Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kernavėje įgyvendinti projektai, suartinę visą bendruomenę

Kas yra Žmogus – Kūrėjo kelyje? Kada Žmogus iš kūrinio tampa kūrėju? Kas veda žmogų kūrybos kelyje? Ir kaip jis nusprendžia – kur eit?

Kaip gimsta noras sukurti kažką nuostabaus? Kur semiamasi jėgų tai įgyvendinti? Ir kas vyksta Žmoguje, kuomet jis, eidamas sunkiu ir nemindytu taku, vis gi neiti negali?

Šie ir daugybė kitų klausimų kilo atvykus į Kernavės Švč. M. Marijos Škaplierinės parapijos ir Kristaus Karaliaus merginų diakonių kongregacijos namų projektų ciklo pristatymo renginį Kernavėje. Jaukiai susėdusiems projekto dalyviams, bendražygiams, garbiems svečiams projektų koordinatorė Virginija Dambrauskienė citavo Popiežiaus žodžius – apie meilę ir bendruomenės kelią. Prasmingi ir gilūs žodžiai gulė į širdis ir kėlė sielas aukštyn. Šis tas visuose žmonėse yra bendra – gėrio ir meilės pajauta. Ir net jei savo kasdienybėje pasiklystame gyvenimo verpetuose, kai pajuntame, kad kažkas, paėmęs už rankos, veda mus gėrio keliu – leidžiame sielai skristi nevaldomai! Tuomet, paskui keliantį žodį, esame pasirengę eiti tolyn ir būti gerais, mylinčiais, supratingais. Tokia ir yra dvasinių mokymų esmė! O šis renginys ir buvo ne tik projektų aptarimas, tačiau ir maža kelionė į kilnesnį pasaulį – “Dvasinė bendrystė – mūsų gyvenimo pilnatvei”- taip vadinosi trumpi dvasiniai pamokymai ir pamąstymai, pakėlę susirinkusiųjų emocijas ir jausmus iš kasdienybės į aukštas platybes.

Žinoma, nepamiršta ir tai, dėl ko susirinkta. Kernavės Švč. M. Marijos Škaplierinės parapija parengė ir įgyvendino 2 projektus, vienas buvo rengtas Kristaus Karaliaus merginų diakonių kongregacijos namų.

Jų dėka buvo suorganizuoti dvasiniai mokymai “Asmenybės pajautos ir dvasinės bendrystės plėtojimas Kernavės bendruomenėje”, finansuotas pagal Širvintų vietos plėtros strategijos II prioriteto “Kaimo gyventojų socialinių ekonominių iniciatyvų skatinimas” priemonę “Kaimo gyventojų socialinio aktyvumo skatinimas”. Šiam projektui įgyvendinti buvo skirta beveik 72,5 tūkstančio litų. Projekto tikslas buvo suteikti bendruomenės nariams galimybę savo aplinkoje rasti dvasinės atsvaros šaltinių, gerinti kultūrinio gyvenimo kokybę. Siekta pagerinti kaimo socialinį – kultūrinį gyvenimą, plėtoti kaimo žmonių pilietines iniciatyvas. Už projekto lėšas buvo įsigyta muzikos, kompiuterinė, apšvietimo ir įgarsinimo technika, projektorius, šildomosios lempos, suorganizuota 10 religinės muzikos koncertų, pravesta 20 renginių (švenčių, paskaitų, susitikimų, išvykų).

Tačiau mūza kūrėjų neapleido. Buvo parengtas projektas “Kernavės Švč. M. Marijos Škaplierinės parapijos senosios klebonijos klėties ir malkinės remontas bei pritaikymas amatų plėtrai”. Šiam projektui įgyvendinti 2012 sausio 11 dieną buvo skirta beveik 300 tūkstančių litų parama pagal Vietos veiklos grupės administruojamą LEADER programą.

Ir dar ne pabaiga! Buvo suremontuotos ir Kernavės senosios klebonijos pastato patalpos, taip pat pagal LEADER programą. Šiam projektui buvo skirta apie 400 tūkstančių litų. Abiejų patalpų remonto projektų metu buvo atlikta begalė darbų, po kurių senoji klebonija, klebonijos klėtis ir malkinė tapo jaukios, saugios ir lyg naujos. O pastatų būklė jau buvo avarinė!

