INTUITYVIAI IŠMOKSTAMA ABĖCĖLĖ!    Pamokos botanikos sode. Kiekvienas mokinys globoja savo medį    2019 m. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai - II turas (vaizdo klipas)    Atsisakoma perteklinių pažymų apie vaikų sveikatą    Daugiau nei ketvirtadalis Lietuvos žmonių namų saugumą patiki šunims   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar į antrąjį turą pateko kandidatas, už kurį/-ią balsavote?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Per šalčius pradinukai gali neiti į mokyklą

84

Nuotr. 123rf.com

Žiema į Lietuvą įžengė gerokai vėluodama, tačiau itin ryžtingai. Medikai jau skaičiuoja pirmąsias šalčio aukas – žmones, nušalusius galūnes, netgi mirusius nuo šalčio. Atkreipiamas visuomenės dėmesys į tai, kaip turime rengtis, kai lauke stiprus šaltis ar žvarbus vėjas, kaip pasirūpinti savo vaikais. Pedagogai tvirtina, jog per šalčius vaikai gali neiti į mokyklą. Kadangi sinoptikai žada, jog šaltis vis įnirtingiau kaustys Lietuvą, „Krašto naujienos“ paprašė situaciją pakomentuoti Širvintų rajono savivaldybėsŠvietimo skyriaus vedėją Reginą Jagminienę:

Kokiu oru tėvai gali leisti vaikams neiti į mokyklą?

Jeigu oro temperatūra siekia 20 laipsnių šalčio ir daugiau, pirmų – penktų klasių moksleiviai gali nevykti į pamokas. Jei termometro stulpelis nukrenta žemiau -25 laipsnių, į pamokas jau neina visi mokiniai. Tokia tvarka kasmet numatoma bendruosiuose ugdymo planuose, kuriuos patvirtina Švietimo ir mokslo ministras. Dėl šalčio pamokose nedalyvavę mokiniai neprivalo pristatyti pateisinimo apie praleistas pamokas.

Ar tėvams yra pranešama, kad jau galima neleisti vaiko į mokyklą?

Tėvai patys turi stebėti termometrą ir spręsti, ar leis vaiką į mokyklą. Juk kiekvienoje vietovėje oro temperatūra gali skirtis.

Jeigu spiginant šalčiui vaikas nueis į mokyklą, ar neras užrakintų durų?

Jokiu būdu. Mokytojams tai įprasta darbo diena. Todėl visi atėję į mokyklą mokinukai, bus mokomi. Tiesa, tokiomis dienomis nepradedamos nagrinėti naujos temos. Tačiau kiekvienas mokytojas žino, ką reikėtų padirbėti su kiekvienu mokiniu ar jų grupe. Dažniausiai būna kartojama jau mokyta medžiaga.

Kalbate apie mokinius, o kaip yra su darželinukais? Dažnai tėvai piktinasi, kad mažuosius tenka vesti į darželį.

Esmė ne išėjime į lauką. Į mokyklą vaikai dažniausiai vyksta savarankiškai. Ši tvarka numatyta tam, kad jie pakeliui nesušaltų. Ikimokyklinio amžiaus vaikučius į darželį lydi suaugęs asmuo, kuris gali bet kuriuo momentu pasirūpinti vaikučio saugumu. Supraskime, kad dauguma tėvų negali šiaip sau neiti dirbti. Todėl ikimokyklinės įstaigos dirba ir rūpinasi mažasiais. Tiesa, higienos normose numatyta, kad esant žemesnei nei 12 laipsnių šalčio temperatūrai arba žvarbiam vėjui, ikimokyklinio amžiaus vaikai į lauką pasivaikščioti auklėtojų nevedami.

Kalbėjosi Neringa Tuškevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× du = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]