burnoje), trunkantys iki nakties, ją veda iš proto. Ypač įtikinamai nuskambėjo Elizos arija: “Na, gerai, sere Higinsai, gerai, tegu trauks tave devyni aitvarai…” Kuo toliau, tuo labiau Elizai patinka naujas  gyvenimas, ji pilna lūkesčių ir svajonių. Pati garsiausia ir žinomiausia Elizos arija – “Per naktį šokčiau aš” – pareikalavo iš V.Bakasėnienės daug jėgų ir profesionalumo.

Profesorius nusprendžia pristatyti Elizą  Londono aukštuomenei per Eskoto žirgų lenktynes. Choras  puikiai  padainavo   ariją “Užimta čia kiekviena vieta”: “Navio” choristai pavirto anglų džentelmenais ir aukštuomenės damomis, su  jauduliu žirgų lenktynes stebinčia minia. Mergina patinka Higinso motinai (A.Amankavičienė), ji mato, kad sūnus neabejingas buvusiai gėlių pardavėjai, tik nedrįsta sau to prisipažinti. Viena Elizos ištarta frazė, kai  ji apimta lenktynių azarto  sušunka: “nešk greičiau tą savo velnio užpakalį”, paverčia niekais mėnesių darbą… Bet lenktynėse ją pastebi ir jos spontaniškumu susižavi jaunasis seras Fredis. Jis ateina prie profesoriaus namų ir, žiūrėdamas į langus,  svajoja pamatyti Elizą. “Kokia tai didelė laimė – jaust, kad tu čia, kažkur šalia” – svajingai ir švelniai dainavo Fredis (Sigitas Kirtiklis) vieną gražiausių šio miuziklo dainų – “Gatvė, kurioje tu gyveni”.

Publika pritarė plojimais vyrų chorui, dainuojant “Jeigu tik pavyks”. Apskritai vyrams teko sunkiausias ir didžiausias darbas, ruošiantis spektakliui. Jie turėjo pritarti ir Higinso, ir Dulitlio  arijoms. Dulitlis, Elizos tėvas, gavęs palikimą, tampa turtingu, todėl jį greitai suvysto jauna moteris. Jis tempiamas prie altoriaus… Scena vėl pražysta  nuo prašmatnių aukštuomenės damų suknelių.

Pokylį, vykstantį   pas karalienę, pradėjo “Viesulos” šokėjai. Vėliau į sceną misis Pirs (Higinso  namų šeimininkė  ir tikra spektaklio šeimininkė, kurią  suvaidino  Dalia Kiaulevičiūtė)  pakvietė  vienintelę  šventinio koncerto profesionalią  atlikėją   mecosopraną  Juditą Leitaitę. Solistė džiaugėsi per savo gimtadienį galinti dalyvauti tokiame gražiame  spektaklyje. Atlikėja padainavo “Rožinis gyvenimas”, ariją iš “Karmen”. Spektaklio pabaigoje J.Leitaitė kartu su choru atliko “Meilės valsą”. Scenoje sukosi poros. Tai galėjo būto šventinio spektaklio  graži pabaiga, nes paskutinė scena –Elizos ir Higinso ginčas ir susitaikymas nebuvo pakankamai išbaigta ir įtikinanti…

Po premjeros Širvintų kultūros centro direktorė B.Golubeva  dėkojo  aktoriams, visai kūrybinei grupei, įgyvendinusiai šį grandiozinį sumanymą. Ypač didelių pagyrų nusipelnė spektaklio akompaniatorius Gintaras Pauliukonis. Jei kam teko girdėti miuziklą su orkestru, gali įsivaizduoti, kaip viso orkestro partijas  turėjo pakeisti tik fortepionas… Tik toks virtuozas, kaip Gintaras, galėjo pavaduoti visą orkestrą.

