Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Buivydiškių pradinės mokyklos pradinukai skaito visur ir visada

iie3z110030

Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojai vykdo daug projektų, kurie yra integruojami į įvairias ugdomąsias veiklas. Projektinių veiklų idėjų banku mokyklos pirmokai ir antrokai pasidalino su respublikos pradinukais dalyvaudami respublikinėje pradinių klasių mokinių konferencijoje „Kuo didžiuojasi mano mokykla“. Pirmokai Iveta Rapkevičiūtė ir Dovydas Vasiliauskas bei antrokai Urtė Andriukaitytė ir Rokas Burneika skaitė pranešimą „Ir knyga mane augina“ ir supažindino konferencijos dalyvius bei svečius su mokykloje 2013 metais įgyvendintomis veiklomis, pasidalino idėjomis.

Projektas „Šeimos taupymo idėjos“ skirtas ekonominio raštingumo ir verslumo ugdymui. Jo metu mokiniai kūrė reklamą, dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, išmoko naujų ekonomikos terminų, rengė stendinius pranešimus, dalyvavo Pepės Ilgakojinės pamokoje „Alternatyvieji kaštai“ ir padėjo Pepei išsirinkti iš kelių pasiūlymų vieną. Pirmokai kūrė lėles ir inscenizavo spektaklį „Geltonų plytų kelias“. Projektinės veiklos metu ypatingas dėmesys buvo skirtas kalbinės raiškos ugdymui.

Mūsų mokyklos bendruomenė noriai dalyvauja Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose, veikloje „Visuotinis skaitymas“. Mokiniai skaito ir domisi Šiaurės šalių vaikų literatūra, lankosi bibliotekose. Mielai klausosi mokykloje tėvelių skaitomų kūrinių, iliustruoja knygas.

Ar teko kada nors pamokų metu knygą skaityti medyje? Kasmetinį projektą „Raštingumo savaitė“ mokiniai pradėjo „pasivertę“ išmintingomis pelėdomis, kurios savo mėgstamiausias knygų ištraukas skaitė užsilipę į šalia mokyklos esančio parko medžius.

Praeitais metais tapome daugiausiai skaitančia mokykla Vilniaus rajone ir buvome pakviesti į Prezidentūrą į kasmetinį renginį „Knygų Kalėdos“.

Prezidentūroje mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Tu gali sukurti knygą“ ir „parašė“ judančių vaizdų ritininę knygą pagal Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Žiema”.

Rudenį pasitikome nuotaikingu „Madų šou“. Rinkome mįsles apie rudens gėrybes, drauge su šeimomis dalyvavome rudens gėrybių parodoje.

Projekto „Aš esu pirmokas“ metu paaiškėjo, jog norint tapti tikru pirmoku, neužtenka pažinti raides ir skaičius. Reikia įminti ne vieną mįslę ir išmokti ne vieną patarlę!

Pirmokų krikštynoms buvo sukurtas spektaklis „Jei nori Tu iš tikro…“. Mokiniai mokėsi ne tik vaidinti, bet ir taisyklingai tarti, intonuoti, įsijausti į savo personažą.

Keliaujančiam po klases žaisliukui vaikai pasakojo apie savo vasarą, rašė laiškus. Surinkta medžiaga buvo sudėta į knygą, kurią mokiniai taip ir pavadino „Knyga apie žaislą“. Nuvykę į „Žaislų muziejų“ mokiniai pasakojo apie savo mėgstamiausius žaislus. Žodyną praturtino senovinių žaislų pavadinimais.

Projekto „Laiškas Žemei“ metu buvo parašyta daugybė laiškų Žemei. Mokiniai išmoko rašyti ir piešti padėkos žodžius.

Mokykloje vyksta daug įvairių mugių: „Kalėdinė“, Kaziuko, Blusų turgus, rankdarbių mugės. Jų metu mokomės pristatyti ir pagirti savo prekę. Tampame tikrais oratoriais. Ši praktika puikiai pritaikoma respublikinių konferencijų metu. Mokiniai geba kalbėti išraiškingai, garsiai ir drąsiai.

Kasmet mokykloje vyksta vasaros mokyklėlė. Praėjusiais metai drauge su nuotaikingu ir nepailstančiu Mike Pūkuotuku būsimieji pirmokai žaidė, vaidino, kūrė ir puikiai pasirengė rugsėjui.

Mūsų mokykla daugiatautė. Vaikai geba kalbėti lenkų, rusų, baltarusių kalbomis. Išnaudojame šią puikią galimybę vykdydami projektą „Aš – pasaulyje“. Bendraujame įvairiomis kalbomis, mokomės vieni iš kitų, puoselėjame įvairias kultūras.

Projekto „Kultūrinukas“ dėka mokiniai lankosi įvairiuose spektakliuose, koncertuose, tobulina bendrakultūrines kompetencijas. Išklausę simfoninę pasaką visai šeimai „Vėjo laiškai“ pagal Vivaldžio „Metų laikų“ ciklą, rašėme Rudens, Žiemos, Pavasario ir Vasaros laiškus.

Kiekvienus mokslo metus užbaigiame jau tradicine tapusia „Buivydiškių dvaro amatų diena“. Šio projekto metu mokiniai persikelia į Lietuvos viduramžius ir tampa Radvilų dvaro amatininkais, susipažįsta su senaisiais lietuvių amatais. Projekto metu glaudžiai bendradarbiaujama su Zujūnų seniūnijoje esančiomis ugdymo įstaigomis bei mokyklos socialiniu partneriu Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultetu.

Dalyvaujant metodinėje – praktinėje konferencijoje „Visa Lietuva skaito vaikams: raštingumo ugdymas skaitant“, buvo pristatyta skaitymo balsu vaikams veikla mūsų mokykloje. Socialinės edukacinės iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ tikslai – atkreipti visuomenės dėmesį į raštingumo ir skaitymo skatinimo problemas, pastovaus skaitymo balsu naudą, skleisti įvairius vaikų emocinių poreikių tenkinimo ir vertybių ugdymo būdus, pristatyti įvairias skaitymo skatinimo programas, akcijas, dalintis gerąja vaikų ugdymo skaitant knygas patirtimi kartu dalyvaujant iniciatyvos programose.

Mokyklos pradinukai ir tėveliai puikiai supranta skaitymo naudą, todėl noriai talkina vykdant projektą „Skaitome visur ir visada“.

Vilniaus r. Buivydiškių pradinių klasių mokytojos
Jūratė Masiulienė ir Jolanta Vasilevskienė.

Daugiau nuotraukų www.vrsa.lt.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni − vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]