Projektų koordinatorė Virginija Dambrauskienė nuoširdžiai dėkojo Širvintų VVG vadovei Vitai Janavičienei, administratorei Ritai Kacevičienei, buhalterei Žavintai Zarubienei už pagalbą ir kantrybę. Projektų įgyvendinimas buvo nelengvas, reikėjo daryti ne vieną pakeitimą – tad darbo ir susiklausymo reikėjo kaip niekada daug.

Širvintų Vietos veiklos grupės pirmininkė Vita Janavičienė pasidžiaugė projektų kokybe, padėkojo už gražų bendradarbiavimą.

Kristaus Karaliaus merginų diakonių kongregacijos namų sesuo trumpai papasakojo, kaip prieš keletą metų jos jau bijojusios, kad seni pastatai sugrius ir jos liks be pastogės. Tegalėjo melstis ir tikėtis stebuklo. Ir ką – stebuklas įvyko! Vieną dieną į vienuolyną užklydo visiškai nepažįstama moteris – Virginija, kuri netikėtai tapo visa ko gelbėtoja. Sesuo dėkojo kurijai, savivaldybei, bendruomenės kolektyvui. “Dabar gyvenam žymiai įdomesnį, aktyvesnį gyvenimą, tapome artimesni”, – apie įgyvendintų projektų dvasinę naudą pasakojo sesuo.

Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius padėkojo kernaviškiams už gražius projektus, vyskupui  už palaikymą, palinkėjo visiems geros kloties.

Bendruomenės atstovė Onutė apgailestavo, kad baigėsi projektas: “nuo pirmos paskaitos nepajutom, kaip laikas pralėkė. Būkit geri, pratęskite tuos projektus, pratęskite mūsų gyvenimą!” – kalbėjo senyva moteris.

Kernavės seniūnas Stanislovas Gaidakauskas padėkojo už gražius ir visam miesteliui reikalingus projektus: “aš esu dėkingas net už kiekvieną pasodintą mažą medelį, o čia tokie projektai įgyvendinti! Seniūnija rūpinsis ir padės kuo galės”.

Kaišiadorių vyskupijos vyskupas Jonas Ivanauskas taip pat nuoširdžiai dėkojo projektų rengėjams ir įgyvendintojams: “gera, kad mažiausioje Vyskupijoje turime Kernavę. Man lankantis kitose šalyse ir matant, kaip ten viskas tvarkoma, labai norėtųsi, kad ir pas mus viskas gražėtų, kiltų. Tai, kas padaryta Kernavėje – nuostabu. Norėtųsi, kad ir kituose vyskupijos kampeliuose vyktų tokie projektai – kur daug gyvena žmonių, kur jaunos šeimos. Ten taip trūksta to, kas vyko čia. Tebūnie Kernavė, kaip žibantis perlas su savo gražia praeitimi ir ateitimi!”

Netruko sveikinimų, kalbų ir prisiminimų! Puikūs projektai iš tiesų Kernavės bendruomenei plačiąja prasme davė labai daug. Tai puikus įrodymas, kad tereikia noro ir iniciatyvos, organizacinių sugebėjimų ir begalinio tikėjimo – tuomet pats dangus padeda!

Po iškilmingos dalies visi vyko į naująją klėtelę kepti duonos. Duonelės kepimas, tešlos kilimas, ta teigiama energija, su kuria dirbamas šis šventas darbas – dar vienas žmogaus gyvenimo įprasminimo kelias. Tik bendroje veikloje ir bendroje maldoje žmonės tampa stiprūs!

Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. skaitytojas sako:

    Dydellis straipsnis, daug baliaus nuotrauku, bet labai keista kad nėra ne vienos suremontuotų objektų nuotraukos? Ne vienų žodžių ne paminėtas rangovas, kuriuo dėka, cituoju iš jūsų straipsnio:”Abiejų patalpų remonto projektų metu buvo atlikta begalė darbų, po kurių senoji klebonija, klebonijos klėtis ir malkinė tapo jaukios, saugios ir lyg naujos”. Labai keista ir net itartina…..

  2. savas sako:

    Kodėl nėra suremontuotų patalpų nuotraukų

Jūsų komentaras:


− keturi = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]