Išsiskirsčius publikai, spektaklio dalyviai ilgai dalinosi įspūdžiais, aptarė  menkus nesklandumus, juokėsi iš klaidų, kurių, publika, tikėkimės nepastebėjo…

Buvęs Operos ir baleto teatro dirigentas Dalius Samėnas, atlydėjęs į Širvintas  solistę J.Leitaitę, ilgai dėkojo chorui ir solistams: “Jūs buvote nuostabūs. Mane pakerėjo jūsų nuoširdumas. Jis atpirko tas menkas intonavimo klaideles, įgarsinimo trūkumus… Retai galima išvysti taip nuoširdžiai vaidinant net ir… Vilniuje… O dar begalinį  įspūdį man padarė  jūsų publika. Tokios publikos galima pavydėti. Žiūrovai buvo su jumis, už jus nuo pirmos iki paskutinės minutės, jus palaikė. Aš, svetimas žmogus, jaučiau tą bendruomeniškumą, palaikymą…‘‘

Įgyvendintas didelis ir gražus sumanymas – dešimčių žmonių darbas. Šiemet Kalėdos į Širvintas atnešė tikrą šventę. Juk kai padaro  šventę “savi”, publika ir priima kitaip. Mūsų  saviveiklininkai ir kultūros darbuotojai  savo sumanymų originalumu, savo užsidegimu kartais lenkia didžiųjų miestų renginių organizatorius. Pagarba jiems. O kiek neišnaudotų talentų dar vaikšto Širvintų gatvėmis… Kaip sakė savo interviu Violeta Bakasėnienė “kelio atgal nėra, tik pirmyn”. Lauksime naujų premjerų.

 

 

 

Ligita Varaneckienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. Runkelis sako:

  Na o maestro Gintaras tai pagarba (kliapas)! Na o mums, vokalo vidutiniokams,- na gal nevisai, detume i skudrus ir asams, na bet ne apie tai. Jei bus muzikinis projektas ir rimtas, sutiksiu dalyvauti. As megstu issukius!

 2. Runkelis sako:

  Klasika!!!

 3. Saulius sako:

  You tube yra beveik visas sirvintu spektaklio – miuziklo premjeros irasas. Jau beveik metus laiko jis laikosi pirmose You tube lietuviu klasikos pozicijose. Kas nori spektakli pamatyti, susirinkite tenai nuorodoje – mano puikioji ledi sirvintos ir galite ramiai viska paziureti.

 4. Grazu, dziaugiuosi, plojau kai pasibaige video! sako:

  Fantastika!! Praziurejau viska:) Labai patiko:)
  Ponas Sernai, nebukit toks piktas, atrodo, kad ant viso pasaulio pystate…:)

 5. Saulius sako:

  Viskas jau yra You Tube. Surinkite ten – mano puikioji ledi ir matysite visa Sirvintu premjera. Su Naujaisiais!

 6. Saulius sako:

  Na iki Sausio 13 kol kas jokiu rimtu planu. Veliau kazka reikes vel rimciau veikti. Su Naujaisiais!

 7. sernas sako:

  Neverk Sauliau, viskas praeis, ir apie šį įvykį žmonės greitai pamirš. Žinok, aš nemačiau spektaklio ir gyvenu! Gyvensi ir tu.

 8. Antanas sako:

  Spektaklio nuotraukos puikios. Netrinkit, tai tikrai didelis ivykis.

 9. Saulius sako:

  Visas spektaklis buvo parodytas viena diena. Mate visas pasaulis, tame tarpe ir mano sesuo, tevai. Na nejau negalite ideti fragmentu, Jus Mus zudode!!!

 10. Saulius sako:

  Leiskit tada bent fragmentus…

 11. Saulius sako:

  Kad gyvi spektaklio pasirodymai is ineto isimti, kas per cenzura?

 12. Jadvyga sako:

  Pavadinimas viską pasako.Kiek gražių žmonių, talentų, pasiaukojimo. Mes ruošėmės šventėms, o jie skubėjo iš namų, repetavo, pergyveno. Didelis Jums ačiū ir visokeriopos sėkmės Jums, Jūsų namams, Jūsų šeimoms.

 13. Dulitlas sako:

  Kas nematė gyvo pasirodymo: http://youtu.be/NtIHDOG5rME

 14. ? sako:

  fortepionas :)

 15. sernas sako:

  Ž.Kvekšienė, V.Bakasėnienė, S.Vaitiekūnas, A.Vaitkevičius, S.Paunksnis, S.Kirtiklis…

  Sovietai taip rašydavo.

  Žmogus turi pavardę ir vardą.
  Rašeivė.

 16. ooo sako:

  Fantastika.Saunuoliai.Super.

Jūsų komentaras:


× septyni = trisdešimt penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]