Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Medicinos sesers iš Kijevo užrašai. Apie įvykius iš pirmų lūpų

Tai, kas vyksta Ukrainoje, sunkiai suvokiama protu. Čia tikras karo laukas, o kare – kaip kare… Prieš jus – vienos Kijevo medicinos sesers užrašai apie tai, kaip viskas atrodo iš priešakinių barikadų linijų. Skaitai ir spaudžia širdį… Nejau gali taip su savo tauta elgtis jos “karaliai”?..

***

Taip susiklostė, kad tapau lauko medicinos seserimi pačiame pragaro priešakyje. Neturiu tinkamo išsilavinimo, niekada nesu dariusi injekcijų ir neatskirčiau karvalolio nuo korvaldino (vaistai, red.past.). Tačiau, kad išplauti kariams akis, dalinti respiratorius ir tempti sužeistuosius į med.punktą, specialus išsilavinimas nėra būtinas.

Medikai dirba kaip išprotėję, tiems žmonėms jau dabar reikia statyti paminklus. Man tai kas? – nugarmėjo sprogimas, išgirdau šauksmus, nubėgau, užsiritinau ant kupros sužeistąjį ir nunešiau. O gydykloje – juodžiausias pragaras. Nedideliame hole stovi trys rašomieji stalai, paversti į operacines. Čia sužeistuosius guldo, operuoja, siuva žaizdas. Viskas čia pat, vietoje, į “greitąją” veža tik kai visai bėda. Čia pat ant kėdžių apžiūri lengvai sužeistus, skiria jiems medikamentus, mobilios medikų brigados šildosi, geria arbatą, merginos iš virtuvės daro sumuštnius. Guminės kulkos kliudytas akies vokas net nesiskaito žaizda – kam atvedei su tokia smulkmena? O patys kariai bet kurią traumą vadina niekniekiu…

Kiek kartų teko atbėgti į medicinos punktą, nė karto nemačiau tų pačių sužeistųjų veidų. Vos užlopė, sutepė, tuoj pat lekia vėl į kovą. Gydytojai už rankų griabia: “Kur?!” O tas linkčioja, suprask viskas gerai, jau eisiu. Kas apdegęs, kas sumuštas, kas su ką tik ištraukta kulka. Arba dar: žiūrim – vos ant kojų laikosi vaikinas ir akys kaip lakštingalos, bet tikrai ne girtas. “Eime, nuvesim pas gydytojus!” “Nereikia, mane jau vakar kontūzijo” – ir nuėjo sau. Ir kaip jį sustabdysi?

Tą pačią naktį, kai visur švilpė – griaudė, mobilios komandos vaikščiojo tik su apsauga, ir būtinai – su skydu. Mus su gydytoju sulaikė tarpduryje ir neišleido, kol nerado laisvo kario. Jaunas, mielas, bet nuožmus pacanas.

Vaikščiojome slėpdamiesi už geležies gabalo, tačiau kiekvieną kartą, kai nugriaudėdavo sprogimas, vaikinas pridengdavo mus savo kūnu. Net apžiūrėti man nieko neleido, tikras parazitas (juokais – red.past.). Kitą, jau ramesnę naktį, vaikinai patys siūlėsi mus saugoti: “Geriau jau lai paguldo dešimt mūsų, nei vieną jūsų. Kas gi mus ištemps, paguldytus?”

Tiesa, apsauga taip pat ne visada gali padėti. Nuo priekinės barikados kažkas ėmė šaukti, kad yra sužeistas žmogus. Atbėgam – visi sveiki gyvi – kaip gi čia taip? Pasirodo, kad kita brigada išvedė sužeistąjį. O kol ieškojom, man į smakrą spėjo įskrieti guminė kulka, kas apskritai – tik tarp kitko, o po to metras nuo mūsų sprogo garsinė šviesos granata.

Dar pusę valandos patys vaikščiojom apmirę. Nors ir juokingų nutikimų buvo. Leido jaunuoliai saliutus, tačiau vienas nepavyko – sprogo tiesiai virš galvų. Kibirkštys tiesiog kaip pasakoje leidosi ant galvų, o viena nusileido tieisai “saliutininkui” ant kelnių nugaroje. Užsidegė. Gyvas fakelas, o šalia draugai lyg užburti stebi saliutus danguje: gražumėlis! Bėgu prie jo ir šaukiu: “Vaikine, tavo užpakalis dega!” Kas? Kur? Ačiū dievui, juokdamiesi užgesinom. Visi labai betarpiški, draugiški.

“Ar yra atsarginių pirštinių?” “Ne, imk mano” – jam jos labiau reikalingos. Kojinės, vidpadžiai, cigaretės – viskas bendra. Žurnalistai stovi ugnies linijoje, štabuose merginos žaliai apsirengusios, po kelias paras nemigusios. O kokios šaunuolės “virtuvėje”!

Todėl, kad ten eina pačios jauniausios, kurios kitaip padėti negali. Kulkos švilpia, griaudėja sprogimai, dangus krauju dažytas, o mergužėlė eina su padėklu: “Imkit arbatos, sumuštinių”. Žuvele tu mano auksine… Baisu? Nė velnio ne baisu. Ir beprotiškai siaubinga. Tuo pat metu.
Štai per griaumojimą, dūmus, akinančius prožektorius atnešu sužeistąjį į med.punktą. Ten ant kiekvieno stalo po operaciją.Vyr.gydytojas, toks niūrus dėdulė, garsai rėkia: “Adrenaliną čia!” O po to žiūri į mane kvadratinėmis akimis. Aš jo vis vengiau, vis bijojau, kad be išsilavinimo mane iš karto išvis. O jis man: “Dukrele, bėk greitosios! Tik greitai greitai, supratai mane?! Bėgom!!!”Aš lėkiau, kaip nudeginta, nusiuntusi “greitąją” pati čiut neužsilenkiau. Likau atsikvėpti. Tada grįžau atgali į med.punktą, kūnas jau gulėjo uždengtas paklode. Tai buvo Sergejus Nigojan…Niekas to nesitikėjo. Taip, muša, traumuoja, išrengia šaltyje, bet niekas iki galo negalėjo patikėti, kad pradės žudyti.

Oj, berneliai – sakalėliai, kaip už jus baisu. Už jus – drąsius, nusivylusius, sušalusius, apraišiotus lipnia juosta ir apmūturiuotus įvairiais apsauginiais reikmenimis, su kuokomis ir kokteiliais, su ugnimi akyse.

Laikykitės, kariai. Mes su jumis.
Žurnalistai, medikai, virtuvė – mes visada šalia. Revoliucija laimės. Todėl, kad būtent mumyse, o ne tarp oligarchų ir banditų, yra didžiausias šalies turtas – išdidūs, gražūs, drąsūs žmonės.

Lenkiuosi žemai prieš kievieną š jūsų.

Šlovė Ukrainai!

Informacijos šaltinis: UAINFO

Nuotraukos: Рейтерс.

Tiesioginė transliacija iš Majdano aikštės:

Live streaming video by Ustream

Live streaming video by Ustream


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


vienas + aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]