Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Elgiesi neatsakingai, jei netinkamus naudoti vaistus išmeti į buitinių atliekų konteinerį

Medicaments

Nuo šiol visos vaistinės iš gyventojų priims gyventojų atneštus netinkamus naudoti vaistus. Nes nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojo Vyriausybės patvirtintas  Naikintinų vaistinių preparatų priėmimo iš gyventojų ir apmokėjimo už jų tvarkymą tvarkos aprašas. Tai stipriai vėluojantis teisės aktas, jo įsigaliojimas2012-11-07 buvo atidėtas dėl lėšų stygiaus iki 2014 m. sausio 1 d.

Farmacijos įstatymo 42 straipsnis jau nuo 2011  metų visas vaistines įpareigojoiš gyventojų nemokamai priimti naikintinus vaistinius preparatus. Farmacijos įstatymo 42 straipsnio 1 dalyje taip pat įtvirtinta, kad už farmacinių atliekų, surinktų iš gyventojų, tvarkymą mokama iš valstybės biudžeto.Tačiau iki šiol už iš gyventojų priimtų farmacinių atliekų tvarkymą mokėjo pačios vaistinės savo sąskaita. Vaistinėsjau nuo 2011 metų nemokamai priima iš gyventojų farmacines atliekas, tačiau už tų atliekų šalinimą pačios ir moka atliekų tvarkytojams.

Nuo šiol visos visuomenės ir gamybinės vaistinės iš gyventojų surinktas farmacines atliekas perduos tvarkyti Sveikatos apsaugos ministerijos konkurso tvarka parinktam atliekų tvarkytojui-uždarajai akcinei bendrovei „Farmacinių atliekų šalinimas“.Už farmacinių atliekų, surinktų iš gyventojų, tvarkymą bus mokama iš valstybės biudžetopagal tvarkyti priimtą faktinį vaistinių preparatų kiekį.

UAB „Farmacinių atliekų šalinimas“ direktorė Rosvita Gustaitienė ragina nemesti netinkamų naudoti vaistų į buitinių atliekų konteinerį, bet atnešti juos į bet kurią vaistinę ir grąžinti vaistininkui. Piliečiai nuo šiol turėtų žinoti, kad visos vaistinės nemokamai priima iš gyventojų netinkamus naudoti vaistus ir perduoda juos atliekų tvrakytojui, kuris farmacines atliekas saugiai sudegina specialiai tam pritaikytame įrenginyje, tokiu būdų cheminės medžiagos nepatenka į gruntinius vandenis, ar dirvožemį ir nedaro žalos gyvajai gamtai.

Neišvengiamai kiekvienoje šeimoje lieka neišnaudoti vaistai, gydomieji tepalai, kremai, lašai ar purškalai. Turbūt dažnas išmesdavo senų vaistų likučius į šiukšledėžę kartu su kitomis buitinėmis atliekomis, nes nežinojo, kad nenaudojami vaistai turi būti šalinami kitaip. Tikriausiai iki šiol ir žiniasklaidoje trūko informacijos apie tai, kad gyventojai gali nemokamai farmacines atliekas grąžinti į bet kurią vaistinę, o vaistinės privalo farmacines atliekas iš gyventojų priimti. Tikiuosi, kad nuo šių metų sausio įsigaliojusi Vyriausybės patvirtinta Naikintinų vaistinių preparatų priėmimo iš gyventojų  ir apmokėjimą už jų tvarkymą tvarka, bus paskata vaistinėms priimti gyventojų atneštus nenaudojamus vaistus ir juos tvarkyti pagal nustatytus reikalavimus. Žinotina, kadiš gyventojų priimtus naikintinus vaistinius preparatus vaistinė privalo perduoti  UAB „Farmacinių atliekų šalinimas“ ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo jų priėmimo dienos. Atliekos bus surenkamos pagalUAB „Farmacinių atliekų šalinimas“ sudarytą atliekų išvežimo grafiką, kuris skelbiamas bendrovėsinterneto svetainėje www.farmacinesatliekos.lt.Naikintinų vaistinių preparatų perdavimas bus įforminamas pavojingų atliekų lydraščiu ir krovinio važtaraščiu, kurių formas galima rasti interneto svetainės www.farmacinesatliekos.lt

Pažymėtina, kad vaistinės be gyventojų atneštų farmacinių atliekų turės ir savo komercinėje veikloje susidariusių atliekų, kurios bus žymimos skirtingu atliekų kodu, t.y. kodu 20 01 32. Tuo tarpu gyventojų atneštos farmacinės atliekos bus apskaitomos kodais 18 01 09 ar 18 01 08*. UAB „Farmacinių atliekų šalinimas“ iš vaistinių priims tiek komercinėje veikloje susidariusias, tiek iš gyventojų surinktas farmacines atliekas. UAB „Farmacinių atliekų šalinimas“ ragina gyventojus namuose turimus netinkamus naudoti vaistus atnešti į vaistines: „Elkimės atsakingai – nemeskime senų vaistų į buitinių atliekų konteinerį“.

Parengta pagal Rosvitos Gustaitienės (UAB “Farmacinių atliekų šalinimas”) ir BNS Spaudos centro pranešimus.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− trys = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]