Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Čiuožyklos įrengimas – viena iš daugelio Širvintų miesto bendruomenės veiklos idėjų

12-alina

A.Skeberiene / Nuotr. iš asmeninio archyvo

Kaip jau rašėme, Širvintose, šalia “Atžalyno” progimnazijos, miestelėnams įrenginėjama čiuožykla. Nusprendėme daugiau sužinoti apie šią gražią idėją. Kalbiname Širvintų miesto bendruomenės pirmininkę A. Skeberienę:

Kas gi buvo idėjos įrengti čiuožyklą autoriumi, iniciatorium? 

Neseniai vykusiame Širvintų miesto bendruomenės susirinkime be kitų klausimų buvo aptarinėjamos ir veiklos gairės šiems metams. Bendruomenės nariai pateikė tokią gausybę pasiūlymų, kad jei juos visus užsibrėžtume įgyvendinti neužtektų nei vienų, nei dvejų metų. Vienas iš nuskambėjusių pasiūlymų  - inicijuoti čiuožyklos įrengimą Širvintų mieste.

Ar ilgai užtrukote nuo idėjos iki realių veiksmų ir su kuo teko derinti idėjos įgyvendinimą? Kam kilo idėja įrengti čiuožyklą būtent šioje aikštelėje? Ar nesibaiminta, jog vanduo ir ledas pakenks dirbtinei aikštelės dangai, juk vasarą čia treniruojasi žolės riedulininkai, sportuoja mokiniai?

Buvo kreiptasi į rajono merą V. Jasiukevičių, kuris sutiko priimti bendruomenės atstovus. Meras operatyviai suorganizavo pasitarimą, kuriame dalyvavo mero pavaduotojas A. Jozonis, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausias specialistas B. Sockis, infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas A. Vilčinskas, ekologė A. Kisieliūtė. Bendruomenės iniciatyva buvo nagrinėjama įvairiais aspektais, buvo svarstomos įvairios galimybės, nagrinėjami techniniai sprendimai, bet didžiausių diskusijų sulaukė vietos čiuožyklai parinkimas. Buvo siūlomos įvairios miesto aikštelės. Vienos buvo atmestos dėl to, kad yra arti gatvės ir tai keltų pavojų vaikams, kitose neįrengtas apšvietimas. Apsvarsčius visas galimybes apsistota ties “Atžalyno” pagrindinės mokyklos sporto aikštele. Šios aikštelės pritaikymas čiuožyklai nereikalauja didelių investicijų. Joje jau įrengtos sienelės, ji turi apšvietimą, geras privažiavimas. Kaip išaiškino B. Sockis, šios dirbtinės aikštelės dangai vanduo nepakenks. Sintetinės dangos techninės sąlygos ir jos klojėjai leidžia ir rekomenduoja  tokį  jos panaudojimą. Juk ir taip žiemos metu danga jokiomis papildomomis apsaugos priemonėmis neapsaugoma nei nuo sniego, nei nuo drėgmės. Ji veikiama tiek lietaus, tiek ir šalčio. Be to aikštelė jau susidėvėjusi. Ši vietovė labai patogi žiemos pramogoms. Netoli yra kalniukas, nuo kurio žiemą mielai rogutėmis čiuožia vaikai. Apsnigtas stadionas leidžia pramogauti slidžių mėgėjams. Taigi, gal vertėtų ateityje rajono valdžiai pamąstyti apie kompleksinį šios vietovės pritaikymą žiemos pramogoms.

Ši čiuožykla yra tik bandomasis variantas. Ateityje reikėtų jau iš anksto pasiruošti surenkamus bortus, kuriuos galima būtų sumontuoti iškart sulaukus tinkamos oro temperatūros. Gal tai padėtų išspręsti kitų miesto aikštelių saugaus pritaikymo čiuožyklai klausimus. Bendruomenė taip pat pasiryžusi prisidėti. Ir kitais metais ieškotume rėmėjų.

Kas finansuos čiuožyklos įrengimą, juk tam reikia nemažai tonų vandens?

Čiuožyklos įrengimas nepareikalaus daug lėšų. Aikštelės valymo darbus atliko ir bortus suformavo bendruomenės nariai. Prisidėti prie čiuožyklos įrengimo, t.y. čiuožyklą užlieti vandeniu, sutiko Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba bei Širvintų komunalinis ūkis. Ačiū jiems.

Ar nesibaiminta, jog ši vieta taps dar viena negeranoriškai nusiteikusių paauglių susibūrimo vieta?

Be abejo pagalvojome ir apie tai, todėl sprendėme ir saugumo klausimus. Buvo kreiptasi į Širvintų rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininką M. Mickonį, kuris  pažadėjo įtraukti šią vietą į patruliavimo maršrutą. Vis verkšlename, kad jaunimas “bastosi”, neturi kuo užsiimti, todėl, manau, jog dar viena laisvalaikio praleidimo galimybė – puiki alternatyva įvairioms “popierinėms” prevencijos priemonėms, kurios, ne tik kad brangiai kainuoja, bet, kartais, yra visiškai neveiksmingos.

