Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kol Europos Sąjungos Bendrasis Teismas nepriėmė sprendimo, papildomoms nacionalinėms išmokoms bus taikoma moduliacija

iz6mil4550

Sausio 22 d. Vyriausybė patvirtino Žemės ūkio ministerijos parengtą nutarimo „Dėl 2013 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pieną, gyvulius ir pasėlius“ projektą.

Nutarimo projektas nustato, kad žemės ūkio veiklos subjektams už 2013 m. už pieną, gyvulius ir pasėlius bus skiriamos pereinamojo laikotarpio papildomos nacionalinės išmokos iš valstybės biudžeto lėšų.

Maksimali mokėtina nacionalinės paramos suma sieks 117 mln. litų. Pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos pagal sektorius skyrimo taisyklės ir dydžiai bus patvirtintos ministro įsakymais.

Vadovaujantis 2013 m. liepos 19 d. Komisijos įgyvendinimo sprendimu, Lietuvoje leidžiama skirti pereinamojo laikotarpio nacionalinę paramą už 2013 m., tačiau tuo pačiu sprendimu bus taikomas nacionalinių išmokų mažinimas, vadinamoji moduliacija. Moduliacija numato, kad žemdirbiams, kurių bendra Europos Sąjungos ir nacionalinių išmokų už pieną, galvijus, žemės naudmenas bei kitos paramos suma viršija 5 tūkst. eurų (apie 17,3 tūkst. litų), šią sumą viršijanti paramos suma mažinama 10 proc. sumažinant nacionalinę išmoką.

2013 m. spalio mėnesį Vyriausybė, pritarusi Žemės ūkio ministerijos siūlymui, apskundė Europos Sąjungos Bendrajam Teismui tokį Europos Komisijos (EK) sprendimą, pagal kurį Lietuva privalo taikyti moduliaciją papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms už 2013 m.

Teismo prašoma panaikinti EK 2013 m. liepos 19 d. sprendimą, kuriuo numatyta pritaikyti moduliaciją nacionalinėms išmokoms už 2013 m.

„Kol neturime teismo sprendimo ir nežinome, kada jį turėsime, privalome taikyti moduliaciją papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms už 2013 m. Labai tikiu, kad Europos Sąjungos Bendrajam Teismo sprendimas bus palankus Lietuvos ūkininkams. Dėl moduliacijos negautas lėšas jiems galėsime gražinti tik po teismo sprendimo“, – sako žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Priimdama 2013 m. liepos 19 d. sprendimą, EK iš esmės rėmėsi už 2012 m. mokamų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų skyrimo tvarka, nustatyta EK 2012 m. liepos 2 d. sprendimu. Lietuva 2012 m. taip pat turėjo teisę per du mėnesius apskųsti šį sprendimą, tačiau buvęs žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius ir Andriaus Kubiliaus Vyriausybė to nepadarė, dėl ko ūkininkams šiemet buvo sumažintos išmokos.

Žemės ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad EK 2013 m. liepos 19 d. sprendime nustatyta moduliacija lemia ES naujųjų valstybių narių žemdirbiams tokias išmokas, kurios yra mažesnės už kitų valstybių narių žemdirbiams mokamas išmokas.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši + = dvylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]