Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

2014-ieji − Teatrų, Kristijono Donelaičio, Lietuvos dainų šventės, Vaikų sveikatos, Oršos mūšio ir Šeimos metai

arklio_metai_2014Lietuvos Respublikos Seimas 2014 metus paskelbė Teatrų, Kristijono Donelaičio, Lietuvos dainų šventės, Vaikų sveikatos, Oršos mūšio metais. Krikš­čio­nių baž­ny­čių Lie­tu­vo­je va­do­vai 2014-uo­sius yra pa­skel­bę Šei­mos me­tais.

Dar 2010 metais Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2014 metais sukanka
300 metų, kai gimė žymiausias lietuvių literatūros kūrėjas Kristijonas Donelaitis, ir kad šios iškilios datos minėjimas sudaro sąlygas aktyvesniam kultūriniam šio Europos regiono bendradarbiavimui, lituanistiniam paveldui atnaujinti ir puoselėti, Kristijono Donelaičio kūrybai pasaulyje skleisti, kultūrinei bendruomenei Lietuvoje ir užsienyje telkti, donelaitikai įprasminti, nutarė 2014 metus paskelbti Kristijono Donelaičio metais.

Šių metų gegužės mėnesį Seimas paskelbė 2014 metus Teatrų metais, įvertindamas teatro vaidmenį ugdant kultūrinį sąmoningumą, akcentuodamas Lietuvos teatro meninės kūrybos plėtrą, pabrėždamas kultūros prieinamumo didinimą bei visuomenės kūrybiškumo skatinimą.

Gruodį Seimas, siekdamas pagerinti vaikų sveikatos rodiklius, skatinti su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, priėmė nutarimą „Dėl 2014 metų paskelbimo Vaikų sveikatos metais“.

2014-aisiais minėsime pirmosios Dainų šventės, įvykusios 1924 m. Kaune, 90-metį. Pakviesti šūkio ,,Čia – mano namai“ šiemet šventėje dalyvaus apie 40 tūkst. dainininkų, šokėjų, teatrų kolektyvų, muzikantų iš Lietuvos ir užsienio valstybių. Pripažintos unikaliomis, Lietuvos, Latvijos bei Estijos dainų ir šokių švenčių tradicijos prieš 10 metų buvo įtrauktos į UNESCO Reprezentatyviojo nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Šiais metais rugsėjo 8-ąją sukaks 500 metų, kai Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė laimėjo istorinę pergalę Oršos mūšyje ir apgynė Lietuvos žemių vientisumą, tad siekdamas paminėti šią Lietuvai ir jos žmonėms svarbią istorinę datą Seimas paskutinę rudens sesijos dieną priėmė nutarimą paskelbti 2014-uosius ir Oršos mūšio metais.

Šis mūšis − viena didingiausių Lietuvos kariuomenės pergalių po Žalgirio mūšio ir nepaprastai svarbi Lietuvos istorijos data, svarbi istorinė jungtis su Baltarusija ir Ukraina. Šiuo paminėjimu bus tęsiama svarbių istorinių pergalių Lietuvoje minėjimo tradicija.

Parengta pagal Ukmergės rajono savivaldybės administracijos kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus pranešimą (www.ukmerge.lt).

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× trys = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]