Norime priminti, jog vaikų saugumu čiuožinėjant turi pasirūpinti ir patys tėveliai, t.y. aprūpinti vaikus reikiamomis apsaugomis bei aptarti su vaikais saugaus čiuožinėjimo klausimus.

Ką pasakytumėte tiems, kas į šią idėją žiūri skeptiškai? Jei tokių yra, žinoma.

Bendruomenė džiaugiasi, kad ši iniciatyva buvo palankiai sutikta, operatyviai ieškoma sprendimų. Tikimės, kad bendromis pastangomis pavyks čiuožyklą įrengti. O visiems kritikams galiu jau dabar atsakyti. Širvintos jau toks miestas, turintis savo specifiką. Ar čia ką nors darysi, ar ne vistiek atsiras „burbančių“ ir nepatenkintų. Mes džiaugiamės, kad jungiame priešingos stovyklos atstovus. Jie aktyvūs, energingi, mąstantys apie geresnio gyvenimo Širvintose kūrimą.

Minėjote, kad bendruomenės nariai pažėrė gausybę veiklos pasiūlymų. Gal išduosite kokių dar staigmenų ruošiate miesto žmonėms?

Žiemos sezono metu, jei leis oro sąlygos, ketiname surengti sniego skulptūrų konkursą. Tam ir vėl puikiai galėtų pasitarnauti stadionas. Su Širvintų miesto bendruomenės Jaunimo klubo nariais ketiname dalyvauti Užgavėnių šventėje. Bendruomenė turi planų suburti ir Senjorų klubą. Svarstome galimybę ilgais žiemos vakarais organizuoti teminius šokių „Kam per 30, 40, 50…….“ vakarus. Jei pavyks išspręsti didesnio autobuso nuomos klausimus, kviesime miestiečius prisijungti prie bendruomenės organizuojamų išvykų. Neseniai aplankėme Valdovų rūmus, Katedros požemius, Bažnytinio paveldo muziejų. Nuotraukų apie bendruomenės veiklą jau galima rasti socialinio tinklo Facebook paskyroje „Širvintų miesto bendruomenė“. Taip pat kuriamas ir internetinis bendruomenės puslapis. Tai tokie pagrindiniai mūsų planai žiemos sezonui.
Ačiū už pokalbį.

Kalbino Živilė Šalkauskienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. POP sako:

  - tai jau SUPER

 2. xxx sako:

  Va va – Jūsų išsakytos mintys dar kartą patvirtina, kad mumyse vis dar galioja sovietinis mąstymas – Viską už mus sugalvos ir padarys valdžia. Todėl labai džiaugiuosi, kad ir Širvintose jau bunda visuomenė, kuri pradeda suprasti, kad ne valdžia gyvena, o žmonės. Aktyvūs, veikiantys, besiburiantys į bendraminčių bendruomenes. Valdžią išsirenkame ne tam, kad jie už mus galvotų, ar gyventų, o tam, kad padėtų įgyvendinti mūsų norus ir lūkesčius.

 3. Loreta sako:

  Dėl tokių žmonių norisi grįžti. Sėkmės Jums dideliausios!

 4. Alina sako:

  Sutinku su “Va va” komentaru, kad iniciatyvos turi eiti iš žmonių. Juk tik taip sužinoma, kokių poreikių turi miestiečiai, kas jiems svarbu, ko jiems trūksta, kur link turėtų būti nukreipti planavimo darbai. Bendruomenė ir yra viena iš tų žmonių grupių Širvintose. Ir ji su tomis iniciatyvomis kreipiasi į specialistus. Mes juk nesame “visų galų” meistrai, todėl mums svarbi profesionalų nuomonė. Ir šįkart jie ta nuomone tikrai dalinosi. Galbūt, jei ši idėja sulauks visuomenės palaikymo, kitais metais jau iš anksto bus pasirūpinta čiuožyklos įrengimu. Nors…niekad nežinai, kokių staigmenų paruošia žiema.
  Atsakas į “Gal” komentarą: bendruomenė niekada nesistengia dubliuoti kultūros centro veiklos. O ja mūsų miestiečiai tikrai negali skųstis. Tokia renginių, parodų, susitikimų, koncertų, spektaklių gausa galima tik nuoširdžiai džiaugtis. Pasiūla tikrai yra. Bendruomenė tik ją papildo.

 5. Va va sako:

  Nesakau, kad bloga iniciatyva. Ji puiki! Tačiau manau, kiekvienas turi dirbti savo darbą. Valdininkai gauna algas, bet matyt žmonių netenkina jų darbas, jeigu tenka patiems dar dirbti. Taip, tokios iniciatyvos turi eiti iš žmonių, bet jas įgyvendinti turi specialistai. Savivaldybė pilna darbuotojų, o patys turime rūpintis keliais, pastatų remontais, pramogomis. Tada kam išlaikome tą 4aukštų pastatą su žmmnėmis?

 6. Gal sako:

  jau nebereikes Kulturos centro,viska padarys bendruomene?

 7. Vidmantas sako:

  Šaunuoliai

 8. O sako:

  Ji man patinka

Jūsų komentaras:


− vienas = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]