Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintiškiai varžėsi dėl teisės dalyvauti „Dainų dainelėje“

Neringa Tuškevičienė

laureatai__jus_vadovai_ir_komisija-1

Jau 40-ąjį kartą Lietuvoje vyksta vienas populiariausių konkursų „Dainų dainelė“, sutraukiantis bene daugiausiai vaikų. Jame dalyvauja vaikai ir moksleiviai nuo 6 iki 19 metų, kurie vertinami pagal intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Kiekvienas jaunasis dainorėlis laiko didele garbe dalyvauti konkurse, kuris ne vienai scenos žvaigždei tapo tiltu į didžiąją sceną.

Gruodžio 12 dieną Širvintų meno mokyklos aktų salė prisipildė linksmo klegesio. Jaunieji Širvintų rajono dainorėliai išbandė savo jėgas ir  siekė galimybės dalyvauti „Dainų dainelėje“. Juos vertino kompetetinga komisija: Širvintų meno mokyklos vyresnieji mokytojai Rita Barauskaitė ir Jonas Barbaravičius bei Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos mokytoja – metodininkė Irena Vasiliauskienė, kuri vadovavo visos komisijos darbui. Konkursas prasidėjo žiūri komisijos pasveikinimu ir skambaus balso bei sceninės drąsos palinkėjimu.

Pirmieji į ,,Dainų dainelės“ konkurso rajoninį turą rinkosi Širvintų lopšelių-darželių dainorėliai. Kiekvienas dalyvis atliko po tris kūrinius. Konkursą pradėjo Širvintų vaikų lopšelio-darželio  ,,Buratinas“ dainorėliai. (vad. Sonata Žilinskienė ir  Dalytė  Jakštienė). Žiūrovus pralinksmino  lietuvių liaudies  daina ,,Oželis“.

Ypatingai susirinkusius maloniai nustebino šešiametis, “Saulutės” darželio solistas Nojus Iljeitis (vad. Rožė Polonskienė), dainuojantis skambiu, ,,beveik vyrišku“ balsu.

Neatsiliko ir mergaitės. Zibalų pagrindinės mokyklos dainininkė Nikolė Vaitkūnaitė (vad. Aušra Jutelienė),  ne tik dainavo, bet ir grojo dūdele. Širvintų meno mokyklos mokinukė Ieva Juškevičiūtė (vad.Julija Jadzevičienė) su ypatinga meile atliko dainelę ,,Mamos šiluma“, o mama sėdėjo žiūrovų salėje ir jaudinosi turbūt labiau už dukrą.

Po Ievos į sceną žengė Austėja Šimkutė (vad. Jurga Sarpauskienė), kuri dainavo ir ,,Dainelę tėčiui“. Gelvonų vidurinės mokyklos mokinys Adomas Vaitonis (vad. Kazys Petreikis) smagiai atliko dainelę ,,Mūsų skraidantis dramblys“.

Konkursą užbaigė Musninkų A.Petrulio gimnazijos moksleivis Domantas Rolis (vad. Ugnė Bakanauskaitė). Vaikinas taip pat mokosi ir A. Noviko džiazo mokykloje.

Komisija dirbo labai atsakingai, įvertino dainorėlių pasirodymus ir į zoninį turą, pasiūlė vykti šiems atlikėjams: Širvintų lopšelio-darželio ,,Buratinas“ vokaliniam ansambliui, lopšelio–darželio ,,Saulutė“ solistui Nojui Iljiečiui, Zibalų pagrindinės mokyklos solistei Nikolei Vaitkūnaitei, Širvintų meno mokyklos dainininkei Austėjai Šimkutei, bei Musninkų gimnazijos solistui Domantui Roliui.

Zoninis „Dainų dainelė“ turas vyks sausio 15 dieną Šalčininkuose. Vertinimo komisija išrinks konkurso laureatus, kurie gegužės pabaigoje dainuos baigiamajame laureatų koncerte. Jie bus apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais ir atminimo dovanomis.

Linkime mūsų šauniems dainorėliams sėkmės.

* * *

 • „Dainų dainelė” organizuojama kas antrus metus nuo 1974-ųjų.
 •  Nuo konkurso pradžios jame dalyvavo per 200 tūkstančių jaunųjų dainininkų.
 • Konkursas į profesionalią muziką atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką.
 • Konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. As sako:

  Sveikinam

 2. admin sako:

  Ačiū už pastebėjimą, pavardes pataisėme.

 3. x sako:

  Pagal naująsias taisykles, skirtas KN, čia leidžiama rašyti visaip: ir Garbaravičius, ir bendraautorius, ir lauriatas, ir bet kaip kitaip. Prašom nekibti prie žodžių.

 4. Barbaravicius sako:

  O ne Garbaravicius.Rolio mokytoja-Ugne Bakanauskaite.

Jūsų komentaras:


+ aštuoni = vienuolika

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]