Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią    Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019-08-29 posėdžio darbotvarkė    Minint Baltijos kelio dieną lietuvių režisierių filmai nutiesia tiltus tarp Baltijos valstybių    Mūsų Baltijos kelias    Kada mūsų širdyse užgis okupacijų žaizdos?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Gerumo pamokos

Neringa Tuškevičienė
Nuotraukos dienos centro

Taip jau gyvenime yra, kad gražiausių ir jautriausių darbų niekas nepastebi. Jie, dažniausiai, daromi tyliai ir apie juos težino tik patys dalyviai. Apie šią gražią veiklą sužinojau visai netyčia. Tiesiog tarpušvenčiu aplankiau vieną Musninkuose gyvenančią vienišą moterį. Begurkšnojant žolelių arbatą, ji man kaip didžiausias vaišes patiekė sausainukus, akivaizdžiai – rankų darbo. „Pati kepėte?“ – pasigrožėjau. „Ne, – nusišypsojo senolė, – vaikai su mokytoja atnešė. Ir atviruką, ir žvakutę dar padovanojo, o aš juos obuoliais pavaišinau…“ Moteris dar ilgai man pasakojo, akip nudžiugino netikėtai į kiemą sugužėję vaikai.

Štai šis pokalbis ir paskatino mane pasidomėti, kokie vaikai čia taip šauniai sumąstė, kokios mokytojos juos pamokino.

Kalėdinių atvirukų, dovanėlių ir sausainių „fabrikas“ vaikų dienos centre Musninkuose  „Aitvarai“

Kalėdų laukimo laikotarpis Musninkų vaikų dienos centre „Aitvarai“ buvo itin darbingas – jau nuo lapkričio mėnesio dienos centro vaikai kartu su gimnazijos bendrabutyje gyvenančiais vaikais plušėjo dienos centro „Kalėdinių dovanėlių dirbtuvėje“: gamino Kalėdinius atvirukus Musninkų senjorams ir dovanėles savo artimiesiems, kūrė sveikinimų tekstus, kepė sausainius. Ruošėsi dalyvauti Musninkų kaimo bendruomenės renginyje „Senių besmegenių karalystė“: piešė eskizus ir gaminosi kaukes, mokėsi naujų dainų.

Likus kelioms dienoms iki Kalėdų, vaikai su keturiais suaugusiais pasiskirstę į keturias grupeles išsibarstė po Musninkų miestelio gatves. Vaikai aplankė daugiau nei penkiasdešimt Musninkų senjorų, kuriems padainavo dienos centre išmoktų dainų, pabendravo,  įteikė jiems savo Kalėdinius atvirukus, pačių iškeptus ir supakuotus Kalėdinius sausainius bei pašventintas žvakutes.

Nors oras tą dieną nelepino, tačiau nuotaika visų buvo puiki, šokinėdami per balas vaikai keliavo nuo vieno namo iki kito, džiaugėsi, kad senjorai mielai priemė. Vaikai nors į pabaigą jau sušlapę ir sušalę, tačiau buvo laimingi dėl padaryto gero darbo, dėl šypsenų ir net džiaugsmo ašarų senjorų veiduose, gerų emocijų.

Prie šio sumanymo prisijungė ir Musninkų kultūros centro vedėja Dalia Kiaulevičiūtė, gimnazijos bendrabutyje gyvenantys vaikai ir jų auklėtoja Dalia Damalakienė, kuri ir pasiūlė pratęsti praėjusiais metais pradėtą garbaus amžiaus žmonių lankymą. Mielai sutiko padėti ir Musninkų kaimo bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė, kuri sudarė senjorų sąrašą bei davė pašventintas žvakutes. Dovanėles įsteigti padėjo Labdaros ir paramos fondas „Vaikai stebuklais auga“, organizacija iš Drezdeno Vokietijoje „Grenzgänger e.V.“, Draugystės sąjunga Vilnius-Aalborg/Lietuva-Danija.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− aštuoni = nulis

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]