Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kuo įdomūs, svarbūs ir reikšmingi 2014 metai?

nieuwjaar2014tegenover201328958332

2014-ieji − Kristijono Donelaičio, Šeimos, Lietuvos dainų šventės, Vaikų sveikatos, Oršos mūšio ir Teatrų metai. Pradedame naujus kalendorinius metus. Kiekvienas prisimename, planuojame savo, savo artimųjų svarbias gyvenimo datas, sukaktis ir kitus svarbius įvykius. Planuojant asmeninius gyvenimo jubiliejus, verta apžvelgti, kokie šie metai bus šalies mastu.

Tikiuosi, daugumai bus įdomus faktas, jog Lietuvos Respublikos Seimas 2014 metus paskelbė Teatrų, Kristijono Donelaičio, Lietuvos dainų šventės, Vaikų sveikatos, Oršos mūšio metais. Be to, krikščionių bažnyčių Lietuvoje vadovai 2014-uosius yra paskelbę Šeimos metais.

Norisi priminti, kad dar 2010 metais Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2014 metais sukanka 300 metų, kai gimė žymiausias lietuvių literatūros kūrėjas Kristijonas Donelaitis, ir kad šios iškilios datos minėjimas sudaro sąlygas aktyvesniam kultūriniam šio Europos regiono bendradarbiavimui, lituanistiniam paveldui atnaujinti ir puoselėti, Kristijono Donelaičio kūrybai pasaulyje skleisti, kultūrinei bendruomenei Lietuvoje ir užsienyje telkti, donelaitikai įprasminti, nutarė 2014 metus paskelbti Kristijono Donelaičio metais. Norėtųsi paraginti visas mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklas ir kitas švietimo ir kultūros įstaigas, ypač lietuvių kalbos mokytojus, kad rastųsi gražių iniciatyvų minint lietuvių grožinės literatūros pradininko K. Donelaičio 300 metų sukaktį.

Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2014 metus Teatrų metais, įvertindamas teatro vaidmenį ugdant kultūrinį sąmoningumą, akcentuodamas Lietuvos teatro meninės kūrybos plėtrą, pabrėždamas kultūros prieinamumo didinimą bei visuomenės kūrybiškumo skatinimą.

Gruodžio mėnesį valstybiniu mastu aptarus vaikų sveikatos problemas Seimas, siekdamas pagerinti vaikų sveikatos rodiklius, skatinti su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, priėmė nutarimą „Dėl 2014 metų paskelbimo Vaikų sveikatos metais“.

2014-aisiais bus minimas pirmosios Dainų šventės, įvykusios 1924 m. Kaune, 90-metis. Vadovaujantis šūkiu ,,Čia – mano namai“ šiemet šventėje bus pakviesta dalyvauti apie 40 tūkst. dainininkų, šokėjų, teatrų kolektyvų, muzikantų iš visų Lietuvos regionų ir užsienio valstybių. Kaip žinome, pripažintos unikaliomis Lietuvos, Latvijos bei Estijos dainų ir šokių švenčių tradicijos prieš 10 metų buvo įtrauktos į UNESCO Reprezentatyviojo nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

2014 metais rugsėjo 8-ąją sukaks 500 metų, kai Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė laimėjo istorinę pergalę Oršos mūšyje ir apgynė Lietuvos žemių vientisumą. Skatindamas paminėti šią Lietuvai svarbią istorinę datą Seimas paskutinę rudens sesijos dieną priėmė nutarimą paskelbti 2014-uosius ir Oršos mūšio metais. Istorikų teigimu, šis mūšis − viena didingiausių Lietuvos kariuomenės pergalių po Žalgirio mūšio ir nepaprastai svarbi Lietuvos istorijos data, svarbi istorinė jungtis su Baltarusija ir Ukraina. Šiuo paminėjimu bus tęsiama svarbių istorinių pergalių Lietuvoje minėjimo tradicija.

Taigi, laukia įdomūs, turiningi ir prasmingi metai, kurie atneš džiaugsmo, jaudulio ir asmeniniame, ir visuomeniniame gyvenime. Būkime smalsūs, imlūs, domėkimės, kas vyksta vietos bendruomenėje, rajone ir šalyje.

Rasytė Matulevičienė,
Šalčininkų r. mokyklų lietuvių kalbos metodinio ratelio pirmininkė.

Parengta pagal www.salcininkai.lt .


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


keturi + šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]